نماینده مردم استان یزد در شورای عالی استان‌ها

انتقاد از حذف نماینده شورا در شورای نظارت بر سمن‌ها

  • پنجشنبه 19 تیر 1399 ساعت 20:42

اخبار => تیتردو

نماینده مردم استان یزد در شورای عالی استان‌ها از حذف نماینده این شورا از شورای نظارت بر سازمانهای مردم نهاد انتقاد کرد.
انتقاد از حذف نماینده شورا در شورای نظارت بر سمن‌ها

به گزارش دنیای نما و پنجره سید محمود میرابوالقاسمی در سی و سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به ‍نبود تعامل خوب میان دولت و شوراها گفت: لایحه مدیریت یکپارچه شهری تنها با مخالفت دولت و تغییر رای برخی از اعضای شورای عالی استان‌ها که پیشتر قول موافقت با این لایحه را داده بودند درمجلس شورای اسلامی رد شد این در حالیست که دولت تعامل خوبی با شوراها نیز نداشت.

وی افزود: دنیا درمدیریت یکپارچه شهری ازما بسیار جلوتر است و نمی‌دانم چرا دولت‌ها تا این حد با مدیریت یکپارچه شهری مخالفت می‌کنند؟

ابوالقاسمی ادامه داد: در بسیاری از موارد شاهد هستیم تمام نهادها حضور دارند اما نماینده شورای عالی استان‌ها را به عنوان یک نهاد ناظر می‌پذیرند. نکته دیگر این که نگاه دولتی‌ها به شوراها مناسب نیست و مسلم است در تمام بخش‌ها افرادی هستند که آگاهی لازم را ندارند اما مخالفت‌هایی نسبت به شوراها دارند. بی‌تردید در جامعه آماری ۱۲۵ هزار نفری شوراها خرد بسیاری وجود دارد که متاسفانه از سوی دولت‌ها این توان و ظرفیت مورد توجه قرار نگرفته است.

نماینده مردم یزد در شورای عالی  استان‌ها دربخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن انتقاد از حذف نماینده شورا از شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد گفت: حذف نماینده شورا قطعا مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد. لذا خواستار اضافه شدن نماینده شورا به عنوان عضو اصلی در شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد هستیم تا به این ترتیب توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد محقق شود.


ارسال نظر

ارسال