روایت داستان شرکت‌ها با روزنامه‌نگاری برند

  • جمعه 3 مرداد 1399 ساعت 14:20

اخبار => سردبیر

ویژگی‌های شرکتتان را چگونه برای دیگران توصیف و معرفی کنید؟ این سؤال مهمی است که یک کتاب جدید می‌خواهد به آن پاسخ دهد: «کتاب روزنامه‌نگاری برند منتشر شد.»
روایت داستان شرکت‌ها با روزنامه‌نگاری برند

در روزگاری که به‌واسطه توسعه شبکه‌های اجتماعی کمتر خوانندگان قدیمی علاقه‌مند به مطالعه رسانه‌های مکتوب هستند و مراجعه به فضای وب و شبکه‌های اجتماعی افزایش‌یافته است، کتاب روزنامه‌نگاری برند-که به‌تازگی به چاپ رسیده است-در پی آن است که با استفاده فنون نگارش روزنامه‌نگاری و خبرنویسی، روش‌های معرفی شرکت‌ها را به کارگزاران عرصه روابط عمومی و روزنامه‌نگاری آموزش دهد.

این کتاب به قلم «اندی بول» نویسنده و روزنامه‌نگاری انگلیسی به رشته تحریر درآمده و از سوی، «مریم چهاربالشی» و «محسن ایلچی»، دو روزنامه‌نگار اقتصادی ترجمه‌شده است.

 کتاب مذبور دارای دو رویکرد آموزشی است، نخست رویکرد تئوریک و دیگری رویکرد عملیاتی است که سراسر آن را دنبال می‌کند.در بخش تئوریک خواننده با مبانی آشنا می‌شود، اما نویسنده، در این بخش متوقف نمی‌ماند.

 درواقع، نقطه ثقل کتاب رویکرد عملیاتی- کاربردی آن است. در همین چارچوب نگارنده تلاش کرده است با ارائه ده‌ها مثال واقعی از شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، مفهوم و رویکرد عملیاتی را به خواننده منتقل سازد.

بخش اول این کتاب که خود دارای شش فصل است، به چگونگی توسعه راهبرد روزنامه‌نگاری برند می‌پردازد. در این فصول، خواننده با مفاهیم، تاریخچه و مخاطبان روزنامه‌نگاری برند آماده می‌شود. هم‌چنین رویکرد تدوین استراتژی برای روزنامه‌نگاری برند نیز موردبررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر این، شیوه روایت کردن خبر همراه با چالش‌های تعهد به اخلاق نیز در همین فصل موردبررسی قرارگرفته است.

بخش دوم کتاب به قالب‌های انتشار اخبار و گزارش‌های اختصاص دارد. در این بخش، طیف متنوعی از زیرساخت‌های انتشار خبر از سنتی‌ترین اشکال که همان نشریات چاپی هستند تا شبکه‌های اجتماعی و چگونگی بهره‌گیری از آن‌ها مدنظر قرارگرفته است.

بخش سوم کتاب به مسیر بیان خبر در روزنامه‌نگاری برند اختصاص دارد. در این بخش، نویسنده به‌صورت خاص روی بخش‌ها و صنایع مختلف تمرکز کرده است. ازجمله صنایع گردشگری، سازمان‌های مردم‌نهاد، صنایع غذایی و ...

بخش چهارم نیز که چرخه گردش خبر را کامل می‌کند به اندازه‌گیری نتایج اختصاص دارد. در این بخش چگونگی رصد اخبار در شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای تجزیه‌وتحلیل آن‌ها موردبحث و بررسی قرارگرفته است.

. این اثر از سوی انتشارات ثانیه (saniehpress.ir) آن را به چاپ رسانده است. علاقه‌مندان می‌تواند جهت تهیه این اثر با شماره تلفن 09123095451 بگیرند.

 
 

 


ارسال نظر

ارسال