معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خبر داد

ارائه رایگان دستورالعمل اختصاصی ایمنی آپارتمان های تهران

  • پنجشنبه 9 مرداد 1399 ساعت 21:4

اخبار => سردبیر

ساختمان های شش طبقه به بالا در تهران می توانند با ثبت درخواست در سامانه سازمان مدیریت بحران شهر تهران دستورالعمل اختصاصی ایمنی ساختمان مورد نظر در برابر بحران را رایگان دریافت کنند.

به گزارش دنیای نما و پنجره حیدر کلهری  درباره فعالیت های آموزشی سازمان مدیریت بحران گفت: این سازمان  ۱۰ سال است که در حوزه آموزش و فرهنگسازی طرحی را اجرا می کند که بر اساس آن کارشناسان به ساکنان تمام ساختمان های ۶ طبقه به بالاتر و یا بیشتر از ۲۵ واحد یک دستورالعمل ایمنی می دهند.

وی افزود: این طرح در سال ۱۳۹۴ بازنگری شد و هم اکنون یک طرح جامع و کامل آموزشی داریم که هدفش ارتقای آمادگی ساکنان ساختمان ها در برابر بحران است. کارشناسان سازمان به اهالی هر ساختمانی در صورت درخواستشان دستورالعمل ایمنی و سایر خدمات آموزشی برای مقابله با بحران را به صورت رایگان ارائه می دهند. برای این کار کافی است مدیر یک ساختمان درخواست خود را در سامانه سازمان مدیریت بحران شهر تهران، ثبت کند و کارشناسان سازمان با بررسی ساختمان دستورالعمل لازم برای مقابله با بحران را ارائه می دهند تا جاهای مناسب ساختمان نصب شود.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پاسخ به این سوال که چرا مردم از بسته های آموزشی سازمان اطلاعات کمی دارند، گفت: از سال ۱۳۹۶ تمامی اقدامات  در پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار گرفتند. ساکنان تهران می توانند با نصب اپلیکیشن «شهرآماده» در گوشی خود از خدمات آموزشی سازمان برای ایمنی محل زندگی و کار خود و آموزش برای مواقع بحرانی استفاده کنند. استفاده از این برنامه رایگان است و استفاده از آن را به همشهریان توصیه می کنیم.

بنا براعلام سایت شهر، کلهری در پایان اظهارکرد: بخش آموزشی سازمان مدیریت بحران در دو سال اخیر تلاش کرده است به شکل های مختلف برای آموزش مردم در شرایط بحرانی بسته های آموزشی ارائه دهد. از جمله آن ها می توان به اجرای روزانه برنامه های رادیویی در رادیو تهران و  یک برنامه هفتگی تلویزیونی اشاره کرد.


ارسال نظر

ارسال