قیمت بازار مسکن در مسیر کاهش

  • یکشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 14:48

اخبار => خبر

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اصولا قیمت مسکن در یک سال افزایش پیدا کرده و برای یک دوره چند ساله بازار دچار سکون و ثبات می شود، بنابر این با توجه به این تحلیل، قیمت مسکن در ماه های آتی افزایش نخواهد یافت.

سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روند قیمت گذاری در بازار مسکن را نزولی ارزیابی کرد و گفت: از ماه های گذشته قابل پیش بینی بود که قیمت مسکن در ماه های پایانی سال جاری کاهش یابد که دلیل اصلی آن را می توان کاهش خرید و فروش مسکن به دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم دانست.

کاهش روند رشد ماهیانه قیمت مسکن در تهران

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق آمارهای ارائه شده، روند رشد ماهیانه قیمت مسکن در شهری مانند تهران کاهش یافته، یعنی آنکه در سال گذشته، آهنگ رشد ماهیانه حدود هفت درصد بود اما در سال جاری به حدود 3 درصد رسید است، یعنی آنکه عوامل مختلف اقتصادی و شاخص های مرتبط با بازار مسکن جلوی رشد قیمت ها را گرفته است.

وی گفت: همچنین قیمت مسکن در سال گذشته نسبت به سال 96 حدود 90 درصد افزایش یافته بود، اما در سال جاری افزایش قیمت ها به حدود 40 درصد رسیده است.

بهادری ادامه داد: اصولا قیمت مسکن در یک سال افزایش پیدا کرده و برای یک دوره چند ساله بازار دچار سکون و ثبات می شود، بنابر این با توجه به این تحلیل، قیمت مسکن در ماه های آتی افزایش نخواهد یافت.

وی گفت: برای سال آینده نیز بعید است که قیمت مسکن افزایش چندانی یابد، مگر اینکه قیمت ها به میزان تورم سالیانه بالا برود، از این رو پیش بینی می شود که بازار در ماه های آتی همچنان در وضعیت رکود باقی بماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی باید راه کار مناسبی را برای افزایش حجم خرید و فروش مسکن بیاندیشد، یکی از مسائل مرتبط، افزایش قدرت خرید مردم است، در این خصوص مطرح می شود که کاهش تدریجی قیمت ها، قدرت مالی خریداران را بالا می برد، اما قطعا نمی توان منتظر ماند تا با کاهش قیمت ها، قدرت مالی مردم بالا رود، بلکه دولت باید در این راستا حرکت کند.


ارسال نظر

ارسال