طرح ملی مسکن روی کاغذ باقی ماند

  • سه شنبه 24 تیر 1399 ساعت 13:50

اخبار => اخبار

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که طرح ملی مسکن روی کاغذ مانده است، گفت: برای افزایش تولید مسکن در کشور باید محدوده شهرهای بزرگ گسترش یابد.

محمد سرگزی ابراز کرد: متأسفانه طی 7 سال گذشته دولت هیچ اقدامی برای تولید مسکن انجام نداده است و عملاً این بازار رها شده است، مسئله‌ای که موجب شده است مردم در شرایط کنونی برای خرید یا اجاره مسکن با مشکلات بسیاری مواجه باشند.

وی با اشاره به تصویب دوفوریت طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی توسط مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایط کنونی بازار مسکن بسیار نابسامان است، حال برای رفع مشکلات این حوزه باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد، از این رو اخذ مالیات از خانه‌های خالی یکی از اقداماتی است که بازار مسکن را به‌سمت بهبود و ثبات هدایت می‌کند.

وی درباره طرح ملی مسکن، تصریح کرد: قرار بود طرح ملی مسکن به‌سرعت اجرایی شود تا اثرات مثبت آن بر بازار مسکن به‌ویژه در فصل تابستان دیده شود، اما متأسفانه تاکنون این طرح روی کاغذ باقی مانده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح اقدام ملی مسکن کنار سایر طرح‌های تولید مسکن مفید خواهد بود، در شرایط کنونی برای افزایش آمار تولید مسکن در کشور باید اقدام به ارائه زمین رایگان یا ارزان‌قیمت کنیم، همچنین تسهیلات ارزان‌قیمت نیز به سازندگان ارائه شود، البته تمام این اقدامات و فرآیند تولید مسکن باید با نظارت دقیق باشد.

به‌گفته سرگزی، برای افزایش تولید مسکن در کشور باید محدوده شهرهای بزرگ گسترش یابد، همچنین به‌میزان منطقی مجوز تراکم به سازندگان در برخی از مناطق کلان‌شهرها داده شود.


ارسال نظر

ارسال