از واحدهای نمونه و برگزیده آذربایجان‌شرقی تجلیل شد

درخشش «وین تک» در روز ملی استاندارد

  • چهارشنبه 15 آبان 1398

اخبار => خبر

در مراسم روز جهانی استاندارد از مهندس کاوه خداپرست؛ مدیر گروه صنعتی آدوپن پلاستیک پرشین(وین تک) به عنوان واحد نمونه کیفی استانی تجلیل به عمل آمد. در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه و برگزیده کیفی ملی و استانی که صبح سه شنبه در سالن همایش های اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان شرقی برگزار شد، همچنین از خانم مظفری؛ مدیر کنترل کیفی این شرکت به عنوان مدیر کنترل کیفی نمونه استانی با اهدای لوح تجلیل شد.
درخشش «وین تک» در روز ملی استاندارد

به گزارش خبرنگار اعزامی دنیای نما و پنجره به تبریز، در مراسم روز جهانی استاندارد از مهندس کاوه خداپرست؛ مدیر گروه صنعتی آدوپن پلاستیک پرشین(وین تک) به عنوان واحد نمونه کیفی استانی تجلیل به عمل آمد. در  مراسم تجلیل از واحدهای نمونه و برگزیده کیفی ملی و استانی که صبح سه شنبه در سالن  همایش های اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان شرقی برگزار شد، همچنین از خانم مظفری؛ مدیر کنترل کیفی این شرکت به عنوان مدیر کنترل کیفی نمونه استانی با اهدای لوح تجلیل شد.

 در نظام خلقت پدیده فاقد استانداردی وجود ندارد

در این آیین، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران گفت: استاندارد روح یک تفکر متعالی است و در نظام خلقت هیچ پدیده فاقد استانداردی وجود ندارد. علیرضا خاکی فیروز با بیان اینکه استاندارد فلسفه و دکترین مدار انسانیت و اخلاق مداری است، اظهار داشت: هرجا که احساس آرامش و آسایش به ما دست داد، بی‌شک یک رفتار و کردار خوب به نام استاندارد انجام گرفته است.

وی از استاندارد به عنوان یک مسئولیت اجتماعی و وظیفه ملی نام برد و گفت: آذربایجان‌شرقی یکی از استان‌های بسیار مطرح در کشور است و همه ساله چندین واحد نمونه کیفی در سطح ملی دارد. خاکی فیروز با اشاره به موفقیت هنرمندان ایرانی در طراحی پوستر روز جهانی استاندارد، خاطرنشان کرد: در سال 2017، پوستر رضا رحیمیان از میان پوسترهای ارسالی از 163 کشور جهان به عنوان پوستر روز جهانی و در سال 2019 نیز ویدئوی یک جوان زنجانی به نام محمد خدادادی، ویدئوی برتر روز جهانی استاندارد انتخاب شد. وی اظهار امیدواری کرد؛ برنده پوستر روز جهانی استاندارد سال آینده، یک طراح از آذربایجان‌شرقی باشد.

کاهش دخالت دولت در اقتصاد، فضا را رقابتی‌تر می‌کند

دکتر علی جهانگیری؛ معاون اقتصادی استادار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: تجلیل از کارآفرینان و تولیدگران نمونه در روز استاندارد، تجلیل از آنانی است که به کیفیت محصول و سلامت جامعه اهمیت بیشتری می دهند.  وی با اشاره به درخواست بخش خصوصی مبنی بر کاهش دخالت های دولت در اقتصاد و باز شدن فضا برای این بخش، اظهار داشت: اگر این خواسته محقق شود، فضا رقابتی تر شده و قدرت رقابت شرکت های ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی افزایش خواهد یافت. جهانگیری با بیان اینکه کارآفرینان ایرانی باید استانداردهای جدیدی تعریف کنند، افزود: چشم انداز بخش خصوصی ما باید این باشد که در سال چند استاندارد ملی و بین المللی را شرکت های ایرانی ارتقا می دهند.

ضرورت شناخت استانداردهای بازارهای هدف

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز دیکر سخنران این مراسم در خصوص حضور موثر در بازارهای منطقه و جهان گفت: تمام واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع استان بایستی مولفه استاندارد را به عنوان یکی از مولفه های موثر در توسعه اقتصادی استان و کشور مدنظر قرار دهند.

یونس ژائله، افزود: واحدهای تولیدی به منظور حضور موفق در بازارهای منطقه ای و جهانی همچنین باید شناخت استانداردهای بازارهای هدف را در اولویت کاری خود قرار دهند. وی ادامه داد: آذربایجان‌شرقی از نظر زیرساخت‌های صنعتی، ظرفیت‌های بسیار مناسبی دارد که با آموزش مهارتی‌های موردنیاز برای حضور در بازارهای جهانی می‌توان روند رشد و توسعه اقتصادی استان را سرعت بخشید.

 سازمان استاندارد، بازوی صنعت است

همچنین مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی در این مراسم، با اشاره به بحث انتخاب واحدهای نمونه استان، گفت: طبق شاخص‌های مشخص شده، پرونده‌های ارسالی واحدهای تولیدی از سوی مدیران و کارشناسان اداره کل استاندارد استان بررسی و به سازمان ملی استاندارد کشور ارسال می‌شود تا تصمیمات لازم برای انتخاب واحدهای نمونه استانی اتخاذ شود. ساسان فرشی حق‌رو افزود: سازمان ملی استاندارد کشور به عنوان بازوی صنعت و هدایتگر واحدهای تولیدی تلقی می‌شود و امیدوارم از این پس نیز در خدمت صنعتگران خواهد بود.

شایان ذکر است؛ در این مراسم از 4 واحد نمونه ملی، 17 واحد تولید نمونه استانی و 9 مدیر کنترل کیفی ملی و استانی با حضور مسئولان کشوری و استانی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی وین تک، همایش روز جهانی استاندارد به میزبانی اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی با حضور مدیران و مقامات این استان در سالن همایش های آن اداره محترم در تاریخ 14 آبان ماه 1398 برگزار گردید و از واحدهای نمونه کیفی استان با اهدای لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم با شکوه جناب آقای دکتر علیرضا خاکی فیروز رئیس مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران، جناب آقای دکتر فرشی مدیر کل اداره استاندارد استان آذربایجان شرقی و جمع کثیری از مقامات استانی حضور یافتند و شرکت صنعتی آدوپن پلاستیک پرشین(وین تک) بار دیگر با اثبات توانمندی های کیفی خود بعنوان واحد نمونه کیفی استان آذربایجان شرقی در سال 98-97 برگزیده گردید و در انتهای مراسم از مدیریت محترم عامل این مجموعه جناب آقای مهندس کاوه خداپرست با اهدای لوح و تندیس تقدیر و تشکر به عمل آمد.
مجموعه وین تک بعنوان بزرگترین تولید کننده پروفیل های در و پنجره های دوجداره UPVC علاوه بر داشتن گواهینامه کاربرد نشان استاندارد اجباری سازمان ملی استاندارد ایران، گواهینامه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و تنها دارنده نشانه کیفیت معتبر رال آلمان در زمینه تولید پروفیل های یو پی وی سی در ایران همواره با کوشش بی دریغ در زمینه ارتقای کیفیت پروفیل های تولیدی خود، توانسته است محصولاتی با کیفیتی بی نظیر و همگام با استانداردهای جهانی به بازار ساختمان ایران عرضه نماید و نیاز فعالان این صنعت معظم را با ایجاد اطمینان خاطر جهت بهره بردن از سیستمهای چند جداره مرتفع نماید

درخشش «وین تک» در روز ملی استاندارد


ارسال نظر

ارسال