خداحافظی امور گمرکی با کاغذ

  • شنبه 24 تیر 1396 ساعت 16:58

اخبار => خبر

گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای، دستورالعمل حذف همه اوراق و اسناد کاغذی در تشریفات گمرکی و اداری را ابلاغ کرد.
خداحافظی امور گمرکی با کاغذ

 به گزارش شنبه گمرک جمهوری اسلامی ایران، بر اساس این بخشنامه که به ناظران، مدیران کل و مدیران گمرک ها ابلاغ شده است، از این پس همه اوراق و اسناد کاغذی در تشریفات و مکاتبات اداری با توجه به راه اندازی سیستم متمرکز اتوماسیون اداری حذف شد.
قرار است دریافت‌نامه و درخواست مراجعه‌کنندگان (اشخاص حقیقی و حقوقی) از طریق سامانه متمرکز اتوماسیون اداری و نامه های ثبت شده مراجعان از درگاه گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی اینترنتی www.irica.ir در قسمت ثبت نامه و پیگیری مکاتبات صورت گیرد.
در صورت مراجعه غیرمستمر افراد (غیر از کارگزاران امور گمرکی و وکیلان شرکت های ترخیص کاری) همانند مسافران ورودی و خروجی، اداره کل و دفترهای ستادی نسبت به درج درخواست در سامانه اقدام می کنند و با ارائه شناسه به درخواست کننده، ادامه تشریفات و پیگیری درخواست از طریق سیستم انجام می شود.
به گزارش ایرنا، پارسال سامانه جامع گمرک و پنجره واحد تجارت فرامرزی، با هدف تسهیل امور تجاری و الکترونیکی کردن فرآیند صدور مجوزها راه اندازی شد تا ضمن نظارت برخط بر مبادلات، دخالت انسانی در امور گمرکی را به حداقل رسانده و با قاچاق کالا و ارز نیز مقابله کند.


ارسال نظر

ارسال