خانه گرم با پنجره دو جداره و سه جداره هافمن

  • چهارشنبه 7 آبان 1399 ساعت 19:43

اخبار => بازار مسکن

پنجره دو جداره و سه جداره از کنار هم قرار گرفتن چند لایه شیشه ساخته می‌شوند که فاصله میان شان نیز با گاز مخصوصی پر می‌شود. این پنجره‌ها با قاب‌های مختلفی موجود در بازار هستند. ضخامت شیشه پنجره‌های چند‌جداره بسته به نوع کاربردشان متفاوت است. در مواردی که مقاومت پنجره اهمیت بیش‌تری دارد این ضخامت افزایش می‌یابد. برند‌های معتبری از جمله برند هافمن پنجره دو‌جداره و پنجره سه جداره با کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌کنند که بسته به ویژگی‌های‌شان نیز نرخ‌های متفاوتی در بازار دارند.
خانه گرم  با پنجره دو جداره و سه جداره هافمن

مدت‌ها است که تکنولوژی در همه زمینه‌ها پیشرفت کرده و بشر هر روز در تلاش است تا راهکار‌های بهتر و کم هزینه‌تری برای زندگی راحت و رفع نیازهایش پیدا کند. این روند رو به رشد در زمینه ساخت‌و‌ساز نیز به خوبی قابل مشاهده است. ساختمان‌هایی که هر روز بهینه‌تر و کاربردی‌تر از روز قبل می‌شوند. در واقع این مصالح ساختمانی هستند که متاثر از زمان و تکنولوژی، کیفیت و کارایی بهتری پیدا می‌کنند. یکی از این نمونه‌ها صنعت درب و پنجره است. پنجره‌ها که دریچه‌ای برای ورود نور و تماشای دنیای بیرون از خانه هستند که امروزه با تغییر و تحولات اساسی رو‌به‌رو شده‌اند. ورود پنجره‌های دو‌جداره و پنجره سه جداره تحول بزرگی در این زمینه ایجاد کرده است.

تحقیقات و تجربه ثابت کرده است که نقش این پنجره‌ها بسیار موثر بوده و توانسته‌اند به عنوان عایق مناسبی عمل کنند، بصورتی که باعث کاهش هزینه‌های گرمایشی در زمستان و سرمایشی در تابستان می‌شود. این نوع پنجره با شروع شدن فصل زمستان می‌تواند انتخاب مناسبی در جهت گرم نگه داشتن خانه باشد جالب است بدانید که برای کارایی بیشتر این پنجره‌ها، لاستیک‌هایی مخصوص آن‌ها را عایق‌بندی یا اصطلاحا درزگیری می‌کنند. البته مواردی مانند استفاده از آلیاژ قاب پنجره نیز در کیفیت آن اثر گذار است. برند " هافمن " در این زمینه بسیار موفق بوده است و با تولید پنجره‌های درجه‌یک توانسته بخش زیادی از بازار را از آن خود کند.

چقدر از پنجره‌های دو‌جداره و سه‌جداره شناخت دارید؟

پنجره دو جداره و سه جداره از کنار هم قرار گرفتن چند لایه شیشه ساخته می‌شوند که فاصله میان شان نیز با گاز مخصوصی پر می‌شود. این پنجره‌ها با قاب‌های مختلفی موجود در بازار هستند. ضخامت شیشه پنجره‌های چند‌جداره بسته به نوع کاربردشان متفاوت است. در مواردی که مقاومت پنجره اهمیت بیش‌تری دارد این ضخامت افزایش می‌یابد. برند‌های معتبری از جمله برند هافمن پنجره دو‌جداره و پنجره سه جداره با کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌کنند که بسته به ویژگی‌های‌شان نیز نرخ‌های متفاوتی در بازار دارند.

علت برتری پنجره‌های دو‌جداره و سه‌جداره چیست؟

شاید پیش خودتان سوال کنید اصلا استفاده از این پنجره‌ها چه لزومی دارد و چه مزیتی به خانه اضافه می‌کند. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی آن‌ها ایجاد عایق صوتی و حرارتی است. خانه‌های امروزی هر روز پیشرفته‌تر می‌شوند و این کاملا طبیعی است که سازندگان به فکر راهکار‌های جدید و موثر باشند.

با خرید پنجره دوجداره و یا خرید پنجره سه‌جداره می‌توانید مانع انتقال هوای بیرون به داخل و همین‌طور هوای داخل به بیرون می‌شود. باید بدانید که استفاده از این نوع پنجره یک مزیت بزرگ است، چرا که در زمستان اجازه ورود هوای سرد و خروج هوای گرم را نمی‌دهد و در تابستان نیز کارایی برعکس دارد.

کاربرد پنجره‌های دو‌جداره و سه‌جداره

قبل‌تر استفاده از این پنجره‌ها تنها برای بیمارستان‌ها و مکان‌هایی که به سکوت بیش‌تری احتیاج داشتند استفاده می‌شد، یا تنها به عایق بودن آن‌ها در انرژی بسنده می‌شد، اما می‌توان گفت امروزه این پنجره‌ها برای هر خانه‌ای ضروری است. سبک زندگی شهری و افزایش جمعیت باعث شده تا آلودگی صوتی بیشتر شود و همین‌طور زمین هر روز در حال گرم‌تر شدن است و منابع انرژی آن رو به پایان می‌رود؛ بنابراین با استفاده از انواع پنجره‌های دو‌جداره و پنجره سه‌جداره می‌توان تا حد زیادی این مشکلات را کاهش داد و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد. امروزه کاربرد این پنجره‌ها به قدری افزایش یافته که به آن‌ها نه به عنوان هزینه‌ای غیر ضروری بلکه به عنوان یک ضرورت در ساختمان‌سازی نگاه می‌شود.

بهترین پنجره چند‌جداره چه ویژگی دارد؟

بهترین پنجره سه‌جداره یا به طور کل بهترین پنجره‌های چند‌جداره از شیشه‌های با کیفیت و با ضخامت بالا ساخته می‌شوند. ابتدا باید فضای بین شیشه‌ها خلا سازی شده و سپس با گاز مورد نظر پر شود. موضوع مهم دیگری که در کیفیت یک پنجره چند‌جداره موثر است، قاب و چارچوب آن است. از هر متریالی که در این زمینه استفاده می‌شود باید بهترین آن به کار رود هرچند که در و پنجره upvc هافمن جزو بهترین‌ها هستند.

این پنجره‌ها به دلیل جنس‌شان وزن کمی نسبت به ابعادشان دارند. همین‌طور، کیفیت، انعطاف پذیری، غیر قابل اشتعال بودن، قابلیت تلفیق با سایر مواد هنگام ساخت و بسیاری از ویژگی‌های دیگر، این نوع پنجره را در صدر قرار داده است. به همین دلیل برند‌های مطرحی، چون هافمن در تولیدات خود از این ماده استفاده می‌کنند. در نهایت اصلی‌ترین و شاید پرکاربردترین ویژگی پنجره‌های چند‌جداره عایق بودن در برابر انرژی گرمایشی و سرمایشی و همین طور صوت است. این ویژگی بیش از هر چیزی انتخاب آن‌ها را در اولویت قرار داده است. به طوری که با فرارسیدن فصل سرما بسیاری از خانواده‌ها در صدد تعویض پنجره‌های قدیمی و معمولی خود هستند و تمایل دارند آن‌ها را با پنجره‌های چند‌جداره جایگزین کنند./ منبع: آفتاب نیوز


ارسال نظر

ارسال