تسهیلات گمرک برای صادرات کاشی و سرامیک

  • سه شنبه 27 تیر 1396 ساعت 11:4

اخبار => خبر

مدیر کل گمرکات استان یزد از اتخاذ تدابیر جدید برای تسهیل و تسریع فرآیند صادرات به ویژه صادرات محصولات صنعت کاشی و سرامیک خبر داد .
تسهیلات گمرک برای صادرات کاشی و سرامیک

به گزارش دنیای پنجره:«مهرداد پیرحیاتی» در نشست با اعضای انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور به تحلیل شرایط حاکم بر این صنعت پرداخت و گفت: گمرک یزد با درک حساسیت‌هایی که در این صنعت وجود دارد، تاکنون تدابیر ویژه و تمهیدات فوق العاده برای صادرات واحدهای تولیدی کاشی و سرامیک در نظر گرفته است تا بدین طریق به رونق و ادامه تولید و فعالیت این صنعت کمک کند .

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات گمرک با راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی و الکترونیکی شدن کلیه فرآیندهای گمرکی ادامه یافته و اکنون با بخشنامه جدیدی که از هفدهم تیرماه امسال اجرایی شده، شکل ویژه‌ای گرفته است .

پیرحیاتی با بیان این که با بخشنامه جدید شرایط سهل‌تر و آسان‌تر از گذشته شده است، افزود: در دوره مدیریت این حقیر نیز تسهیلات گمرک به صنعت کاشی و سرامیک استان ادامه پیدا می‌کند و این آمادگی وجود دارد تا در صورتی که شرایط به ویژه نیروی انسانی لازم تامین شود نیروهای گمرک در مبادی خروجی استان برای تسهیل و تسریع صادرات مستقر شوند .

مدیر کل گمرک استان در پایان با بیان این که صادرکنندگان باید در فرآیندهای گمرکی دقت و مراقبت لازم را داشته باشند، اظهار کرد: به غیر از کالاهای مشمول عوارض صادراتی، صادرات هیچ گونه هزینه گمرکی و نیز دیگر هزینه‌ها ندارد و صادرکنندگان در این مورد اگر ابهامی داشته باشند می‌توانند حتماً مراتب را به مدیریت گمرک استان اعلام کنند .

«نصراله شریف فرد» نائب رییس انجمن کاشی و سرامیک کشور نیز در این نشست از حمایت‌های گمرک یزد از صنعت کاشی و سرامیک تقدیر و عنوان کرد: کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک اکنون بیش از نیاز داخلی تولید دارند به طوری که ظرفیت تولید سه برابر مصرف داخلی است .

وی با بیان این که وضعیت صنعت کاشی و سرامیک خوب نیست، اظهار کرد: شاهرگ حیاتی این صنعت در حال حاضر به صادرات گره خورده و در این زمینه نیازمند حمایت است .

شریف فرد ادامه داد: گمرک تاکنون خدمات ویژه‌ای به صنعت کاشی و سرامیک ارائه کرده است و امیدواریم این خدمات نیز همچون گذشته ادامه یابد .

گفتنی است، در این نشست که اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کاشی و سرامیک استان و تولیدکنندگان عمده این صنعت نیز حضور داشتند، هریک از اعضا در سخنانی جداگانه از خدمات گمرک یزد در جهت تسهیل و تسریع صادرات تقدیر کردند.


ارسال نظر

ارسال