بازار مناسب کشورهای همسایه برای صادرات لوله و پروفیل

  • دوشنبه 30 شهریور 1394 ساعت 10:57

اخبار => خبر

ایبینا: وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: کشورهایی نظیر عراق، ترکمنستان و افغانستان فاقد واحدهای تولیدی لوله و پروفیل هستند واین فرصتی مناسب برای ما محسوب می‌شود .
بازار مناسب کشورهای همسایه برای صادرات لوله و پروفیل

وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: کشورهایی نظیر عراق، ترکمنستان و افغانستان فاقد واحدهای تولیدی لوله و پروفیل هستند واین فرصتی مناسب برای ما محسوب می‌شود .

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ، «نعمت‌زاده» در جلسه صادرکنندگان لوله و پروفیل فولادی با بیان این مطلب، افزود: با ایجاد واحد تولیدی در کشورهای هدف  و فروش مستقیم در هزینه حمل و نقل صرفه جویی نمود.
وی گفت: ایجاد تشکل‌های صادراتی قوی ومنسجم در حوزه پروفیل و لوله؛ ظرفیت صادرات می‌تواند به چندین برابر ارتقاء پیدا کند.
وزیر صنعت،معدن وتجارت ضمن تأکید بر تشکیل کارگروهی برای زنجیره فولاد (لوله و پروفیل) متشکل از انجمن‌های تخصصی فولادی، معاونت امور معادن، سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: با مباحثی که در این کارگروه‌ها مطرح می‌شود مشکلات تولید را به حداقل رسانیده‌ همچنین راهکارهای صادرات بیشتر و بهتر و رفع موانع آن را شناسایی و اجرا نمود.
نعمت‌زاده با بیان اینکه متأسفانه سود بانکی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان بالاست افزود: به همین منظور نامه‌ای به رییس محترم جمهور نوشتم و در صددیم در شورای پول و اعتبار مصوبه‌ای در حمایت از صادرات به تصویب برسانیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد:‌ تسهیل روابط با کشورها وظیفه دولت است و پیدا کردن راهکارهای لازم با همراهی و همفکری بخش خصوصی برای صادرات مطلوب امری ضروری است.
نعمت‌زاده در پایان گفت: صادرات کار آسانی نبوده اما با اتخاذ راهکارهای منطقی وتجربی می‌توان با رویه مشخصی برای کسب بازارهای جهانی همت نمود.

ارسال نظر

ارسال