اظهارات ضد و نقیض مسئولان وزارت راه درباره تعاونی‌های مسکن

  • چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 13:54

اخبار => خبر

در حالی چندی پیش مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تعاونی‌های مسکن را غیرقابل اعتماد عنوان کرد که امروز معاون وزیر راه گفت باید برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر از ظرفیت این تعاونی‌ها استفاده شود.

چند روز قبل خلیل محبت‌خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در نشست با فرماندار دماوند با اشاره به فرصت سوزی‌های صورت گرفته بابت مسکن مهر در بعضی از تعاونی‌ها و مورد نکوهش قرار دادن آن، ظرفیت طرح ملی مسکن را راهکاری جدید برای احقاق حق مردم دانست و اظهار کرد: اصلا قابل قبول نیست که بعد از 10 سال که زمین در طی سال‌های گذشته و در زمان پروژه‌های مسکن مهر تحویل تعاونی‌ها شد، آن‌ها از این فرصت استفاده نکرده و امروز دوباره حرف‌های گذشته را مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: مردم چگونه بعد از 10 سال دوباره می‌توانند به این دست تعاونی‌ها اعتماد کنند. لذا تعاونی‌ها باید طبق جدول و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان دماوند متقاضیان باقی مانده را بر اساس زمان و میزان مبالغ واریزی معرفی کنند. در این خصوص اداره کل سعی می کند تا افراد واجد شرایط استفاده از مسکن در طرح اقدام ملی تولید مسکن را پالایش کند.

وی تاکید کرد:‌ شفاف سازی عملکرد تعاونی‌ها  اهمیت دارد و باید مشکلات قانونی برطرف شود،‌ضمن این‌که با متخلفان برخورد قانونى خواهد شد.

این در حالی است که معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در اظهاراتی کاملا متفاوت با مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بر استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرده است.

علی نبیان در نشست پیگیری اقدامات ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها در خصوص اتمام پروژه‌های مسکن مهر و اجرای طرح اقدام ملی مسکن و همچنین بررسی اقدامات استان‌ها در خصوص برنامه اجرایی، گفت: تسریع اقدامات مهمترین اولویت ما در اجرای طرح‌های دولت در زمینه مسکن است.

وی افزود: علاوه بر بحث سرعت کار در اجرا باید تجربیات گذشته در اجرای طرح‌های مشابه را ملاک‌عمل قرار داده و مسیرهای ناموفقی که قبلا پیموده‌ایم را دوباره امتحان نکنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در استان‌ها برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر، گفت: باید به دقت تعاونی‌های مسکن هر استان شناسایی شوند و آنها که در عین دقت و کیفیت از سرعت کار بالاتری برخوردارند جهت همکاری با اداره کل استان انتخاب شوند.

وی به مدیران استان توصیه کرد: برای شروع عملیات اجرایی منتظر حضور مدیران ارشد دولت نباشند و عملیات اجرایی طرح‌ها را با حداکثر سرعت و بدون تلف کردن حتی یک روز آغاز کنند.

نبیان خواستار همکاری ادارات کل راه و شهرسازی استانها با نهادهای ذیربط مانند بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌خمینی (ره)، اداره کل تعاون و بانک مسکن هر استان شد و خاطرنشان کرد: همکاری بخش‌های مختلف دولت می‌تواند حل مشکلات مردم در این ماه مبارک و این روزهای سخت را به همراه داشته باشد.


ارسال نظر

ارسال