آزادی ۴ زندانی با مساعدت بانک مسکن

  • چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 13:38

اخبار => خبر

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن از آزادی ۴ زندانی در پایان سال ۱۳۹۸ از محل کمک های مردمی در بانک مسکن خبر داد.

مسعود ایزدی با بیان این که بانک مسکن در سال های گذشته، اقدامات خیرخواهانه را همیشه مدنظر قرار داده گفت: این بانک برای آزادی زندانیان از سال ۱۳۸۹ حساب های مردمی را افتتاح کرد و اعلام عمومی کرد که مردم نیز برای این امر خیر مشارکت کنند.

وی افزود: خوشبختانه با مساعدت مردم و همت همکاران در بانک مسکن، از سال ۹۲ تا سال ۹۸، ۵۳ نفر از زندانیان جرایم نقدی، به کانون گرم خانواده های خود بازگشته اند.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با تاکید بر این که اکثر این زندانیان به علت وضعیت نامساعد مالی در زندان به سر می بردند، گفت: گزارش ها حاکی از آن است که عمده این زندانی ها سرپرست خانوارها بودند و پس از آزادسازی این زندانی ها، با برگشت این افراد به زندگی خود، معاش و وضعیت اقتصادی آن ها نیز بهبود پیدا خواهد کرد.

مسعود ایزدی با تاکید بر این که که در بهمن ماه سال قبل از محل این حساب، ۴ زندانی دیگر نیز آزاد شدند گفت: یک خانم و سه آقا بدهی مالی داشتند و به این خاطر به زندان افتاده بودند، در نهایت با همکاری بانک مسکن با ستاد دیه کشور، این افراد شناسایی شدند و پس از تسویه حساب بدهی آن ها از سوی بانک مسکن، آزاد شدند. او افزود: اکثر افرادی که به دلایل مالی، در زندان ها قرار دارند، بدهی های کمی دارند و از توان کافی برای بازپرداخت آن ها بهره مند نیستند. بنابراین مشارکت مردم در این زمینه می تواند بسیار راهگشا باشد و شرایط را برای رهایی این زندانیان فرآهم سازد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با مشارکت مردم و همت بانک مسکن، این بانک بتواند سایر مسوولیت های اجتماعی نظیر حمایت از خانواده های سیل زده و زلزله زده، ساخت مدارس در مناطق محروم کشور، اعطای وام ازدواج و ... را در سال های، مانند موعدهای قبلی تداوم دهد.


ارسال نظر

ارسال