آمار

حضور پرقدرت سودال با کیفیت جهانی در ایران

گفتگو با کوئو وویت مدیر ارشد سودال بلژیک

  • پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت 11:12

اخبار => گفتگو

برنامه‌ شرکت سودال برای ایران یک برنامه‌ای بر پایه حضور و مشارکت دست‌کم 50 ساله است و ما تلاش می‌کنیم تا محصولاتی با استانداردهای بالای جهانی و کیفیت کم‌نظیر را در اختیار فعالان صنعت ساختمان قرار دهیم.
حضور پرقدرت سودال با کیفیت جهانی در ایران

 گفتگوی اختصاصی دنیای نما و پنجره با کوئو وویت مدیر ارشد شرکت سودال بلژیک:

این را کوئن وویت (koen wuyts)، مدیر بخش خاورمیانه، آفریقا و اقیانوسیه شرکت بین‌المللی و البته خانوادگی سودال بلژیک در گفتگو با ماهنامه دنیای نما و پنجره اعلام کرد. سودال بزرگترین تولید کننده سیلیکون، فوم پلی‌اورتان، انواع چسب‌ها، ترکیبات پلیمر، اسپره‌های تخصصی و مواد شیمیایی ساختمان در اروپا به شمار می‌رود که دفتر مرکزی آن در کشور بلژیک قرار دارد. شرکتی شناخته‌شده در سطح جهان که سنگ‌بنای آن را آقای ویک‌اسورتس در سال 1966 گذاشت و هم اکنون دارای بیش از 60 شعبه مستقیم در چهار قاره جهان بوده و محصولات آن در بیش 130 کشور از جمله ایران عرضه می‌شود.  کوئن وویت می‌گوید: ما در سودال می‌خواهیم محصولات با کیفیت جهانی را در ایران عرضه کنیم. البته ما با هیچ شرکتی وارد جنگ قیمت نمی شویم، چرا که محصولات سودال از استاندارد بالا و کیفیتی برتر برخوردار است  و قیمت محصولات‌مان هم مشخص است،  بر اساس این رویکرد به جلو حرکت خواهیم کرد و می‌دانیم که بازار را به دست خواهیم گرفت.گفتگوی با دنیای نما و پنجره با کوئن وویت از مدیران ارشد شرکت سودال بلژیک را درباره چشم‌انداز حضور این برند جهانی در ایران بخوانید:
چشم‌انداز حضور شرکت سودال در ایران چگونه ترسیم شده است؟
شرکت سودال یک شرکت صد در صد خانوادگی است که در سطح جهانی فعالیت می‌کند و محصولات آن در بیش از 130 کشور دنیا عرضه می‌شود و با کیفیت جهانی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. فکر می‌کنیم ارزش‌های شرکت سودال با ارزش‌های جامعه ایران که در آن خانواده یک اصل و محور به شمار می‌آید، صد در صد هماهنگ است. واقعیت این است که ما ایران را دوست داریم و می‌خواهیم در بازار این کشور پیشرفت کنیم، به همین دلیل چشم‌انداز 50 ساله را برای ایران ترسیم کرده‌ایم.
چه محصولاتی را برای بازار ایران هدف‌گذاری کرده‌اید و آیا این محصولات با آخرین تکنولوژی روز دنیا در ایران عرضه خواهد شد؟
رویکرد تجاری و استراتژی شرکت سودال بر اساس قاعده برد برد بین شرکت سودال و مشتریان قرار دارد و ما فکر می کنیم که کشور ایران و فعالان صنعت ساختمان به شدت به این تکنولوژی و محصولات شرکت سودال نیاز دارند و باید تاکید کنم که استانداردهای محصولات سودال، یک استاندارد جهانی است و محصولاتی که وارد بازار ایران می‌شود، دارای کیفیت و استاندارد جهانی است و فرقی نمی‌کند که این محصولات در کدامیک از کارخانه‌‌های سودال تولید شده باشد، همه محصولات دارای استاندارد و کیفیت یکسان بوده و تحت دقیق‌ترین تست‌های فنی شرکت سودال و استانداردهای روز دنیا قرار دارد.
برای بسیاری از فعالان صنعت ساختمان مهم است که بدانند استفاده از محصولات سودال چه تأثیری روی کیفیت و عایق‌بندی ساختمان‌ها خواهد گذاشت؟
برند سودال مساوی است با کیفیت، بیشتر از 50 سال است که ما در حال عرضه محصولات خود با کیفیت برتر به سراسر به دنیا هستیم و این کیفیت تا به امروز یکسان بوده و مرتب در حال رشد است و ما می‌خواهیم این محصول را با همین کیفیت در ایران عرضه کنیم . بدون تردید استفاده از محصولات سودال باعث افزایش مزیت عایق‌بندی ساختمان‌ها در ایران خواهد شد و به همین منظور طیف وسیعی از محصولات خود را به بازار ایران عرضه خواهیم کرد.
الان محصولات سودال به چند کشور دنیا صادر می‌شود و آیا محصولاتی که قرار است در بازار ایران عرضه شود از طریق نمایندگی اصلی و شعبه اصلی ارائه خواهد شد یا نه ممکن است از طریق سایر شرکت‌ها این کار صورت گیرد؟
در واقع چشم‌انداز و طرز فکر سودال این است که به شکل درازمدت در همه کشورهای دنیا از جمله ایران حضور داشته باشد، ما در حال حاضر در بیش از 130 کشور با 17 کارخانه بزرگ در سطح دنیا حضور داریم و برای ایران هم همین استراتژی بلندمدت را دنبال می‌کنیم. درحال حاضر محصولات سودال در ایران توسط شرکت سودال پارس به عنوان زیرمجموعه شرکت مادر سودال عرضه می‌شود و بر کیفیت محصولات و خدمات هم به طور مستقیم و مستمر نظارت خواهیم داشت تا رضایت مشتریان را به صورت پایدار با خودمان داشته باشیم.
چه شناختی از بازار ایران دارند و با توجه به این که شاید عرضه کالاهای مشابه با کیفیت پایین‌تر در بازار ایران باعث دشوارتر شدن رقابت شود، برنامه سودال در عرضه رقابت بر چه مبنایی استوار است؟
بر اساس تحقیقات میدانی از بازار ایران می‌دانیم که بسیاری از محصولات مشابه عرضه شده در بازار ایران از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و مردم و فعالان اقتصادی در بخش ساختمان ایران هم نسبت به کیفیت محصولات مشابه آگاه هستند. البته می‌دانیم که برای این دست از محصولات هم بازار وجود دارد ولیکن ما در سودال می‌خواهیم محصولات با کیفیت جهانی را در ایران عرضه کنیم. البته ما با هیچ شرکتی وارد جنگ قیمت نمی شویم، چرا که محصولات سودال از استاندارد بالا و کیفیت برتر برخوردار است  و قیمت محصولات‌مان هم مشخص است،  بر اساس این رویکرد به جلو حرکت خواهیم کرد و می‌دانیم که بازار را به دست خواهیم گرفت.
حرکت بر مدار آخرین تکنولوژی و نوآوری در سودال توقف‌ناپذیرا ست و این شرکت تلاش می‌کند تا تمام محصولات ارائه شده با آخرین تکنولوژی های روز وارد بازارهای جهانی شود، آیا این روند در سال‌های آینده هم حفظ خواهد شد؟
تنها راه موفقیت‌مان این است که با تکنولوژی جلو برویم، این کار را کرده‌ایم، و الان هم به همین صورت عمل می‌کنیم . در نظر داشته باشید ما در این صنعت دارای یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه (Research and development)  دنیا هستیم  و یک ساختمان عظیم R&D در کنار ساختمان اصلی سودال در بلژیک داریم که مدام آخرین فناوری‌های روز دنیا را رصد می‌کند و تحقیق و توسعه در سودال تعطیل‌بردار نخواهد بود به گونه‌ای که بسیاری از استانداردهای جهانی در این صنعت توسط شرکت سودال تدوین شده و می‌شود.
تا چه حد سودال آمادگی دارد برای کاربرانی که می خواهند از این محصولات استفاده کنند دوره آموزشی گذاشته و سطح آگاهی آنها را نسبت به محصولات دیگر افزایش بدهد ؟
این سوال بسیار خوب و مهم است چرا که از دیدگاه ما، زمانی کار به نتیجه می‌رسد که محصولات با دانش و آموزش نحوه استفاده از آن به مشتریان و مصرف‌کنندگان عرضه شود در غیر این صورت کار به نتیجه مطلوب نخواهد انجامید. مثل یک صندلی که یک پایه نداشته باشد و نتیجه آن شکسته شدن صندلی است. ما بر اساس این اعتقاد به جلو می‌رویم که در تولید و تجارت محصولات حتما دانش فنی و نحوه استفاده را به مشتریان ارائه دهیم. کاری که مدیران ارشد شرکت سودال بر عهده دارند این است که دانش استفاده از محصولات‌مان را به  مشتریان به ویژه مصرف‌کنندگان نهایی ارائه دهند، چرا که بازخورد آن بر ادامه فعالیت و حضورمان تاثیر همه جانبه و مثبت خواهد گذاشت. ما به ایران آمده‌ایم تا سال‌های سال در بازار ایران حضور داشته باشیم، نه اینکه امروز بیاییم و فردا نباشیم. اصلا هم دنبال این نیستم که سریع و بدون برنامه دنبال فروش محصولات‌مان باشیم، ما آمده‌ایم و آماده‌ایم تا محصولات خود را به مردم ایران معرفی کنیم ، نظیر تجربه حضورمان در دیگر نقاط جهان.
شما از چشم‌انداز 50 ساله و همکاری بلندمدت با ایران سخن گفتید، آیا نگران بازگشت احتمالی تحریم‌ها و برهم خوردن روابط سیاسی و تجاری بین ایران و اتحادیه اروپا نیستید؟
ما باید برای کشور خودمان یعنی بلژیک نگران باشیم، رابطه ایران و بلژیک بسیار خوب است و ما هم هیچ نگرانی نداریم، به ویژه این‌که روابط اروپا با ایران به نظر پایدار و مستمر و روبه بهبود خواهد بود و سودال هم بر همین اساس یک برنامه بلندمدت را طراحی کرده و برای ما مهم نیست که آمریکا چه رفتاری و چه غلطی در ارتباط با ایران خواهد داشت، ما استراتژی بلندمدت خودمان در ارتباط با ایران را دنبال خواهیم کرد.
ماهنامه دنیای نما و پنجره - شماره ششم - آذرماه 96


ارسال نظر

ارسال