حق انتخاب با مردم

رضا کربلایی

  • یکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 11:4

اخبار => گروه خبر

در آستانه دو‌ساله شدن ماهنامه دنیای نما و پنجره به عنوان نشریه تخصصی صنعت در، پنجره، شیشه و نمای ساختمان، فرصتی است تا به این سوال پاسخ داده شود که سطح انتظارات و مطالبات فعالان، کارآفرینان، کارشناسان و صاحب‌نظران این عرصه از بایدها و نبایدهایی که باید طی شود، چیست و دنیای نما و پنجره چه برنامه‌ها و فرصت‌هایی را برای رقابت سالم، شفاف و بدون تبعیض شرکت‌ها و معرفی دقیق کالاها و خدمات اندیشیده است؟
حق انتخاب با مردم

در همان ابتدای سخن لازم است که صادقانه از تمامی مدیران، کارشناسان، شرکت‌ها و صاحب‌نظران که همواره با حمایت‌های مادی و معنوی و البته راهنمایی‌ها و هدایت‌های دلسوزانه خود، به ادامه انتشار این نشریه با رویکردی حرفه‌ای یاری رساندند، قدردانی کنیم و حسن اعتماد و نقد و نظرها و پیشنهادها را همواره یک سرمایه اجتماعی برای خود می‌دانیم.
از هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت در و پنجره ایران تا نهمین دوره‌ای که 13 تا 16 بهمن 1396 برگزار می‌شود، محور اصلی پیشنهادها و نظرها و البته نقدهای سازنده این بوده که «حرفه‌ای بمانید»، « آگهی‌نامه نشوید»، « پنجره‌ای برای رقابت سالم و شفاف باشید»، « قضاوت را به مردم بسپارید»، « روایت‌گر صادق رویدادها باشید»، «متفاوت‌تر باشید»، «مطالبات صنعت را منعکس کنید»، «مردم را آگاه‌تر سازید»، «فرصت برابر برای همه ایجاد کنید»، «دیدگاه‌های متفاوت را منعکس کنید»، «چون شیشه شفاف باشید و چون آیینه صادق» و در یک عبارت اینکه به تمام معنا «رسانه‌ باقی بمانید».
تک تک این گزاره‌های برآمده از پیشنهادها، خود دنیایی از ایده‌های نوین را در مقابل ما قرار می‌دهد و البته مسئولیتی بس سنگین که این در تنگناهای ایجادشده برای انتشار نشریه‌ به ویژه پس از افزایش نرخ ارز و گران شدن کاغذ و بالارفتن هزینه انتشار، چگونه و با چه سازوکار حرفه‌ای در مسیر درست و دقیق حرکت کنیم و نلغزیم، به ویژه اینکه تلاش داریم با افزایش هرچه بیشتر کیفیت محتوایی و گرافیکی ماهنامه، بر قول خویش که همانا حرفه‌ای ماندن است، باقی بمانیم. تحقق این قول و قرار با مخاطبان گاه باعث شد د ر انتشار به موقع نشریه دچار دردسر شویم، اما هرگز حاضر نشده و نخواهیم شد تا از رسالت خویش فاصله بگیریم و به بیراهه‌ای گرفتار شویم که بسیاری از نشریات این روزها در آن گرفتار شده‌اند.
گفته بودیم که پنجره جدیدی گشوده‌ایم و همچنان اصرار داریم که این پنجره جدید، به معرفی برترین‌ها و رقابت بهترین‌های صنعت وفادار بماند چرا که رویکرد انتخاب شده، احترام به حقوق مردم به عنوان مصرف‌کنندگان واقعی ساختمان‌هاست. ساختمان‌هایی که نتیجه آن آرامش تک تک شهروندان ایرانی، با کارایی بالا در مصرف انرژی و دوستدار محیط زیست و ضامن آسایش و امنیت خانواده‌ها باشد. و حالا خبری مهم و یک اتفاق خوب اینکه در راستای تحقق پیشنهادها و البته رعایت حقوق مردم، پنجره‌های جدیدتری گشوده‌ایم و فرصتی فراهم ساخته‌ایم که امکان رقابت آنلاین در دنیای مجازی را در اختیار همه فعالان صنعت ساختمان به ویژه در عرصه تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات مرتبط با در، پنجره، شیشه و نمای داخلی و خارجی ساختمان قرار خواهد داد تا در یک نمایشگاه مجازی همیشه آنلاین به معرفی محصولات، خدمات و دستاوردهای خود بپردازند. در این نمایشگاه مجازی مبنای اصلی بر حق انتخاب مشتریان در شناخت دقیق از توانایی  برندها و شرکت‌ها و انتخاب برترین‌هاست.
رقابت آنلاین در نمایشگاه مجازی دنیای نما و پنجره
ما به وعده خویش عمل کرده‌ایم و امکان رقابت آنلاین در نمایشگاه مجازی دنیای نما و پنجره را روی  سایت www.donyayepanjereh.com  فراهم ساخته‌ایم. جایی که همه شرکت‌های مرتبط با صنعت در، پنجره، شیشه و نمای ساختمان می‌توانند برای خودشان غرفه آنلاین داشته باشند، اخبار مربوط به رونمایی از محصولات و کالاها و همچنین موفقیت در اجرای پروژه‌ها و نمایشگاه‌ها را منتشر  کنند، آلبوم عکس اختصاصی داشته باشند، فیلم‌ها و کاتالوگ‌های فنی معرفی شرکت و محصولات را بارگذاری کرده و به نمایش بگذارند، از امکان نمایش همزمان در شبکه‌های اجتماعی نظیر کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی، اینستاگرام، توئیتر، گوگل‌پلاس، لینکدین، ارسال ایمیل، دریافت پیام مشتریان و ... استفاده کنند، تک تک محصولات را با جزئیات بیشتر معرفی کنند، با معرفی  مدیران و کارشناسان شرکت امکان ارتباط با مشتریان را آسان‌تر سازند و اینها تنها بخشی از خدمات آنلاینی است که رونمایی شده و البته باید منتظر تحولات و خدمات متنوع‌تر هم ماند.
رسانه‌ای فراتر از مرزهای ملی با همکاری‌ حرفه‌‌ای ها
سخن بر سر این است که ماهنامه دنیای نما و پنجره، تلاش دارد تا با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی – که امیدواریم زودتر مجوز آن صادر شود- به صورت دوزبانه فارسی – انگلیسی منتشر شود تا با این تغییر بنیادین، رسانه‌ای شویم به مثابه پلی بین فعالان صنعت ساختمان ایران با دیگر کشورها، راهی باشیم برای گسترش همکاری‌ها و آشنایی بیشتر از توانمندی‌ها و گامی برداریم در فراسوی مرزهای ملی، البته با همکاری تیم رسانه‌‌ای حرفه‌ای. اقدامی که البته بر هزینه انتشار ماهنامه خواهد افزود، اما مگر انتشار نشریه‌ای حرفه‌ای‌تر و متفاوت‌تر نظیر تولید کالای باکیفیت و استاندارد جهانی و یا ارائه خدمات دارای قدرت رقابت برتر، بدون تحمل سختی‌ها و پذیرش ریسک هزینه‌ها شدنی است؟؛ ما این سختی‌ها را به جان خریده‌ایم تا حرفه‌ای باقی بمانیم. نشانه‌هایی از این تحول را در همین شماره مشاهده می‌کنید که از انتشار خبرهای تکراری و بدون ارتباط با حوزه فعالیت و علاقه شما مخاطبان بزرگوار فاصله گرفته‌ایم و به مهم‌ترین رویدادهای جهان در، پنجره، شیشه و نمای ساختمان پرداخته‌ایم.
ما را نقد کنید؛ خوشحال می‌شویم
انتشار نشریه و کار فرهنگی البته هیچگاه بدون ایراد نخواهد بود و اقتضای کار حرفه‌ای ایجاب می‌کند تا از نقدها استقبال کنیم و ایرادها را رفع کنیم. از خطاها درس می‌گیریم و از پیشنهادها استقبال می‌کنیم. اینجا دنیای نما و پنجره است؛ پنجره‌ای باز به سمت رقابت شفاف و سالم برترین‌ها. پس اینجا حق همیشه با مخاطب است، ما را همیشه نقد کنید، چون خوشحال می‌شویم.

ماهنامه دنیای نما و پنجره - شماره هفتم - بهمن ماه 96


ارسال نظر

ارسال