تولید پوشش آجرنمای پلیمری (آجرک)

  • شنبه 23 دی 1396 ساعت 11:21

اخبار => گروه خبر

آجرهای سنتی سنگین‌اند، نصب آن‌ها به کارگران ماهر نیاز دارد، اجرای آن‌ها وقت‌گیر است. جایگزینی برای آن آجرنمای پلیمری یا آجرک است. سامانه مرکب عایق حرارتی بیرونی با‌‌ آجر پلیمری راه حل مبتکرانه‌ و خلاقانه‌ای برای ساختمان‌سازی صنعتی برای ساختمان‌های جدید، بازسازی و پیش سازی است. نمای ساختمان در این روش، سریع نصب می‌شود و باعث صرفه‌جویی در نیروی کار و کارهای بنایی (در محل کارگاه ساختمانی) می‌شوند. آ
تولید پوشش آجرنمای پلیمری (آجرک)

آجرهای سنتی سنگین‌اند، نصب آن‌ها به کارگران ماهر نیاز دارد، اجرای آن‌ها وقت‌گیر است. جایگزینی برای آن آجرنمای پلیمری یا آجرک است. سامانه مرکب عایق حرارتی بیرونی با‌‌ آجر پلیمری راه حل مبتکرانه‌ و خلاقانه‌ای برای ساختمان‌سازی صنعتی برای ساختمان‌های جدید، بازسازی و پیش سازی است. نمای ساختمان در این روش، سریع نصب می‌شود و باعث صرفه‌جویی در نیروی کار و کارهای بنایی (در محل کارگاه ساختمانی) می‌شوند. آجرهای با ضخامت کم برای کاربردهای داخلی و خارجی طراحی می‌شوند. این نماسازی عایق‌کاری شده منحصر به فرد، دوام بالایی داشته و حداقل نگه‌داری را نسبت به آجرهای سنتی ارائه می‌دهد. اما هیچ‌یک از معایب آن‌ها را ندارد. در این سامانه، از آجرهایی به ضخامت 3 میلی‌متر به جای آجرهای پلاک سنتی به ضخامت 20 میلی‌متر استفاده می‌شود. سامانه‌ از قسمت‌های زیر تشکیل می‌شود.

  •   پنل‌های عایق
  •   بست‌های پنل
  •   چسب
  •    آجرک یا آجر پلیمری: این آجرها با روش‌های اکسترود کردن و معمولا از دانه‌های ماسه سیلیسی و اکریلیک تولید می‌شوند. در صورت نیاز آجرهای کامل را می‌توان به باریکه‌هایی برید.

  آجرهای کناره: محدوده کاملی از آجرهای کناره نیز باید در دسترس باشد. آجرهای خاص را می‌توان برحسب سفارش تولید کرد.
  ملات خشک آماده: ملات خشک بسته بندی شده بطور ویژه برای استفاده با سامانه فرموله شده‌اند.
آجر پلیمری یا اصطلاحا آجر قابل انعطاف (فلکسی) عملی‌ترین آجر نازک موجود در بازار است و برای مقاصد تزیینی، تغییر دکوراسیون بیرونی ساختمان و غیره به کار می‌رود. آجر قابل انعطاف بیش از 30 سال است که توسعه یافته و در اروپا در کاربردهای درونی و بیرونی استفاده شده است. این آجرها مانند آجر‌های پلاک شکننده نیستند. آنها را می‌توان با دست خم کرد. این امر امکان استفاده از آن‌ها را برای سطوح منحنی و ناهموار فراهم می‌کند. این آجرها در برابر پرتو ماورای بنفش مقاوم‌اند. هنگامی که بر روی یک زیرکار صلب استفاده می‌شود مقاومت در برابر ضربه را تامین می‌کند. در محدوده دماهای ˚c38- تا ˚c 100 یکپارچگی و سلامت خود را از دست نمی‌دهد. وزن مجموعه، کمتر از kg/m2 10 است. ضخامت تنها mm 3 است. در این پروژه آجر مورد استفاده در این سیستم طراحی و ساخته می‌شود. علاوه بر آن رهنمودهای اجرای آن تهیه می‌شود.
گروه تحقیقاتی بخش مصالح و فرآورده‌های راه و ساختمان     کارفرما: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی     مجری: سهراب ویسه     تاریخ شروع:  12/09/1391   تاریخ پایان: 12/06/1393

ماهنامه دنیای نما و پنجره - شماره ششم - آذرماه 96ارسال نظر

ارسال