لمینیت پرو فیل‌های یوپی‌وی‌سی و آلومینیوم

سینا واثقی- سهیل آقائیان

  • شنبه 24 تیر 1396 ساعت 18:1

اخبار => برگزیده ها

طراحی نمای خارجی و داخلی ساختمان‌ها نقش بسیار مهمی در معماری ساختمان و زیبایی محیط شهری دارد. نمای داخلی و خارجی مناسب نه تنها ارزش اقتصادی را افزایش می‌دهد، بلکه باعث افزایش انرژی‌های مثبت در داخل ساختمان و محیط پیرامون آن می‌‌شود.
لمینیت پرو فیل‌های یوپی‌وی‌سی و آلومینیوم

 نما ویترین معماری ساختمان است. از عناصر حائز اهمیت در نمای ساختمان، پنجره‌ها هستند. زیرا علاوه بر حفظ حریم شخصی، تأمین نور و گرما، به زیباسازی نما نیز کمک می‌کنند. پنجره‌ها مهمترین پل ارتباطی محیط خارج و داخل ساختمان هستند. بی شک یکی از مهمترین عوامل ایجاد زیبایی آنها، عنصر رنگ است که تنوّع و زیبایی کافی را به زندگی می‌بخشد. رنگ پنجره می‌تواند از یک سو تاثیر به سزایی بر زیبایی نمای ساختمان و از سوی دیگر سبب انطباق پنجره با دکوراسیون داخلی شود.
از روش‌های ایجاد پنجره‌های رنگی، فرآیند لمینیت روکش‌های پلیمری بر روی پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی و همچنین آلومینیوم می‌باشد. در این روش با توجه به تنوع گسترده روکش‌ها می‌توان متناسب با سلایق متفاوت و عناصر معماری و محیطی مختلف بهترین محصول را ارائه کرد. همچنین انتخاب بین پنجره یک رو لمینیت و دو رو لمینیت با طرح‌های یکسان و همچنین دو رو لمینیت با طرح‌های متفاوت (بطور مثال روکش داخلی پنجره طرح چوب، هماهنگ با دکوراسیون و مبلمان و روکش خارجی پنجره طرح متالیک، متناسب با نماهای کامپوزیتی و سنگ) به راحتی قابل تولید هستند. در این مقاله سعی شده است نگاهی اجمالی به فرآیند لمینیت پرو فیل‌های یوپی‌وی‌سی و آلومینیوم پنجره با تکیه بر مواد اولیه، ماشین‌آلات و استانداردهای مربوطه آن داشته باشیم.
1) روکش
روکش‌ها نقش اصلی در کیفیت و زیبایی پروفیل‌های لمینیت را دارند. روکش‌های پی‌وی‌سی Renolit آلمان در 3 دسته (MX, PX, FX) متناسب با شرایط مختلف جغرافیایی و با تجربه‌ای 40 ساله و بیشترین تنوع طرح و رنگ سهم به سزایی در این صنعت ایفا کرده‌اند. تنوع بسیار بالای طرح‌های شرکت Renolit (بیشتر از 150 طرح) به سازندگان، طراحان و مصرف کنندگان اجازه می‌دهد تا برای انتخاب خود گزینه‌های بسیاری را پیش رو داشته باشند.
از روکش‌های طرح چوب مانند   Winchester XA و Winchester XC  که به دلیل تشابه بیشتر با چوب طبیعی اخیرا در بازار ایران مورد توجه قرار گرفته‌اند تا روکش‌های Pyrite ، Bronze Platin ، Crown Platin و Aluminum Brush Effect که شباهت زیادی به طرح‌های پرو فیل آلومینیومی آنودایز داشته و به پرو فیل یوپی‌وی‌سی براقیت و جلای فلزی می‌بخشند. محصولات شرکت Renolit بر اساس دوام و ماندگاری در 3 دسته MX ، PX و FX مطابق با ساختار ذیل ارائه می‌شوند :
علت سرآمدی روکش‌های شرکت Renolit در کنار تنوع رنگی بسیار بالا، داشتن بالاترین زمان ماندگاری رنگ و کیفیت مطابق با استاندارد جدید
 RAL-GZ716  می‌باشد که این مزیت را علاوه بر لایه خنثی کننده اثرات پرتوهای UV ، مرهون دستاورد بزرگی به نام لایه (SST) است که از آن به عنوان فناوری سپر حرارتی خورشیدی یاد می‌شود. مکانیزم عملکرد لایه SST ، بازتابش پرتو IR خورشید است که منجر به کاهش گرمای جذب شده توسط روکش می‌شود :
 با توجه به نقد همیشگی در خصوص امکان تغییر رنگ روکش‌ها می‌توان به نقشه ذیل که حاصل تحقیقات گسترده شرکت Renolit و موسسات تحقیقاتی مستقل می‌باشد، اشاره کرد. در این نقشه شدت اثرگذاری پرتوهای خورشیدی در مناطق مختلف زمین با رنگ‌های مختلف مشخص شده‌اند:

در این جدول مدت زمان ارائه گارانتی عدم تغییر رنگ انواع روکش‌ها درج گردیده است. همان‌طور که قابل مشاهده می‌باشد، ضمن ثبات رنگ بالای سری MX نسبت به محصولات مشابه، به ترتیب سری PX و سری FX دارای ماندگاری بیشتر ثبات رنگ هستند. با توجه به نقشه فوق و قرار داشتن ایران در منطقه با بالاترین شدت تابشِ پرتوهای خورشیدی (گروه 6) روکش‌های سری FX قابلیت ارائه گارانتی 5 ساله عدم تغییر رنگ در تمامی نقاط ایران را دارند. این قابلیت برای سریِ FX مرهون تکنولوژی ویژه و انحصاری SST و همچنین لایه حساس پلیمری PVDF است که بر روی لایه PMMA قرار داده شده است.
2)چسب و پرایمر
چسب نقش به سزایی در لمینیت روکش روکش پی‌وی‌سی بر روی پروفیل داشته و در 2 نوع سرد و گرم ارایه می‌شود:
-در روش سرد از اختلاط چسب‌های با پایه پلی‌استر / حلال و‌هاردنر استفاده می‌شود. چسب سرد شرکت Kleiberit با کد 7/257 چسبی با مقاومت بالا و مناسب برای کاربردهای فضای آزاد است. به گونه‌ای که پس از اختلاط با 870.0 Hardener  مقاومت گرمایی آن در حین فرآیند لمینیت افزایش قابل توجهی می‌یابد. این چسب در محیط‌هایی با رطوبت بسیار بالا و حتی در معرض آب دوام و چسبندگی درازمدت خود را حفظ می‌کند.
-در روش گرم از چسب‌های با پایه پلی‌اورتان واکنش‌پذیر (Reactive Polyurethane) استفاده می‌شود. چسب گرم شرکت Kleiberit با کد 704.5 چسبی با مقاومت بسیار بالای گرمایی (بالاتر از 150 درجه سانتی‌گراد) و رطوبت می‌باشد. سرعت خشک شدن بسیار بالای آن مزیتی در صرفه‌جویی زمان جهت انجام عملیات پنجره‌سازی خواهد شد.
در اروپا با توجه به قوانین حفاظت از محیط زیست، مصرف چسب‌های سرد به منظور جلوگیری از اشاعه مواد فرار (حلال‌ها) در محیط به حداقل رسیده ولی در ایران و کشورهای منطقه هنوز مانعی برای استفاده از آن تعریف نشده است. با این وجود، بنا به استانداردهای RAL تنها چسب سردی که در دنیا از حلال‌های دوستدار محیط زیست استفاده کرده است، چسب 7/257 شرکت Kleiberit آلمان می‌باشد. از طرفی در این چسب‌های سرد از کمترین میزان ماده فرار استفاده شده که ضمن کاهش پیامدهای بد محیط زیستی، به دلیل مصرف کمتر آن به ازاء هر متر مربع لمینیت، برای مصرف کننده سودآوری بیشتری خواهد داشت.
پرایمر:
به منظور آماده‌سازی و ایجاد پیوند قوی‌تر بین چسب و سطح پروفیل یوپی‌وی‌سی یا آلومینیوم از پرایمر استفاده می‌شود. به دلیل داشتن خواص بالای فلورسانی پرایمر 831.0 شرکت Kleiberit، توزیع پرایمر در مجاورت نور UV قابل مشاهده و کنترل آن در تمامی سطوح پروفیل به راحتی امکان‌پذیر است. عدم استفاده از پرایمر سبب کاهش چسبندگی، بروز مشکلات کیفی در کوتاه‌مدت و میان‌مدت مانند جدا شدن روکش از سطح پروفیل و بر آمدگی حباب مانند می‌شود.
3)دستگاه لمینیت پروفیل یوپی‌وی‌سی و آلومینیوم
برای انجام پروسه لمینیت پروفیل نیاز به دستگاه لمینیت (Wrapping Machine) می‌باشد. این دستگاه‌ها بر اساس نوع چسب مصرفی به دو نوع Solvent و Hotmelt تقسیم بندی می‌شوند :
- دستگاه با فرآیند چسب سرد (Solvent machine) : در این فرآیند، ابتدا لازم است چسب را با نسبتی مشخص با‌ هاردنر مخلوط کنیم. نسبت دقیق چسب و ‌هاردنر، اختلاط یکنواخت و رسیدن به مخلوطی همگن از جمله موارد قابل توجه در فرآیند چسب سرد می‌باشد.
 در این دستگاه پخت چسب در تونلی که بر روی دستگاه تعبیه شده، انجام می‌شود. پختِ چسب باید به گونه‌ای باشد که ماده فرار چسب در مراحل ابتدایی فرآیند لمینیت آزاد شود. در غیر این صورت گازهای فرار در زیر روکش حبس می‌شوند و باعث ایجاد حباب یا تاول در سطح پروفیل پس از لمینیت خواهد شد. در این نوع دستگاه‌ها به منظور خروج گازهای فرار ناشی از پخت چسب، یک فن خروجی در روی تونل دستگاه تعبیه شده و کنترل دما در تمامی مراحل لمینیت و میزان رطوبت محیط از فاکتورهای اساسی و مهم این فرآیند به شمار می‌رود.
-دستگاه چسب گرم (Hotmelt machine ) : در این نوع دستگاه‌ها، از یک چسب‌ساز در کنار دستگاه لمینیت به منظور ذوب و آماده‌سازی چسب استفاده می‌شود. دستگاه Hotmelt شرکت Unimak از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لمینیت می‌باشند که در آن توجه ویژه به استفاده از یک محفظه چسب‌ساز به روز دنیا شده است. استفاده از مکانیزم نازلی (Slot Nuzzles) در دستگاه‌های لمینیت شرکت Unimak در مقایسه با مکانیزم‌های قدیمی غلطکی، سبب کاهش هدررفت چسب و کنترل توزیع یکنواخت آن زیر روکش می‌شود چرا که مقدار زیاد چسب بین روکش و پروفیل سبب افت کیفیت محصول و بروز مشکلات ظاهری خواهد شد.
مهمترین مزایای دستگاه‌های Hotmelt نسبت به دستگاه‌های Solvent به طور خلاصه عبارت است از :
1)عدم نیاز به جزء دوم در چسب‌سازی (‌هاردنر).
2)میزان مصرف چسب کمتر در مقیاس 1 متر مربع (کاهش 70 درصدی میزان مصرف چسب).
3)سرعت تولید بالاتر.
4)عدم انتشار گازهای مضر و حفظ محیط زیست.

در پایان لازم به ذکر است شرکت زرین پارس به عنوان نماینده انحصاری شرکت‌های Renolit، Kleiberit آلمان و شرکت Unimak ترکیه با ارائه مشاوره فنی، آموزش و تحویل به روز کالا توانسته است سهم بسزایی در ارتقای کیفیت و دسترسی سریع به جدیدترین طرح‌های روکش را داشته باشد.
ارائه مشاوره فنی، آموزش و تحویل به روز کالا اهمیت بالایی در ارتقای کیفیت لمینیت و رضایت‌مندی مشتریان نهایی را داشته است. مهندسین این شرکت امیدوارند با ارائه پشتیبانی‌های فنی لازم و راهکار‌های بهینه، بتوانند بهبود کیفیت محصول نهایی و نیز کاهش مصرف مواد اولیه را شاهد باشند.


ارسال نظر

ارسال