استانداردهای یراق آلات تدوین می‌شود

  • سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

اخبار => نانتخاب۰۲

استانداردهای یراق آلات در و پنجره یوپی‌وی‌سی با مشارکت انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی ایران، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین می‌شود. این یکی از مهمترین خبرهای مجمع سالانه انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی ایران بود.
استانداردهای یراق آلات تدوین می‌شود

 در این نشست سالانه، اعضای انجمن با تایید عملکرد هیات مدیره در یک سال گذشته و تصویب صورت‌های مالی ارائه شده، بازرسان جدید را انتخاب کردند. با رای اکثریت اعضای حاضر در مجمع سالانه انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی، حسین محمدی نیک مدیر عامل شرکت توسعه صنعت مهرسان نوین، پیمان خلیلزاده مدیر شرکت پنجره سام آریا به عنوان بازرس اصلی و محمد تاجری مدیر عامل شرکت پنجره پاسارگاد به عنوان عضو علیالبدل انتخاب شدند.

  شفافسازی قیمت یراق آلات
وحید جلالی‌پور، دبیر انجمن صنفی در و پنجره یوپی‌وی‌سی ایران در جلسه مجمع سالانه انجمن با اشاره به واردات و عرضه یراق‌آلات با کیفیت پایین و فاقد شناسنامه فنی اظهار کرد: طی 15 سال از عمر صنعت در و پنجره یوپی‌وی‌سی در ایران، شاهد این واقعیت هستیم که فاقد استاندارد مدون و روشن در خصوص یراق‌آلات در و پنجره هستیم. وی تصریح کرد: به همین دلیل انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی در صدد برآمده تا هر چه زودتر نسبت به تدوین این استانداردها اقدام شود. جلالی‌پور گفت: با تلاش هیات مدیره انجمن مقرر شد با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، استانداردهای فنی یراق‌آلات در و پنجره یوپی‌وی‌سی تدوین شود. نایب رئیس انجمن همچنین با اشاره به تعرفه پایین یراق‌آلات در و پنجره یوپی‌وی‌سی اظهار کرد: شفافسازی قیمت نهایی یراق‌آلات برای تولیدکنندگان در و پنجره در دستور کار انجمن قرار دارد و در صدد هستیم در رقابت شفاف و واقعی، انگیزه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان یراق‌آلات را برای ارائه خدمات مطلوبتر و کالاهای با استاندارد بالا افزایش دهیم به نحوی که تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی از کیفیت و قیمت واقعی یراق‌آلات اطلاع داشته باشند.
جلالی‌پور خطاب با ارائه گزارش عملکرد هیت مدیره انجمن در سال 1395 خطاب به اعضای حاضر در نشست مجمع سالانه خاطر نشان کرد: مصوبات انجمن همواره متناسب با درخواست و سوالات اعضا تصمیم گیری شده و تلاش بر این بوده که در راستای اهداف و رسالت حرفه‌ای انجمن گام برداریم. وی افزود: انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی در حال حاضر 29 نفر عضو رسمی دارد که در سال96 شاهد عضویت 5 شرکت تولیدکننده در و پنجره و یراق‌آلات بوده‌ایم.

   رایزنی‌ها انجمن در داخل و خرج کشور

به گزارش ماهنامه دنیای نما و پنجره، دبیر انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی با اشاره به برگزاری نشست‌های مشترک این نهاد صنفی با سازمان‌ها، نهادها و تشکل‌های قانونی مسئول و دخیل در عرصه کاهش مصرف انرژی و کیفیت ساختمان‌ها اظهار کرد: هیات مدیره انجمن در یک سال اخیر رایزنی‌های گسترده‌ای را در داخل و خارج کشور انجام داده و هماهنگی برای برگزاری نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر تهران در آینده، نقطه عطفی در کارنامه انجمن برای جلب مشارکت اعضای شورای شهر جهت جدی گرفتن نقش پنجره‌های یوپی‌وی‌سی در کاهش مصرف انرژی و همچنین جلوگیری از ورود آلاینده‌ها به ساختمان خواهد بود.  جلالی‌پور تصریح کرد: قرار است دیدگاه‌ها و پیشنهادهای فنی و کاربردی انجمن در تصمیم سازی‌ها و تصمیم گیری‌های مرتبط با قوانین و مقررات ناظر بر ساختمان در دستور کار قرار گیرد. نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی کشور با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری در صنعت ساختمان بین دو کشور همسایه ایران و عراق افزود: قرار است با ایجاد یک منطقه مشترک بین شهر بصره در عراق و استان خوزستان در ایران، سرمایه گذاری برای ساخت و ساز انجام گیرد. خبر خوش اینکه در صورت اجرایی شدن این تفاهم نامه، مقرر شده است از استانداردهای پروفیل و یراق‌آلات تدوین شده با مشارکت انجمن تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی ایران استفاده شده که امیدوداریم از ظرفیت‌های شرکت‌های تولیدکننده در و پنجره یوپی‌وی‌سی عضو رسمی انجمن بهره گرفته شود.
جلالی‌پور تدوین آیین نامه ضوابط پنجره استاندارد را از جمله دیگر اقدامات هیت مدیره عنوان و اظهار کرد: اطلاعات فنی و کاربردی مربوط به پنجره استاندارد در قالب یک فایل پاورپوینت به زودی در اختیار اعضای انجمن، پنجره سازان و مصرف کنندگان نهایی قرار خواهد گرفت.

   افزایش دوره‌های آموزشی انجمن

این عضو هیات مدیره انجمن با اشاره به طرح برخی شکایت‌ها و دعاوی درباره نصب پنجره‌های فاقد کیفیت گفت: معتقد هستیم ارجاع شکایت‌ها و دعاوی بین تولیدکنندگان پنجره‌ها و مشتریان آنها به انجمن را یک نقطه عطف و مثبت ارزیابی می‌کنیم چرا که این موضوع نشان می‌دهد انجمن به عنوان مرجع صالح برای طرح و بررسی شکایت‌ها شناخته می‌شود. جلالی‌پور در عین حال تاکید کرد: البته انجمن دادگاه یا مرکز رسیدگی به دعاوی عمومی نیست که بتواند به همه دعاوی این صنف رسیدگی کند، با این حال 99 درصد شکواییه واصله به انجمن مربوط به تولیدکنندگان در و پنجره یوپی‌وی‌سی است که عضو انجمن هم نیستند.
نایب رییس انجمن در ادامه با اشاره به لزوم بر پایی دوره‌های آموزشی برای اعضا تصریح کرد برنامه زمانبندی شده آموزشی سال آینده در سر فصلهای متفاوت متناسب به موضوعات مربوط به صنف در سایت انجمن درج خواهد شد و در نظر داریم دوره نخست آموزش را در تهران و دوره‌های بعدی را با توجه به درخواست شهرستان‌ها در استانهای دیگر برگزار کنیم و اگردرخواست از سایر استان نبود، دوره‌های آموزشی در تهران برگزار خواهد شد . وی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با رسانه‌های تخصصی و نشریات فعال در صنعت در و پنجره و البته ساختمان اظهار کرد: خوشبختانه در هشتیمن نمایشگاه بین المللی در و پنجره ایران شاهد رونمایی از ماهنامه وزین و تخصصی دنیای نما و پنجره با مدیریت آقای کربلایی بودیم و اعضای انجمن برای طرح دیدگاه‌ها، پیشنهادها و یا انتشار رویدادهای انجمن می‌تواند از خدمات رسانه‌های همکار انجمن از جمله ماهنامه دنیای نما و پنجره بهره ببرند.

   تایید صورت‌های مالی انجمن

به گزارش خبرنگار ما، در ادامه نشست مجمع سالانه انجمن، پیمان خلیلزاده بازرس انجمن در گزارشی با اشاره به وضعیت درآمدها و مصارف انجمن در یک سال اخیر به برخی نقطه نظرهای مطرح شده از سوی اعضا به بازرسان برای پیگیری مطالبات اشاره کرد و افزود: جمع کل منابع درآمدی انجمن در پایان سال مالی منتهی به 30 آذرماه سال 96 را بالغ بر 3 میلیارد و 786 میلیون و 338 هزار و 555 ریال برآورد شده است. وی با اشاره به هزینه‌های جاری انجمن و همچنین درآمدهای متفرقه و کمک‌های داوطلبانه گفت: خالص منابع انجمن در سال مالی 1395 پس از کسر هزینه‌ها 3 میلیارد و 493 میلیون و 169 هزار و 587 ریال خواهد بود.  پس از گزارش بازرس انجمن در حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صورت‌های مالی انجمن به رای گذاشته شد که به تصویب اعضا رسید.ماهنامه دنیای نما و پنجره - شماره دوم - اسفند 95


ارسال نظر

ارسال