آمار

کنترل مناسب‌سازی ساخت‌وسازهابا نظام مهندسی و شهرداری‌ها

  • چهارشنبه 1 خرداد 1398 ساعت 10:26

اخبار => اخبار

استاندار لرستان گفت: نظام مهندسی و شهرداری‌ها اجرای اصول مناسب‌سازی در ساخت‌وسازهای جدید را کنترل کنند.

به گزارش مهر، سید موسی خادمی ظهر سه شنبه در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی لرستان با اشاره به لزوم اجرای اصول مناسب سازی در ساخت و سازهای جدید مناطق سیل زده لرستان اظهار داشت: دفتر فنی استانداری لرستان این موارد را کنترل کند.

وی با بیان اینکه این آسان‌ترین کاری است که می‌توان برای رعایت ضوابط شهرسازی انجام داد، در حدی که نیاز اصلی را جبران کند، تصریح کرد: اداراتی که می‌خواهند ساختمان جدید بسازند نیز اگر این اصول مناسب سازی را رعایت نکنند که خیلی بد است؛ نظام مهندسی و شهرداری‌ها موظف شوند کنترل کنند.

استاندار لرستان یادآور شد: اگر هم جایی این اصول در ساخت و سازها رعایت نشد گزارش دهید تا شهرداری برود جلوگیری کند.

خادمی با اشاره به اینکه هیچ دلیلی ندارد مدیر دستگاه دولتی الزامی مثل اجرای اصول مناسب سازی را رعایت نکند، ادامه داد: مدیر دستگاه خودش باید پیگیر باشد و مشکلات را رفع کند؛ اگر مدیری بخواهد در این مورد مقاومت کند که خیلی عجیب است و به نظر می‌رسد کوتاهی‌ها در این زمینه عمدتاً ناشی از عدم اطلاع و عدم توجه است.

وی با بیان اینکه اگر اجرای اصول مهندسی در ساخت و ساز جدید ادارات رعایت نشد برخورد لازم را می‌کنیم، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی با توجه به مراجعانی که دارد خود متولی امور مناسب سازی است. اگر نخواهد این چیزها را ببیند و رعایت کند عجیب است.

استاندار لرستان یادآور شد: مسئولان ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی پیگیری لازم را با ادارات و نهادهای ذی ربط داشته باشند و مسائل را مطرح کنند تا دستگاه‌ها برای رفع مشکل اقدام کنند.


ارسال نظر

ارسال