آمار

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ هشدار داد:

کلاهبرداری با تبلیغات خرید و فروش مسکن

  • پنجشنبه 13 تیر 1398 ساعت 11:8

اخبار => اخبار

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: اشخاصی که قصد خرید یا اجاره مسکن از طریق فضای مجازی را دارند قبل از احراز هویت آگهی دهندگان به هیچ عنوان اقدام به ارسال وجه نکنند.

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با میزان، با اشاره به وقوع جرائم در فضای مجازی در حوزه رهن و اجاره یا خرید و فروش مسکن هشدار داد: کاربران و شهروندانی که قصد خرید یا اجاره مسکن از این طریق را دارند قبل از احراز هویت آگهی دهندگان به هیچ عنوان وجهی را ارسال نکنند.

سرهنگ کاظمی ادامه داد: بسیاری از موارد آگهی اجاره یا رهن مسکن در فضای مجازی همچون سایر مسائل در این فضا غیرواقعی است و شهروندان نباید به راحتی اعتماد کنند.

وی ادامه افزود: همکاران ما در حال رصد این موضوع هستند، اما ممکن است قبل از شناسایی، کاربران طعمه این افراد قرار گیرند و آسیب ببینند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با تأکید بر اینکه کاربران به صرف انتشار مطلب در فضای مجازی و قبل از احراز هویت افراد به هیچ عنوان وجهی را واریز نکنند ادامه داد: کاربران در ابتدا آپارتمان یا ملک موردنظر خود را از نزدیک و به صورت حضوری رویت کنند و پس از احراز اصالت سند و مالکیت اقدام به خرید و یا رهن و اجاره ملک کنند.


ارسال نظر

ارسال