آمار

پاسخگویی وزیر راه برای گرانی مسکن و اجاره بهاء

  • یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 ساعت 10:21

اخبار => اخبار

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت و وزارت راه باید برای کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن اجهار بهاء برنامه ارائه دهند، گفت: وزیر راه باید در خصوص گرانی ها به مجلس پاسخگو باشد.

محمدرضا رضائی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بولتن نیوز با اشاره به افزایش اجاره بهاء و گرانی قیمت مسکن در تهران گفت: این گرانی ها بر قشر مستضعف و طبقات پائین جامعه فشار وارد می کند.

وی تاکید کرد: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید برنامه ای برای کنترل قیمت ها داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی باید در خصوص گرانی مسکن به نمایندگان و مجلس پاسخگو باشد، گفت: در خصوص گرانی مسکن و اجاره خانه ها باید مبنایی برای نظارت وجود داشته باشد.

رضائی افزود: باید قیمت منطقه ای و محله ای تعیین شود و بر اساس ضریب قیمت ها را مشخص کرد.

وی همچنین به معافیت های مالیاتی اشاره کرد و گفت: باید راهکارهایی برای قیمت مسکن و اجاره بها در نظر گرفت تا قیمت ها بی جهت بالا نرود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تولید مسکن، مالیات بر خانه های خالی و تعیین قیمت منطقه ای و محله ای را از جمله راهکارهایی دانست که می تواند پایه ای باشد تا قیمت مسکن بی جهت افزایش نیابد.

رضائی با اشاره به حساسیت های کمیسیون عمران مجلس نسبت به گرانی ها بخصوص گرانی اجاره بهاء گفت: ما از وزیر راه و شهرسازی خواستیم تا با حضور در مجلس توضیحات لازم را ارائه کند.

وی افزود: امیدواریم با اجرای برنامه ها وزارت راه و شهرسازی شاهد کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها باشیم.


ارسال نظر

ارسال