همایشی امیدوار کننده برای ساماندهی بازار مسکن

  • پنجشنبه 13 تیر 1398 ساعت 10:57

اخبار => اخبار

همایش بزرگ مشاوران املاک در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ازکرمانشاه ،فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه گفت :خلا‌های قانونی مانع از ساماندهی بازار مسکنمی‌شود، ولی مشاوران املاک می‌توانند با درک شرایط موجود این بازار را ساماندهی کرد.

وی گفت : گریه‌ها و اشک‌های مردم در این شرایط برای ما غیر قابل تحمل شده است.

رنجبر افزود : قدرت اثرگذاری مشاوران املاک بسیار تعیین کننده است و انتظار داریم خروجی این همایش یک پویش امیدوارکننده از سوی مشاوران املاک باشد.

وی افزود : انتظار داریم با همت و هدایت بازار به سوی آرامش از سوی مشاوران املاک در جهت کمک به مستاجران اقدام شود.

ساسانی ریاست اتاق اصناف کرمانشاه گفت : با یک اقدام جهادی و با همکاری مشاوران املاک گام بزرگی در جهت ثبات بازار مسکن و تعدیل قیمت‌ها برداشته خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: حل مشکل گرانی اجاره بها نیازمند یک نسخه محلی و یک پویش مردمی است.

 مهرداد سالاری گفت: این موضوع مستاجران را به عنوان مخاطبان اصلی به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: دو گروه شامل بنگاه‌های معاملات ملکی و همچنین سیاستگذاران و دستگاه‌های تسهیل گر نیز در زمینه امر اجاره بها دخیل هستند و اگر قرار است این معضل را کمرنگ کنیم باید همه این بخش‌ها پای کار بیایند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه سیاست‌هایی در بعد ملی برای مدیریت اجاره بها در حال تدوین است، افزود: این سیاست‌ها زمان‌بر است و ما برای حل این مشکل در استان راهکار‌های آنی نیاز داریم تا شاید بتوانیم این راهکار را به کل کشور نیز تسری بدهیم.

سالاری تنها راهکار این موضوع را ایجاد یک پویش مردمی در داخل استان دانست و عنوان کرد: ما مشابه این پویش‌های مردمی را در زمینه‌های مختلف داشتیم و مردم این استان سابقه دینی و فرهنگی در این زمینه دارند که نمونه آن را در بحران‌های مانند سیل و زلزله دیدیم و اکنون زمان آن رسیده که مردم در این بحران اقتصادی نیز پای کار بیایند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر باید با افرادی که در قیمت گذاری خارج از عرف مسکن اثرگذارند و خصوصا بنگاه‌های املاک متخلف که البته تعداد آن‌ها نیز بسیار کم است برخورد شود.

وی از پلمب بنگاه‌های متخلف خبر داد و گفت: این دفاتر مختلف با نصب پلاکارد به مردم معرفی می‌شوند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه اکثر بنگاه‌های معاملات ملکی کرمانشاه افراد قانون مدار و باسابقه هستند، یادآور شد: بیشتر تخلفات یا در آژانس‌های املاک غیرمجاز و یا از سوی دلالان که برخی در برخی از بنگاه‌ها فعالیت می‌کنند رخ می‌دهد.

وی معتقد است اگر بنگاه‌های معاملات املاک اجاره بهای غیر منطقی را از صاحبان ملک نپذیرند آن‌ها نیز بعداز مدتی که ملک هایشان خالی ماند، از قیمت‌های غیرمتعارف کوتاه می‌آیند.

وی گفت : عده‌ای با نام دلال در بازار مسکن فعالیت می‌کنند و عامل بی ثباتی در قیمت املاک‌می شود.

سالاری افزود : ثبات در بازار مسکن نیاز به یک عزم ملی دارد. امیدوارم با یک‌نسخه محلی و با همکاری بنگاه‌های املاک در راه تعدیل قیمت‌ها و ثبات بازار مسکن قدم برداشت.

غلامرضا امیری رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت :شورای اسلامی شهر آماده است با همکاری نهاد‌های مربوطه، مالیات و عوارض عقد قرارداد‌های بیش از ده درصد را افزایش داد تا مانع از افزایش قیمت‌ها شود.

ایمانی مقدم معاون داداستان کرمانشاه گفت: مهمترین عامل تعیین کننده در بازار مسکن، مشاوران املاک هستند که با عملیات کاری خود بیشترین تاثیر را دارند .


ارسال نظر

ارسال