آمار

نگرانی مردم از افزایش قیمت آجر در خاش

  • چهارشنبه 1 خرداد 1398 ساعت 11:50

اخبار => اخبار

روز گذشته در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، خبری مبنی بر گران شدن آجر در خاش دست به دست شد و نگرانی های مردمی از این بابت تشدید یافت و به نوعی این شوک قیمت بالا و گران شدن آجر مردم خاش را نگران کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد کرد از شهروندان خاش گفت: کامیون های حامل بار آجر را در ساعت سه و نیم بامداد می بینیم که به طرف میرجاوه یا زاهدان در حرکتند و بعد صاحبان کوره ها در خاش میگویند که آجر نیست، مسئولین هم تایید می‌کنند . 

وی افزود: به مردم خاش آجر نمی‌دهند، اگر هم بدهند به دو برابر قیمت می‌فروشند و آجر را شبانه خارج از شهر خاش برای فروش می برند . 

محمد میر از شهروندان دیگر خاش هم اظهار کرد: هر بار آجر بصورت قانونی 11 میلیون ریال از کوره تا شهر خاش و حومه هست و تا سنگان و نوک آباد و ایرندگان و.... شاید به دو میلیون هم برسد . 

وی افزود: برخی کوره داران و رانندگان همراه شان با احتکار کردن ها و فروش در شهرهای همجوار منفعت بیشتری دارند . 

این شهروند تاکید کرد: مسئولان ضمن اینکه اهرم های نظارتی و کنترلی را قوی تر کنند باید این معضل را ببینند و از خروج آجر جلوگیری نمایند.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان خاش گفت: با در نظر گرفتن مشکلات کوره داران و کامیون داران قیمت هر بار آجر در این شهرستان از 750 هزار تومان در درب کوره به 900 هزار تومان تصویب و مقرر شد به جای 150 هزار تومان حق کرایه مبلغ 2 میلیون ریال بابت گرانی لاستیک و مخارج بالای کامیون داران در این نرخ جدید اضافه شود . 

مهدی اسماعیلی افزود: با ابلاغ جدید به اتحادیه های کوره و کامیون داران قیمت مصوب آجر در خاش و حومه 11 میلیون ریال خواهد بود و برای بخشهای تابعه خاش و شهرهای اطراف نیز مطابق قانون اداره حمل و نقل بر قیمت های حمل بار آجر تولیدی خاش اضافه می شود . 

وی اظهار کرد: در نشست فرماندار، شوراها، مدیر صنعت و معدن و اعضای ناظر بر عملکرد واحدهای تولیدی و صنعتی مباحث بالا تصویب و به کوره داران و کامیون داران نیز ابلاغ شده است . 

وی هدف مهم از بالا بردن قیمت تولید و حمل آجر در خاش را حمایت از تولیدکنندگان عنوان کرد . 

وی تاکید کرد: حمل و بارگیری آجر با قیمت بالاتر از نرخ مصوب تخلف بوده و در صورت مشاهده با کوره داران و کامیون داران متخلف برخورد قانونی می شود. 


ارسال نظر

ارسال