آمار

نگاه وزارت مسکن در بخش عرضه و تقاضا تغییر کرده است

  • دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 14:44

اخبار => اخبار

کارشناس حوزه مسکن گفت: با تغییر نگاه در مجموعه وزارت راه و شهرسازی، توجه هم زمان به بخش تقاضا و عرضه در بخش نیزمسکن دچار دگرگونی شده است.
نگاه وزارت مسکن در بخش عرضه و تقاضا تغییر کرده است

فرشید ایلاتی، کارشناس حوزه مسکن، در برنامه رویداد رادیو گفت وگو در خصوص ارائه بسته جدید بانک مرکزی برای مسکن، اظهار کرد: با تغییر نگاه در مجموعه وزارت راه و شهرسازی و همچنین با تغییر وزیر این مجموعه توجه هم زمان به بخش تقاضا و عرضه در بخش مسکن دچار دگرگونی شده است که این نگاه در طراحی بسته پیشنهادی نیز وجود دارد.

وی افزود: رویکرد جدید بانک مسکن و مجموعه وزارت راه و شهرسازی باید مورد تشویق قرار بگیرد.

ایلاتی در پاسخ به این سوال که باتوجه به افزایش قیمت مسکن باید دید آیا این بسته پاسخگوی این میزان افزایش خواهد بود یا خیر، گفت: مشخصا افرادی که در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری کردند که پس از گذشت یکسال بتوانند با دریافت تسهیلات مسکن خریداری کنند، عملا به دلیل تورمی که در یکسال گذشته رخ داد از تورم بازار جا ماندند.

کارشناس حوزه مسکن ادامه داد: در کنار توجه به متعادل سازی عرضه و تقاضا موضوع زمین نیز بحث مهمی است که متاسفانه در کشور ما سیاست گذاری واحدی در بخش زمین وجود ندارد و شاهد مدیریتی در این بخش نیستیم.

وی با اشاره به اینکه در مدیریت زمین مشکلات متعددی داریم، بیان کرد: ابتدایی ترین کار در بخش مسکن توسعه زمین های شهری است در صورتی که ملاک توسعه شهری در این مسئله مشخص نیست و تقریبا هر مدیری تصمیم گیری های متفاوتی در این زمینه دارد.


ارسال نظر

ارسال