آمار

میزبانی وین‌تک از وزیر صنعت و رونمایی از محصول جدید

  • یکشنبه 27 خرداد 1397 ساعت 14:25

اخبار => اخبار

وین‌تک یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تولیدی پروفیل یوپی‌وی‌سی کشور محسوب می‌شود که با بهره گرفتن از پیشرفته‌ترین فناوری‌های دنیا با مدیریت هوشمندانه کاوه خداپرست، همچنان در مسیر پیشرفت گام برمی‌دارد و همواره دستاوردهای قابل توجهی به ارمغان آورده است.
میزبانی وین‌تک از وزیر صنعت و رونمایی از محصول جدید

شرکت آدوپن پلاست پرشین به عنوان یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های صنعتی ایران از ابتدای شروع فعالیت خود در حال توسعه و گسترش محصولات و خدمات بوده و سالانه حدود 25 درصد از درآمد خود را صرف توسعه زیرساخت‌های تولیدی و صنعتی کرده است. کارخانه‌ تولید پانل‌های «های‌گلاس»، کارخانه تولید درب‌های داخلی، اضافه کردن 8 خط تولید پروفیل یو‌پی‌وی‌سی و تجهیز مستمر آزمایشگاه مدرن، تنها بخشی از پیشرفت‌های وینتک به شمار می‌آید. تولیدات وین‌تک در حال حاضر در جایگاهی قرار دارد که به‌غیر از برآورده ساختن نیاز بخش اعظم بازار داخلی، به کشورهای مختلفی از جمله افغانستان، عراق، امارات متحده عربی، گرجستان، ترکمنستان و قزاقستان نیز صادر می‌شود.
اردیبهشت‌ماه امسال همزمان با سفر رئیس جمهور کشورمان به شهر تبریز، مهندس محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت از این مجموعه صنعتی و تولیدی کشورمان بازدید کرد. او در این سفر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف وین‌تک و آشنایی با فناوری‌های پیشرفته و دستاوردهای وین‌تک، یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید پانل‌های «های‌گلاس»  را افتتاح‌کرد. حضور این عضو کابینه دولت حسن روحانی در مجموعه وین‌تک، بهانه‌‌ای شد تا در گزارشی ویژه به آخرین رویدادهای مهم و دستاوردهای گران‌سنگ در شرکت آدوپن پلاستیک پرشین یا همان برند نام‌آشنا و جهانی وین‌تک بپردازیم.
تحسین و تقدیر آقای وزیر از وین‌تک
وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجموعه وین‌تک دیدن کرد. محمد شریعتمداری که ریاست جمهوری را در سفر به استان آذربایجان شرقی همراهی می‌کرد از مجموعه وین‌تک در شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی تبریز بازدید به عمل آورد.

به گزارش دنیای نما وپنجره، در حاشیه سفر ریاست محترم جمهوری دکتر حسن روحانی به استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز، روز سه شنبه 4 اردیبهشت‌ماه 1397، دکتر شریعتمداری، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با هیأت همراه و معاونان، دکتر نجفی؛ معاون وزیر و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، مهندس نیرومند؛ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی و معاونان مربوطه، مهندس نجاتی؛ رئیس محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی و سایر مقامات استانی از مجموعه وین‌تک ایران بازدید به عمل آوردند.

بازدید وزیر از آزمایشگاه مدرن وین تک

یکی از بخش‌هایی که به طور ویژه مورد توجه و تحسین دکتر شریعتمداری قرار گرفت، آزمایشگاه کنترل کیفیت وین‌تک بود. این آزمایشگاه با برخورداری از جدیدترین دستگاه‌ها، قابلیت انجام دقیق‌ترین آزمون‌ها را بر روی پروفیل‌های تولیدی و همچنین در و پنجره‌های یو‌پی‌وی‌سی دارد. این آزمایشگاه که همکار اداره استاندارد کشورمان نیز به شمار می‌آید، تمامی توان خود را در اختیار رشد و پیشرفت صنعت کشورمان قرار داده است.
هنگام بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از آزمایشگاه مجهز و مرجع وین‌تک، مدیر بخش آزمایشگاه، ضمن عرض خیرمقدم توضیحاتی پیرامون اهم فعالیت‌های آزمایشگاه ارائه کرد و خاطرنشان ساخت: آزمایشگاه آزمون آدوپن پلاستیک پرشین (وین‌تک) با خرید تجهیزات بر اساس الزامات استاندارد مرجع صنعت یوپی‌وی‌سی و استقرار و پیاده‌سازی الزامات سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025  و سپس اخذ گواهینامه از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران علاوه بر محصولات تولیدی این شرکت به سایر تولیدکنندگان و فعالان صنعت یوپی‌وی‌سی خدمات تخصصی ارائه می‌کند.
وی افزود: آزمایشگاه وین‌تک با تأمین دستگاه‌های جدید و با انجام ممیزی دوباره در زمستان 1396 توانسته است دامنه کاری خود را افزایش داده و به عنوان نخستین آزمایشگاه دارای گواهینامه 17025 محصول‌محور در صنعت یوپی‌وی‌سی به فعالیت خود ادامه دهد تا آنجا که فعالیت واحد آزمایشگاه وین‌تک، کنترل کیفیت و سایر واحدهای مرتبط با تولید و همکاری آنها نهایتاً به تولید محصولاتی با کیفیت و استاندارد منجر شده که موفق به کسب گواهینامه نشان کیفیت از مؤسسه رال آلمان شده است.
در ادامه، آزمون‌ها و دستگاه‌های این آزمایشگاه از جمله دستگاه‌های آزمون زنون، آزمون هوازدگی مصنوعی، آزمون تعیین کلاس و میزان نفوذپذیری در و پنجره‌ها در برابر شرایط جوی و .... به حضور وزیر و هیأت همراه معرفی شد.

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، تمامی مراحل تولید و همچنین میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های توسعه این مجموعه تولیدی را بررسی کرد و از تمامی مدیران، پرسنل و دست‌اندرکاران مجموعه وین‌تک به خاطر کیفیت تولید و همچنین تکنولوژی استقرار یافته به خصوص آزمایشگاه کنترل کیفیت و همچنین نظم فوق‌العاده حاکم بر این مجموعه تقدیر کرد.

گواهینامه RAL آلمان؛ دستاوردی مهم
وین‌تک در سال گذشته موفق به کسب نشان کیفیت از مؤسسه بین‌المللی رال آلمان شد که نشان از کیفیت بالای محصولات تولیدی وین‌تک دارد. این دستاورد بزرگ، پس از انجام آزمایشات دشوار و طولانی‌ مدت که مستقیماً از سوی کارشناسان مؤسسه رال انجام شده، به دست آمده است. نشان کیفیت رال برای سیستم‌های پروفیل پنجره به شرکت‌هایی ارائه می‌شود که مطابق مقررات GKFP فعالیت کرده و از لحاظ استحکام و کیفیت در محدوده استاندارد RAL GZ-716 باشد. وین‌تک با فراهم آوردن تمهیدات لازم، زمینه را برای انجام اقدامات مورد نیاز جهت پیاده‌سازی و استقرار الزامات RAL GZ-716 فراهم آورد. نمونه‌برداری از محصولات تولیدی وین‌تک توسط مؤسسه SKZ یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات تحقیقاتی و آزمایشگاهی و ممیزی کیفیت دنیا که در آلمان واقع است، انجام شد و در ادامه گواهینامه‌های لازم از سوی این مؤسسه صادر شد. گواهینامه‌های صادره از SKZ بیانگر این است که کلیه آزمون‌ها محدوده‌های تعریف شده در استاندارد RAL GZ-716 را پوشش داده‌اند.

افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید پانل‌‌«های گلاس» ایران


همزمان با بازدید وزیر صنعت از مجموعه بزرگ وین‌تک، خط تولید پانل‌های ام‌.دی.اف‌ های‌گلاس با نام تجاری Alki به بهره‌برداری رسید. با راه‌اندازی این کارخانه که از نظر میزان سرمایه‌گذاری، فناوری، ماشین‌آلات و ظرفیت تولید، بزرگ‌ترین کارخانه تولید پانل‌های ‌های‌گلاس در کشور است، برگ زرین دیگری بر افتخارات وین‌تک افزوده شد. این کارخانه در زمینی به وسعت 20 هزار متر‌مربع و فضای تولید 10 هزار متر‌مربع با به کارگیری آخرین فناوری‌های تولید احداث شده است و تمامی مراحل ساخت و خرید ماشین‌آلات و استقرار و پیاده‌سازی این مجموعه در عرض 14 ماه به اتمام رسید و به این وسیله نیاز کشور به ورق‌های ام‌.دی.اف با روکش‌ های‌گلاس (High Glass) با کیفیت درجه یک و قابل رقابت با انواع محصولات اروپایی از طریق این کارخانه تأمین خواهد شد.
خاطرنشان می‌سازد ام‌.دی.اف روکش شده در داخل کشور در حال حاضر تولید می‌شود، اما از آنجا که بخش عمده‌ای از این محصول و نیاز بازار از طریق واردات از کشورهای اروپایی و به ویژه ترکیه، صورت می‌پذیرد، ضرورت داشت تا نسبت به سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات با تکنولوژی روز اروپا و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک اقدام شود.  با راه‌اندازی این کارخانه که توان تولید یک میلیون و 300 هزار پانل در سال را دارد، بخش عمده‌ای از نیاز کشور به واردات ام‌.دی.اف روکش شده ‌های‌گلاس تأمین می‌شود. این محصول که در سطح بالایی از تکنولوژی، تولید و عرضه خواهد شد و توانایی رقابت با انواع محصولات خارجی را دارد، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و به صورت عمده، با ارزش افزوده حاصل از تولید داخلی، در کشور ساخته شده است.

وین‌تک الگوی موفق برای دیگراندکتر شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان بازدید خود از مجموعه معظم  وین‌تک، ضمن تقدیر و تشکر از آقای خداپرست، مدیرعامل وین‌تک؛ به دلیل مدیریت و سازماندهی مجموعه‌ای پویا و به روز، نسبت به بازدید خود از مجموعه وین‌تک به عنوان یکی از کارخانه‌های دقیق، منظم و دارای تکنولوژی روز و آزمایشگاه مجهز و مدرن؛ ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: کشور به توسعه صنایع خود و انتقال دانش و فناوری روز دنیا نیاز مبرم دارد و پیشرفت‌های وین‌تک را می‌توان به عنوان الگویی در این زمینه مد نظر قرار داد. وزیر صنعت در ادامه تأکید کرد که دولت حمایت‌های لازم را از مجموعه‌های موفقی مانند وین‌تک به عمل خواهد آورد.
کارخانه‌ای با تولید سالانه 850 هزار لنگه در
طرح دیگری که شرکت وین‌تک در دست اجرا دارد و با اتمام آن در آینده نزدیک نیاز بازار ایران به در‌های داخلی ساختمان به طور کامل تامین خواهد شد. این کارخانه که به تولید انواع مصنوعات شامل درهای داخلی جهت پروژه‌های ساختمانی اختصاص خواهد داشت، مراحل پایانی آماده‌سازی را پشت سرمی‌گذارد و ماشین آلات مورد نیاز، خریداری و به محل کارخانه تبریز در شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی منتقل شده است. این مجموعه مدرن صنعتی که در نوع خود در منطقه بی‌نظیر است در فضایی بالغ بر 18 هزار متر‌مربع بنا نهاده شده و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. در این طرح از محصولات چوب پلاستیک استفاده خواهد شد و توان تولید سالیانه 850 هزار لنگه انواع درهای ساختمانی را دارد. از این میزان تولید، علاوه بر تأمین نیاز داخلی، بخشی نیز برای صادرات به سایر کشورها اختصاص خواهد یافت.
افزایش خطوط تولید پروفیل‌های وین‌تک


خبر مهم دیگر اینکه، تا پایان تیرماه امسال 8 خط اکسترودر به مجموعه خطوط تولید پروفیل یوپی‌وی‌سی وین‌تک افزوده خواهد شد. کارخانه تولید پروفیل یوپی‌وی‌سی وین‌تک که در فاز اول خود اقدام به راه‌اندازی 16 خط اکسترودر کرده بود و این خطوط در حال حاضر به صورت شبانه‌روزی مشغول به تولید پروفیل هستند، قرار است تا چند ماه دیگر در فاز دوم توسعه، تعداد اکسترودرهای خود را به 24 خط برساند. بر اساس اعلام آقای زرگر، مدیر فروش شرکت وین‌تک، این 8 خط تولید اکسترودر از شرکت کراس مافای آلمان خریداری شده است، مراحل نصب و راه‌اندازی این خطوط در حال انجام بوده و تا پایان تیرماه به بهره‌برداری خواهد رسید. با راه‌اندازی این خطوط، تولید پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی وین تک افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند، چه اینکه در حال حاضر محصولات وین‌تک علاوه بر تأمین نیاز بخش بزرگی از بازار ایران، به چندین کشور خارجی از جمله افغانستان، عراق، امارات متحده عربی، گرجستان، ترکمنستان و قزاقستان نیز صادر می‌شود. لازم به توضیح است که واحدهای تولیدی گروه وین‌تک در مساحتی حدود 110 هزار متر مربع واقع شده‌اند که 45 هزار متر از این مساحت به کارخانه تولید پروفیل یو‌پی‌وی‌سی وین‌تک اختصاص دارد.

برای مشاهده فایل پی‌دی‌اف این مقاله اینجا کلیلک کنید.ارسال نظر

ارسال