در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه دنیای نما و پنجره

مدیریت بر نمایشگاه به انجمن واگذار شود

  • چهارشنبه 28 آذر 1397 ساعت 11:33

اخبار => اخبار

حسن تاجیک، رئیس هیات مدیره زرین‌بنا پارسیان تولیدکننده پروفیل سیندژ معتقد است برای افزایش کارایی نمایشگاه‌های تخصصی در ایران باید مدیریت، نظارت و حتی اجرای رویدادهای نمایشگاهی به انجمن‌ها و تشکل‌های مرتبط واگذار شود.
مدیریت بر نمایشگاه به انجمن واگذار شود

این دیدگاه مهندس حسن تاجیک، رئیس هیات مدیره شرکت زرین‌بنا پارسیان، تولیدکننده پروفیل نام‌آشنای یوپی‌وی‌سی سیندژ است. او در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه دنیای نما و پنجره با آسیب‌شناسی ادوار گذشته نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنعت در و پنجره می‌گوید: انتقادها در سال‌های گذشته درباره زمان برگزاری نمایشگاه و خدمات مورد انتظار شرکت‌کنندگان وجود داشت اما نباید فراموش کرد که دلیل و هدف اصلی شرکت‌کنندگان از حضور در نمایشگاه‌های تخصصی عرضه کالاها و خدمات و البته بازاریابی برای محصولات عرضه شده هم در داخل و هم خارج کشور است. تاجیک اظهار می‌دارد: تجربه سال‌ها شرکت در نمایشگاه صنعت در و پنجره ثابت کرده که نمایشگاه بیشتر جنبه دید و بازدید بین همکاران یک صنعت را دارد در حالی که می‌خواهیم در نمایشگاه شاهد حضور مشتریان و بازدیدکنندگان خارجی باشیم و از تکراری‌شدن نمایشگاه باید فاصله بگیریم. این گفتگو را بخوانید:

چه انتظار روشنی از یک نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی در صنعت در و پنجره ایران دارید؟

نمایشگاه یک فرصت و جایی برای بازاریابی محصولات و کالاهای شرکت‌کنندگان است و هر شرکت مجری و مدیریت در نمایشگاه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که اهداف و برنامه‌های شرکت‌ها را محقق سازد. برای این مهم باید زیرساخت‌ها و خدمات متنوع فراهم شود تا به معرفی هرچه بهتر کالاها و خدمات شرکت‌ها کمک کند. واقع ماجرا این است که سازه‌ها و تجهیزات محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در طول سال‌های بهره‌برداری فرسوده شده و کارایی خود را از دست داده و حتی نظام اطلاع‌رسانی نمایشگاه خیلی قدیمی و سنتی است، در حالی که با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی مبتنی بر اینترنت می‌توان ساختار فعلی اطلاع‌رسانی و تبلیغات نمایشگاه را دگرگون کرد.

9 سال پیاپی نمایشگاه در فصل زمستان برگزار می‌شد و حالا اعضای انجمن می‌گویند، زمان مطلوبی نیست. چرا این انتقاد مطرح می‌شود؟

قبول کنید که زمان برگزاری نمایشگاه یکی از پارامترهای مهم در کیفیت و کمیت بازدیدکنندگان است. بنابراین سیاست‌گذاران نمایشگاه‌های تخصصی در تنظیم زمان برگزاری نمایشگاه، حتما باید به متغیرهای اقتصادی بازار آن صنعت توجه کافی داشته باشند. به همین دلیل تجربه نشان داده که بیشترین زمان تقاضا برای در و پنجره، بستگی به پیشرفت کار‌های ساختمانی بین شهریور تا آبان‌ماه هر سال است که بیشترین قراردادهای شرکت‌ها در این زمان منعقد می‌شود. به همین دلیل ارزیابی ما از ادوار گذشته نمایشگاه‌ صنعت در و پنجره نشان داد که عملاً تقاضا و رایزنی مؤثری برای عقد قرارداد وجود ندارد و عملا تقویم نمایشگاه صنعت در و پنجره با تقاضای بازار هم‌خوانی ندارد. به همین علت نباید صرف برگزاری نمایشگاه صنعت در و پنجره در بهمن‌ماه را توجیهی بر مناسب بودن زمان نمایشگاه تلقی کرد و اگر در روزهای نمایشگاه و حتی پس از برگزاری نمایشگاه در هر سال، یک نظام نظرسنجی علمی و مبتنی بر داده‌های آماری متقن از شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان صورت پذیرد، به طور طبیعی می‌توان فهمید که آیا زمان تعیین شده از کارایی لازم برخوردار بوده یا نه؟

انتقاد دیگری هم به نمایشگاه وارد می‌دانید؟

یکی از جدی‌ترین انتقادها به شرکت مجری نمایشگاه، این است که توجه به مطالبات و انتظارات نمی‌شود و عملا نمایشگاه به مکانی برای دید و بازدید همکاران و فعالان صنعت در و پنجره تبدیل شده و خبری از بازدیدکنندگان جدید و فعالان صنعت ساختمان نیست. واقعیت را بخواهید ما به این نتیجه رسیدیم که وقتی اکثریت صنعت همدیگر را می‌شناسند، حضور در نمایشگاه فقط هزینه کردن است نه محلی برای یافتن مشتریان جدید و حضور در بازارهای صادراتی. پس لازم است که یک نگرش جدید در سیاست‌گذاری، اجرا و نظارت بر نمایشگاه با استفاده از نظرات فعالان یک صنعت ایجاد شود.

شما اشاره کردید به ضرورت حاکم شدن نگرش جدید برای افزایش کارایی نمایشگاه؛ این نگرش جدید بیشتر باید چه محورهایی را مد نظر قرار دهد؟

این نگرش جدید وقتی حاکم خواهد شد که هدف از نمایشگاه تخصصی با ابعاد بین‌المللی مورد کالبدشکافی دقیق قرار گیرد و بدانیم که توسعه تجارت خارجی و تسهیل صادرات به کشورهای هدف صادراتی از جمله سیاست‌های کلان در یک رویداد نمایشگاهی است. متاسفم که بگویم به نظر می‌رسد مجری نمایشگاه تنها به فکر منافع و کسب درآمد است و شاید کیفیت خدمات نمایشگاه چندان اهمیت ندارد. پیشنهاد می‌کنم دوستان مجری نمایشگاه بین‌المللی صنعت در و پنجره ایران از نمایشگاه‌های مشابه در دیگر کشورها بازدید کنند شاید نگاه‌شان نسبت به کیفیت نمایشگاه ایران با دیگر کشورها تغییر کند و به دنبال پیگیری مطالبات شرکت‌کنندگان باشند و خواسته‌های آن‌ها را با مسئولان در میان بگذارند. در این صورت ممکن است که این دوستان به منتقدان نمایشگاه حق بدهند که از کیفیت نمایشگاه رضایت نداشته باشند.

آیا مجموعه سیندژ قبل از تصمیم انجمن تصمیم به شرکت نکردن در نمایشگاه گرفته بود یا پس از آن به این جمع‌بندی رسید؟

عوامل مختلف و ارزیابی‌های انجام شده، همکاران‌مان در سیندژ را به این نتیجه رساند که هزینه کردن و حضور یافتن در نمایشگاه بازده مناسبی ندارد و نظر این بود که حضور نداشتن در نمایشگاه باعث نمی‌شود که فرصتی را از دست بدهیم. طبیعی است که در نتیجه رایزنی و هم‌فکری با اعضای انجمن صنایع تولیدکنندگان پروفیل یوپی‌وی‌سی ایران ما را مصمم کرد تا برای پیگیری مطالبات و بهبود کیفیت نمایشگاه، تصمیم بگیریم که در این نمایشگاه حاضر نشویم و امید داریم که در آینده وضعیت تغییر کند. البته تاکید می‌کنم که انجمن هم به دنبال ایجاد مانع برای اعضا جهت مشارکت در نمایشگاه نبود، بلکه خواست تا نظر جمع شفاف اعلام شود و از سوی دیگر این نامه بدون سابقه قبلی منتشر نشده بود و در گذشته هم با شرکت مجری و هم مدیریت شرکت سهامی بین‌المللی نمایشگاه، انتقادها را مطرح کرده بودیم و وقتی توجه نکردند، تصمیم انجمن این بود که مشارکت در قالب قرارداد با دوره جدید نمایشگاه نداشته باشد.

در صورت تغییر زمان برگزاری نمایشگاه در سال آینده، فکر می‌کنید اوضاع بهتر خواهد شد و اختلاف نظرها پایان خواهد یافت؟

من معتقدم اینکه گفته شود تغییر زمان برگزاری نمایشگاه در سال‌های گذشته ممکن نبوده، خیلی منطقی نیست. اگر اراده‌ای برای تغییر در تقویم نمایشگاه وجود داشت چه بسا در سال‌های گذشته جابجایی نمایشگاه شدنی بود. حالا هم امیدواریم که این اتفاق در سال آینده رخ دهد و این گونه نباشد که همه کارها به وقت اضافه کشیده شود. به نظرم هنوز راه برای پیگیری مطالبات صنعت پروفیل یوپی‌وی‌سی در صورت داشتن یک استراتژی واحد باز است و اگر اراده قاطعی داشته باشیم، بسیاری از چالش‌ها قابل رفع خواهد بود.

پیشنهاد دیگری هم دارید؟

واگذاری مسئولیت سیاست‌گذاری، نظارت و حتی اجرای نمایشگاه‌های تخصصی به انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی یکی از راهکاهای پیشنهادی است و اگر اعضای انجمن اراده کنند و قدم در این مسیر بردارند، می‌توانیم نمایشگاه حرفه‌ای، با هدف‌های روشن و متناسب با نیازهای صنعت را در سال‌های آینده داشته باشیم به گونه‌ای که نمایشگاه به معنای دقیق کلمه به فرصتی برای رقابت و یافتن بازارهای جدید و مشتریان جدید داخلی و خارجی تبدیل شود.

انتظار شما از مسئولان شرکت بین‌المللی نمایشگاه کشور چیست؟

این دوستان نباید صرفا به دنبال واگذاری نمایشگاه باشند و پیشنهاد می‌شود در هر دوره نمایشگاه، ارزیابی مستقل و علمی از کیفیت نمایشگاه و خدمات ارائه شده، انجام دهند و از نظرها و پیشنهادها و انتقادهای شرکت‌کنندگان اطلاع کسب کنند تا برای دوره بعدی نسبت به اصلاح اشکالات و برطرف کردن موانع برگزاری هرچه بهتر اقدام کنند. در غیر این صورت شاهد تکراری شدن نمایشگاه و کاهش انگیزه‌ی هم شرکت‌کنندگان و هم بازدیدکنندگان خواهند بود. این مسئولان می‌توانند با تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با هر صنعت و نمایشگاه جلسه بگذارند و از آن‌ها نظر بخواهند که چگونه می‌شود، نمایشگاهی متفاوت‌تر و متنوع‌تر و مطابق با نیازهای شرکت‌کنندگان برپا کرد و بدون تردید از مشورت خواستن و کمک گرفتن از توان و ظرفیت تشکل‌های صنفی و انجمن‌های تخصصی نه تنها زیان نخواهند دید، بلکه شاهد رونق هرچه بیشتر و تنوع حضور شرکت‌ها خواهیم بود.

شما در نمایشگاه‌های خارج کشور هم حضور داشته و حتما بازدید کرده‌اید؛ فکر می‌کنید چه تفاوت نگاهی در نمایشگاه‌های دیگر کشورها نسبت به نمایشگاه‌های ایران وجود دارد؟

ببینید اولویت اصلی در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی بر نوآوری در محصولات و تنوع کالاها و خدمات استوار است و البته همه کشورها، نمایشگاه را سکوی جهش صادرات خود قلمداد می‌کنند و نگاه فروشگاهی و درآمدزایی از نمایشگاه‌ها اصلا حاکم نیست. وقتی صحبت از بین‌المللی بودن یک نمایشگاه می‌شود؛ یعنی کشور برگزار کننده نمایشگاه به این درجه از کیفیت در کالاها و خدمات تولید شده رسیده که می‌تواند فرصتی را برای تولیدکنندگان برتر خود قائل شود، تا با حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی هم با نیازهای بازار دیگر کشورها آشنا شوند و هم به معرفی کالاها و محصولات خود بپردازند. در غیر این صورت می‌شود نام نمایشگاه را گذاشت نمایشگاه ملی یا منطقه‌ای که در آن چند شرکت خارجی هم می‌توانند حاضر شوند و کالای خود را تبلیغ کنند. در کشورهای موفق، سال به سال اهداف و برنامه‌های نمایشگاه به دقت مورد ارزیابی و آسیب‌شناسی قرار می‌گیرد و نه فقط در خصوص جانمایی غرفه‌ها و تخصصی شدن سالن‌های نمایشگاهی، که در موارد دیگر از جمله کیفیت بازدیدکنندگان و سازوکار اطلاع‌رسانی و تبلیغات نمایشگاه، اصلاحات جدی صورت می‌پذیرد تا رضایت حداکثری شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان را به ارمغان آورد.


ارسال نظر

ارسال