طرح سوال نماینده مجلس از وزیر راه

  • چهارشنبه 1 خرداد 1398 ساعت 16:48

اخبار => اخبار

نماینده مردم قزوین در مجلس با طرح سوالی از وزیر راه،‌ تصریح کرد: چرا وزارت راه و شهرسازی نسبت به تحولات غیرمنطقی بازار مسکن منفعل بوده و هیچ برنامه‌ای برای کنترل قیمت‌ها در بازار وجود ندارد.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوبا فارس از طرح سوالی از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به علت تحولات غیرمنطقی بازار مسکن و انفعال این وزارتخانه در این بین و همچنین برنامه نداشتن وزیر برای کنترل قیمت‌های بازار مسکن خبر داد.

پیش‌تر از این مردم با تشکیل کمپینی در سامانه «فارس من» نسبت به عدم نظارت بر قیمت زمین و مسکن انتقاد کرده و خواستاری پیگیری این خبرگزاری در این خصوص شدند.

متن کامل سوال این نماینده مجلس از وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:

هیأت رئیسه محترم

خواهشمند است در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی، سؤال اینجانب/ اینجانبان از جناب آقای محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برای بررسی به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع شود.

خلاصه سؤال:

چرا وزارت راه و شهرسازی نسبت به تحولات غیرمنطقی بازار مسکن منفعل می‌باشد و هیچ برنامه‌ای برای کنترل قیمت‌ها در بازار وجود ندارد.

شرح سؤال:

با توجه به نزدیک شدن فصل نقل و انتقال مستأجرین بازار اجاره مسکن هم داغ می‌شود. هر سال اکثر آنهایی که اجاره‌نشین هستند قصد می‌کنند چند متری به خانه اجاره‌ای خود اضافه و به خانه بزرگتر در منطقه بهتر نقل‌مکان کنند اما امسال قضیه کاملاً برعکس است و کوچک شدن واحدهای اجاره‌ای و از دست دادن فضای اختصاصی، کوچ مستأجرین به حاشیه شهرها و شکل‌گیری مجدد حلبی‌آبادها آسیب‌های اجتماعی جدی را به دنبال دارد و متأسفانه این نابسامانی در خرید و فروش مسکن نیز وجود دارد.

وجود آپارتمان‌های با قیمت متری ۱۱۰ میلیون تومان و با قیمت‌های نجومی برای آپارتمان‌های ۳۰ سال ساخت و یا آپارتمان‌های بدون استحکام و ساخته شده در مناطق پرریسک چه توجیهی دارد؟ لذا لازم است جنابعالی در خصوص این بازار آشفته پاسخگو باشید. ۱- برنامه‌ها و سیاست‌ها و اقدامات زیربنایی اصولی و اساسی حضرتعالی برای کاهش انگیزه‌های سودآوری دلالانه و مدیریت تورم بازار مسکن چه بوده است؟ ۲- نقش وزارتخانه در شرایط کنونی به چه میزان است و راهکارها به چه صورت می‌باشد؟


ارسال نظر

ارسال