سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

طرح اخذ مالیات بر عایدی مسکن به جمع‌بندی نهایی نرسیده

  • چهارشنبه 8 اسفند 1397 ساعت 11:12

اخبار => اخبار

بدری گفت: طرح اخذ مالیات بر عایدی مسکن در کمیسیون عمران و اقتصاد مسکن مطرح شده، اما هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.
طرح اخذ مالیات بر عایدی مسکن به جمع‌بندی نهایی نرسیده

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه طرح اخذ مالیات از خانه های خالی توسط تعدادی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، گفت: این طرح با عنوان مالیات بر عایدی سرمایه مسکن  در حوزه مسکن و زمین توسط اعضای کمیسیون عمران و اقتصاد مجلس مطرح شده که البته هنوز نهایی نشده است.

وی افزود: جمع بندی کمیسیون عمران در این باره به این صورت است که اگر این طرح در سایر حوزه های سرمایه گذاری و اقتصادی دیده نشود، نمی تواند در حوزه مسکن موثر واقع شود و زمینه ساز فرار سرمایه از حوزه مسکن می شود.

بدری اظهار کرد: فرار سرمایه از حوزه مسکن باعث می شود که سرمایه گذاران و دلالان در سایر بازارها مانند بازار سکه و ارز سرمایه گذاری کنند که همین امر باعث می شود مالیاتی بر عایدی سرمایه پرداخت نکنند، البته این به آن شرط است که به درستی اجرا نشود، بنابراین باید تمامی جوانب لازم را در اجرای این طرح در نظر بگیریم.


سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه را دولت و سازمان امور مالیاتی در دستور کار خود قرار داده اند و بحث های بسیار جدی در تمام کمیسیون ها در دستور کار قرار گرفته است، اما هنوز به یک جمع بندی نهایی در این بخش نرسیده ایم.


ارسال نظر

ارسال