نایب رییس انجمن انبوه سازان تاکیدکرد:

طرحی با رنگ و بوی رونق مسکن

  • یکشنبه 16 تیر 1398 ساعت 12:24

اخبار => اخبار

رونق بازار مسکن، چرخ تولید ۱۸۰ صنعت وابسته به مسکن از جمله صنایع تولیدی مصالح ساختمانی را به حرکت در خواهد آورد.
به گزارش بورس نیوز بر اساس شنیده ها، دوره ۲۴ ماهه رشد اقتصادی شروع شده  و دولت به کارکنان و بازنشستگان زمین رایگان و وام می دهد تا خانه دار شوند.
ایرج رهبر نایب رییس انجمن انبوه سازان در خصوص تاثیر این اقدام بر بازار مسکن بیان کرد: از مدتی قبل پیشنهاد طرح خانه دار کردن کارمندان دولت مطرح شده بود. هنوز جزییات این طرح مشخص نشده، ولی احتمالا فقط کارمندان دولت را در بر گرفته و شامل بازنشستگان نخواهد شد.
وی افزود: قطعا هر اقدامی که به افزایش عرضه مسکن کمک کند، در رونق بازار مسکن و تعدیل قیمت ها و نیز رونق صنایع وابسته به مسکن اثرگذار خواهد بود. ولی نکته اینجا است که متقاضیان مسکن فقط کارمندان دولت نیستند و امیدواریم طرحی هم برای سایر اقشار خصوصا کارگران در نظر گرفته شود.
این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: پاسخ به تقاضای بازار مسکن در گرو احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی است. این تقاضا در سنوات اخیر به طور کامل پاسخ داده نشده و تولید مسکن کمتر از تقاضای بازار بوده است. اینک علاوه بر نیاز به احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی جدید در کشور، باید فکری هم برای تقاضای انباشته سنوات قبل کرد. در صورت برنامه ریزی صحیح و افزایش عرضه مسکن به هر نحو ممکن، هم بازار مسکن رونق خواهد گرفت و هم اقتصاد کشور از مزایای گردش مالی این صنعت بهره خواهد برد. رونق بازار مسکن، چرخ تولید ۱۸۰ صنعت وابسته به مسکن از جمله صنایع تولیدی مصالح ساختمانی را به حرکت در خواهد آورد.
رهبر در خاتمه در پیش بینی روند قیمت در بازار مسکن گفت: مسکن حداقل تا پایان فصل تابستان افزایش قیمت نخواهد داشت.

ارسال نظر

ارسال