مازنی در صحن علنی:

ضعف تیم اقتصادی دولت نقدینگی را به سمت حوزه مسکن برد

  • یکشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 11:19

اخبار => اخبار

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از ضعف تیم اقتصادی دولت که باعث جهت دهی نقدینگی به سمت حوزه مسکن شده است، گفت: این موضوع باعث رکود مسکن نیز شده است.

به گزارش خانه ملت، احمد مازنی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارشی از طرح ملی مسکن، با اشاره به روند رو به رشد جمعیت و جا به جایی های گسترده در کشور، گفت: این موضوع منجر به بحران در حوزه مسکن شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: آیا دولت و وزارت راه در مورد بحران مسکن به روش علمی اقدامی انجام داده است و اگر این طور است باید گزارشی از عملکرد و دستاوردهای خود ارائه کند، همچنین باید از گذشته آسیب شناسی نسبت به وضع موجود انجام می شد.

وی ادامه داد: موضوع مسکن، موضوع جدیدی در سطح دنیا نیست و باید از تجارب کشورهای دیگر در این حوزه استفاده می کردیم اما متاسفانه در حال حاضر شاهد افزایش چند برابری قیمت مسکن در حوزه خرید و فروش، ساخت و اجاره هستیم و سوال اینجاست که آیا این موضوع قابل پیشگیری نبود.

مازنی در ادامه با تاکید بر اینکه بافت های فرسوده باید مدیریت شود، عنوان کرد: منازل سیل زده و زلزله زده باید مقاوم سازی شوند و دولت باید برای آن برنامه داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به ضعف مدیریت تیم اقتصادی دولت و بانک مرکزی خاطرنشان کرد: اشتباهات دولت، نقدینگی را به سمت مسکن برده است.


ارسال نظر

ارسال