آمار

صادرات 200 میلیون دلاری صنعت در و پنجره؟!

  • چهارشنبه 3 بهمن 1397 ساعت 13:33

اخبار => اخبار

حسین‌زاده، سرپرست شرکت بین‌المللی سهامی نمایشگاه‌های ایران در بازدید از نمایشگاه صنعت بین‌المللی در، پنجره و صنایع وابسته ایران اظهار کرد: نزدیک به 560 هزار تن‌ به ارزش 200 میلیون دلار به ‌‌6‌ کشور عراق، افغانستان، ترکمنستان، بحرین،تاجیکستان و آذربایجان در این حوزه صادرات داریم ‌‌و باید صنایع را حمایت کنیم تا بتوانند روز به روز پیشرفت کنند.
صادرات 200 میلیون دلاری صنعت در و پنجره؟!

این اظهار نظر در حالی مطرح شده که فعالان صنعت در و پنجره و برخی مدیران شرکت‌های مشارکت کننده در نمایشگاه امسال نسبت به واقعی بودن این میزان صادرات ابراز تردید می‌کنند و می‌گویند شاید منظور این مقام دولتی ظرفیت صادراتی است نه میزان صادرات انجام شده. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران ، حسین زاده در آیین افتتاح ‌‌هجدهمین نمایشگاه رنگ و رزین و صنایع جانبی گفت: با توجه ‌به توانمندی های خوب داخلی این موضوع می تواند زمینه ساز صادرات در و پنجره به کشورهای اطراف باشد.‌همچنین ‌‌ برای این صنعت، کشورهای هدف تعیین کرده ایم که حجم صادرات را به آن افزایش دهیم و کشورهای CIS از جمله آنهاست.

‌‌‌وی برگزاری نمایشگاه های تخصصی را عاملی برای هم افزایی و تعامل بیشتر شرکت های تولید کننده داخلی دانست تا نیاز یکدیگر را در راستای تولید به جای واردات برخی قطعات یا بخشها پوشش دهند.حسین زاده همچنین در افتتاح دهمین نمایشگاه در و پنجره اظهار داشت: امروز متخصصان ما به توانمندی هایی که در حوزه درب های دو جداره و تکنولوژی جلوگیری از اتلاف انرژی صنعتگران ما دست یافته اند مطمئنا در عرصه صاردات هم موفق خواهند شد.

وی افزود: نزدیک به 560 هزار تن‌ به ارزش 200 میلیون دلار به ‌‌6‌ کشور عراق، افغانستان، ترکمنستان، بحرین،تاجیکستان و آذربایجان در این حوزه صادرات داریم ‌‌و باید صنایع را حمایت کنیم تا بتوانند روز به روز پیشرفت کنند.‌حسین زاده همچنین به این نکته اشاره کرد که یکی از مواردی که در بحث نظام مهندسی مطرح است جلوگیری از اتلاف انرژی است و خوشبختانه صنعتگران ایران در این حوزه خوب کار کرده اند.

در ادامه حسین زاده از برخی شرکت های تولید کننده و صادرکننده رزین، زنگ و کامپوزیت بازید  کرد. نکته جالب توجه اینکه با وجود محدودیت ها و موانع پیش روی تولید اغلب این شرکت ها به 14 تا 16 کشور محصول خود را صادر می کنند.

‌‌‌هجدهمین نمایشگاه رنگ و رزین، پوششهای صنعتی آبکاری و مواد کامپوزیت امروز در فضای 22 هزار مترمربع و حضور 230 شرکت داخلی و 60 شرکت خارجی ‌ از 18 کشور آغار به کار کرد.

همچنین دهمین نمایشگاه در و پنجره و صنایع وابسته افتتاح شد. بیش از 280 شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت کردند و 6 کشور خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.


ارسال نظر

ارسال