سیاست‌های وزارت راه در مسکن مداخله‌جویانه است

  • دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 11:8

اخبار => اخبار

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که برای حل مشکلات مسکن گوش شنوایی در مجلس و دولت نداریم، گفت: سیاست‌های وزارت راه در بخش مسکن مداخله‌جویانه است.

فرشید پورحاجت در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت تولید مسکن در کشور اظهار کرد:‌ یکی از مسائل مهمی که باید موردتوجه قرار گیر آن است که باید دولت و مجلس نقش تسهیل‌گری در این بخش را انجام دهند.

وی ادامه داد:این در حالی است که قوانین، دستورالعمل، ضوابط و آیین‌نامه در جهت تضعیف بخش تولید است و کمک چندانی به افزایش ساخت‌وساز مسکن نمی‌کند.

وی با یادآوری این‌که بارها و بارها مشکلات بخش تولید را مطرح کرده و انتظار رسیدگی به آنها را داشته‌ایم، افزود: متأسفانه باوجود تمام اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی انبوه‌سازان،گوش شنوایی در مجلس و دولت وجود ندارد.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به رونمایی وزارت راه و شهرسازی از طرح‌های با پیشوند "تام" تصریح کرد:این طرح‌ها تماماً کنار گذاشته‌شده‌اند و طرح ملی مسکن معرفی شد که آن‌هم در مرحله فراخوان قرار دارد.

پور حاجت تاکید کرد:‌ تکمیل ظرفیت ثبت‌نام این طرح طی نیم ساعت در شهرهای مختلف مؤید آن است که ما با انباشت بالای تقاضا در بخش مسکن مواجه هستیم و با چنین طرح‌هایی نمی‌توانیم به آنها پاسخ بدهیم.

وی تنها راهکار متناسب شدن عرضه و تقاضا در بازار مسکن را تسهیلگری دولت و مجلس عنوان کرد و گفت: وزارت راه باید برای بخش مسکن برنامه‌ریزی کند نه این‌که در آن دخالت کند. باید سیاست‌های مداخلانه جویانه وزارت راه به سیاست‌های تسهیل‌گری تبدیل شود.


ارسال نظر

ارسال