آمار

سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های خالی مشخص شود

  • شنبه 24 آذر 1397 ساعت 10:21

اخبار => اخبار

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حمایت از مستأجران و قشری از جامعه که امکان تأمین مسکن را ندارند، تدوین سازوکاری برای اخذ مالیات و عوارض از واحدهای مسکونی خالی ضروری است.
سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های خالی مشخص شود

محمد کاظمی در گفت‌و‌گو با فارس در همدان با بیان اینکه در همه کشورها از واحدهای مسکونی خالی عوارض و مالیات گرفته می‌شود، اظهار کرد: این اقدام به شیوه‌ای اعمال می‌شود که خالی نگاه داشتن واحد مسکونی برای مالکان توجیه اقتصادی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه این قوانین به اجاره‌نشین‌ها نیز کمک می‌کند، افزود: کمیسیون عمران در مجلس هنوز یک خروجی قابل توجهی در این حوزه نداشته است.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت با بیان اینکه چندین جلسه در این باره در کمیسیون عمران مجلس تشکیل شده است، تصریح کرد: از آنجا که باید یک ساز و کار حساب شده برای اخذ مالیات و یا عوارض واحدهای مسکونی خالی تدوین شود، هنوز این موضوع محقق نشده است.

وی ادامه داد: دولت در راستای حمایت از مستأجران و افرادی که توان خرید ملک را ندارند باید ورود کند و این قوانین را به اجرا بگذارد.

کاظمی با اشاره به اینکه مسکن از گذشته تابع عرضه و تقاضا بوده و نمی‌توان دستوری تعیین کرد، گفت: هر واحد مسکونی از خصوصیات ویژه‌ای برخوردار است که قیمت آن بر اساس این مواد تعیین می‌شود اما باید امور مربوط به ساخت مسکن را تسهیل کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های دولت برای بازآفرینی و ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده گام مطلوبی به حساب می‌آید، اظهار کرد: به جای آن که به مناطقی برویم که آب، برق، گاز و امکانات لازم وجود ندارد، با ساخت و ساز در محدوده بازآفرینی که برای مردم ملموس است و عادت به زندگی در این مناطق دارند، می‌توان تحول بزرگی را در تأمین مسکن ایجاد کرد.


ارسال نظر

ارسال