آمار

راز خوشنامی نوید تجارت ارسام

گفتگوی دنیای نما و پنجره با مهندس علی خرم

  • پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت 11:4

اخبار => اخبار

«آنچه را که از آن به عنوان موفقیت شرکت نوید تجارت ارسام یاد می‌شود، پیش از آنکه متعلق به خود و یا عملکرد خود بدانیم، مرهون اعتماد شبکه مشتریان‌مان هستیم. .» این تنها بخشی از راز موفقیت و خوشنامی شرکت نویدتجارت ارسام، عضو گروه بین‌المللی کاله کیلیت ترکیه در حدود بیش از 3 سال اخیر است.
نوید تجارت ارسام

«آنچه را که از آن به عنوان موفقیت شرکت نوید تجارت ارسام یاد می‌شود، پیش از آنکه متعلق به خود و یا عملکرد خود بدانیم، مرهون اعتماد شبکه مشتریان‌مان هستیم. در طول سه سال گذشته تلاش تیم نوید تجارت ارسام و کاله کیلیت این بوده که سیاست برابر را در تعاملات خود با مشتریان در دستور کار قرار دهد و ارائه خدمات بدون حد و مرز، آموزش رایگان و حمایت و پشتیبانی فنی از مشتریان در پروژه‌های بزرگ از جمله راهکارهای مؤثر در ایجاد این اعتماد متقابل بین مشتریان و ما بوده است.» این تنها بخشی از راز موفقیت و خوشنامی شرکت نویدتجارت ارسام، عضو گروه بین‌المللی کاله کیلیت ترکیه در حدود بیش از 3 سال اخیر است.
 مهندس علی خرم و همکاران‌ او در این شرکت موفق و همیشه پاسخگو در برابر مشتریان، با برنامه‌ریزی دقیق و تعهد بالا در قبال محصولات و خدمات عرضه شده در برابر مشتریان از تولیدکنندگان در و پنجره تا مردم به عنوان مصرف‌کننده، توانسته‌اند تا آنجا پیش بروند که نه تنها ستایش و حمایت همیشگی مدیران ارشد شرکت بین‌المللی کاله کیلیت ترکیه را در کارنامه خود ثبت کنند که معنای متفاوت از اخلاق حرفه‌ای کسب و کار را به تصویر کشیده‌اند. این گفتگوی صریح و بی‌پرده با مهندس خرم است که با تاکید خاص بر اینکه گذشت زمان عرضه‌کنندگان کالاهای بی‌کیفیت را از بازار حذف خواهد کرد، می‌گوید: رویکرد نوید تجارت ارسام همواره مبتنی بر واقع‌گرایی و پرهیز از بلندپردازی‌های غیر معقول بوده و خواهد بود.  راز موفقیت نویدتجارت ارسام و چشم‌انداز آینده آن با خواندن این گفتگو بهتر روشن می‌شود.

برای بسیاری از فعالان صنعت این سوال مهم مطرح است که شرکت نوید تجارت ارسام نه نماینده رسمی و نه نماینده فروش بلکه به عنوان عضو گروه بین‌المللی و شریک مشترک‌المنافع KALE KILIT انتخاب شده است. چرا رابطه همکاری نوید تجارت ارسام با گروه بین‌المللی KALE قالب متفاوتی با دیگر شرکت‌ها دارد و چنین رابطه تجاری چه مزیت و امتیازاتی را به همراه خواهد داشت؟
ایده ایجاد شکل جدیدی از همکاری فی‌مابین یک شرکت ایرانی و یک مجموعه تولیدی خارجی، متأثر از خلاء‌های موجود در ارائه کالا و خدمات در بازار، از مدت‌ها پیش‌تر از شروع همکاری با مجموعه معظم KALE شکل گرفته بود؛ یافتن چهارچوب نوین و بوجود آوردن قالبی تازه از همکاری که قبلاً توسط هیچ شرکت دیگری در صنعت ارائه و تجربه نشده بود، ما را بر آن داشت تا با نگارش طرحی دقیق و جامع که در برگیرنده تمام ابعاد و موضوعات مرتبط با این فرم تازه باشد، موفقیت این طرح را تضمین کنیم. انجام ساعت‌ها کار کارشناسی، برگزاری جلسات متعدد و بررسی حقوقی طرح تهیه شده سرانجام مارا به آن نقطه رساند که با تکیه بر منافع مشترک، اعتماد دو جانبه و با هدف همکاری بلندمدت به عضویت گروه بین‌المللی KALE KILIT درآمده و دفتر مشترک‌المنافع این شرکت را در ایران افتتاح کنیم. این قالب جدید همکاری با اولویت قراردادن منافع تولیدکنندگان به عنوان محور اصلی این برنامه‌ریزی بلندمدت، به ارائه کالا و خدمات پرداخته و خود به درجه تمایز ما با سایر فعالان این عرصه بدل شده است.
در سه سال فعالیت مستمر شرکت نویدتجارت ارسام شاهد، اقبال مشتریان نسبت به محصولات و خدمات شرکت بوده‌ایم. به طور مشخص چه سازوکاری و چه مزیت‌هایی از حیث کیفیت و استاندارد محصولات و البته خدمات به مشتریان باعث پیشرفت محسوس و موفقیت شرکت شده است؟
ما، آنچه را که شما از آن به عنوان موفقیت شرکت نوید تجارت ارسام یاد می‌کنید، پیش از آنکه متعلق به خود و یا عملکرد خود بدانیم، مرهون اعتماد شبکه مشتریان‌مان هستیم. در طول سه سال گذشته تلاش تیم نوید تجارت ارسام KALE KILIT این بوده که سیاست برابر را در تعاملات خود با مشتریان در دستور کار قرار دهد. ارائه خدمات بدون حد و مرز، آموزش رایگان و حمایت و پشتیبانی فنی از مشتریان در پروژه‌های بزرگ از جمله راهکارهای مؤثر در ایجاد این اعتماد متقابل بوده است. در این میان تلاش‌های مستمر همکاران ما در دپارتمان تحقیق و توسعه KALE KILIT در راستای ارتقای سطح کیفی محصولات و طراحی قطعات با دوام و کارایی بالا نیز نباید از نظر دور بماند، تمام همت گروه KALE ارائه محصولاتی در تراز جهانی و منطبق با آخرین استانداردهای جهانی است.
گروه بین‌المللی KALE KILIT درست زمانی همکاری گسترده و برنامه‌ریزی شده در ایران را با نوید تجارت ارسام کلید زد، که عملا هنوز آثار تحریمهای تجاری و اقتصادی ایران برطرف نشده بود و این یک ریسک بزرگ برای یک شراکت بلندمدت به شمار می‌آید. آیا این ریسک تجاری بین دو شرکت ایرانی و ترکیه‌ای حساب‌شده و آینده‌نگرانه بود؟
همه ما به خوبی می‌دانیم که تحریم‌ها چه آثار و تبعات سویی بر اقتصاد ایران تحمیل کرده است. در ابتدای گفتگو به این نکته اشاره کردم که ساعت‌های بی‌شماری بحث و تبادل نظر و کار کارشناسی صورت گرفت تا منجر به این همکاری شد. یکی از مهمترین محور‌های این جلسات، ایجاد راهکاری برای غلبه بر تحریم‌ها به عنوان یکی از تهدیدات جدی این کار اقتصادی بوده است. شرکای تجاری ما، در KALE KILIT برای کاهش اثرات تحریم همکاری بی‌دریغی را با ما داشتند تا آنجا که مالک مجموعه معظم KALE با توجه به اهمیت ویژه بازار ایران بخش عمده‌ای از ریسک ناشی از این مسأله را با هدف حضور مستمر در بازار ایران به عهده گرفته و بخش ناچیزی از آن را به دفتر ایران انتقال دادند. همین امر سبب شد که ما با آرامش و طیب خاطر، به انجام امور توسعه بازار بپردازیم و این روند جز از طریق مذاکره صادقانه و تعیین شفاف شرایط میسر نمی‌شود.
قیمت محصولات و یراق‌آلات KALE KILIT بر خلاف بسیاری از برندهای دیگر کمتر دچار نوسان شدید قیمت‌ها بوده و مشتریان را دچار اختلال ناشی از نوسان قیمت‌ها نکرد. این تعادل و ثبات نسبی قیمت‌ها با چه رویکرد و آینده‌نگری صورت گرفته است؟
از همان ابتدای شروع به کار دفتر KALE در ایران، ایجاد ثبات چه در حفظ قیمت و چه در کیفیت ارائه کالا و خدمات جزو اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیران مجموعه بوده است. برای اولین بار در تاریخ صنعت، شرکت نوید تجارت موفق شد دربیش از 700 روز فعالیت، قیمت خود را ثابت نگه داشته و حتی با تصمیم مستقیم مدیر کل صادرات، توانستیم 10 درصد نیز در 6 ماهه اول سال 95 کاهش قیمت داشته باشیم. این مهم زمانی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد که نگاهی به نوسانات ارز در طول سال‌های گذشته بیاندازیم و تغییرات قیمتی سایر برندها را بررسی کنیم و اگر عواملی نظیر افزایش هزینه‌های سالیانه را هم بر این موضوع بیافزاییم، بیشتر متوجه سختی کار خواهیم شد. اعتقاد ما بر این بوده و هست که شبکه مصرف‌کنندگان یراق KALE می‌بایست در خرید و استفاده از یراق KALE امنیت سرمایه‌گذاری و انبار را داشته باشند و این جز با ثبات قیمتی امکان‌پذیر نخواهد بود.
در سه سال اخیر همواره شاهد اعلام رضایت مدیران ارشد KALE KILIT از شرکت نوید تجارت ارسام بوده‌ایم که نوید یک همکاری بلندمدت و گسترش سطح روابط تجاری را دارد، آینده همکاری را چگونه ارزیابی می‌کنید و چه آینده‌ای در انتظار مشتریان خواهد بود؟
شرکت نوید تجارت ارسام به گواه دپارتمان صادرات
 KALE KILIT یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های همکار KALE در سر تا سر دنیا به شمار می‌آید. رویکرد نوید تجارت ارسام که همواره مبتنی بر واقع‌گرایی و پرهیز از بلندپردازی‌های غیر معقول بوده، سبب شده که در طول 3 سال گذشته با برداشتن گام‌های مطمئن و از پیش برنامه‌ریزی شده، اعتماد شرکای تجاری خود را جلب کند.
ارائه برنامه بلندمدت پنج سال اول و پنج سال دوم که سیر حرکت را از سال 2014 تا انتهای 2024 ریل‌گذاری کرده است، راهگشای ما در مقابله با طرف خارجی بوده، همچنین در طول سه سال گذشته تمام اهداف برنامه اول به طور کامل و حتی بیشتر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته برآورد شده و در تمام نقاط کنترل، رشد 20 تا 30 درصدی سالیانه مشهود بوده است.
سطح استاندارد یراق‌آلات KALE KILIT به جرات نشان از ممتاز بودن کیفیت محصولات و البته خدمات پس از فروش و خدمات فنی دارد به نحوی که 10 سال گارانتی و صادرات به بیش از 100 کشور جهان با 63 سال تجربه فعالیت، خود گویای واقعیت است؛ آیا کیفیت یراق‌آلات عرضه شده توسط شرکت نوید تجارت ارسام تحت استانداردهای اخذشده KALE KILIT قرار دارد و با شرایط متنوع آب و هوایی ایران همخوانی دارد؟
شرکت KALE KILIT با قدمت بالغ بر 65 سال نام خود را مترادف با اطمینان و امنیت دانسته و حفظ و ارتقاء کیفیت را، اصلی ناگسستنی از موجودیت استراتژی در راهبرد خود می‌داند و به همین منظور محصولات تولیدی خود را به صورت منظم و منطبق بر بالاترین سطح استانداردهای جهانی و منطقه‌ای مورد آزمایش قرار می‌دهد. همه مواد اولیه بکار رفته جهت تولید محصولات،  پس از ورود به کارخانه و حین استفاده در فرایند تولید مورد تست قرار می‌گیرند و محصول نهایی نیز در آزمایشگاه بزرگ KALE با دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های نوین مورد آزمون قرار می‌گیرد، تا در مراجع بین‌المللی نظیر ift نیز به راحتی از پس سخت‌ترین آزمایشات بر آمده و مورد تأیید قرار گیرند. همین عوامل سبب شده تا این گروه تولیدی با اطمینان از کیفیت خود کلیه یراق‌آلات خود را 10 سال از تاریخ تولید حک شده بر روی محصولات گارانتی کرده و در بیش از 100 کشور دنیا حضور مؤثر داشته باشد.
    با افتتاح بزرگترین کارخانه تولید یراق‌آلات اروپا توسط گروه بین‌المللی KALE KILIT ترکیه که با سرمایه‌گذاری سنگین بوده، چه اتفاقی رخ خواهد داد وهدف از این کارخانه عظیم چیست و چه تاثیری بر حضور محصولات KALE KILIT در ایران خواهد گذاشت؟
طرح توسعه و یکپارچه‌سازی فرآیند تولید محصولات
 KALE KILIT در قالب یک سایت تولیدی فنون و متمرکز که مجهز به روز آمدترین فرآیندهای ساخت و آزمایش محصول می‌باشد، از مدت‌ها قبل در دستور کار کمیته راهبرد و توسعه واستراتژیک این گروه صنعتی قرار گرفت. انباشت تقاضای بازار برخاسته از کیفیت محصولات KALE و در نتیجه لزوم افزایش ظرفیت تولید در کنار عواملی نظیر حفظ کیفیت طراحی و ساخت محصولات جدید، ارتقاء سطح تکنولوژی تولید و لزوم حضور در سطح اول رقابت با رقبای هم تراز بین‌المللی سبب شد که برنامه عملیاتی ساخت کارخانه جدید KALE در فضایی به وسعت 320 هزار متر مربع طراحی و با تصمیم هیئت مدیره به سرعت وارد فاز اجرایی شود. احداث این پروژه عظیم با سرمایه‌گذاری دلاری در سال 2014 آغاز و در ژانویه 2018 با استقرار کلیه ماشین‌آلات و پس از انجام آزمایشات و کالیبراسیون دستگاه‌ها به پایان می‌رسد. با ساخت این مجموعه منظم ظرفیت تولید محصولات KALE، 5 برابر افزایش یافته، علاوه بر آن امکان تولید محصولات جدید نیز فراهم شده که بزودی در نمایشگاه‌های جدید این گروه در ایران نیز نظیر سایر نقاط جهان از این محصولات رونمایی خواهد شد، بنابراین عرضه محصولات نیز از این پس با توجه به افزایش ظرفیت تولید با نقصان‌های کمتری روبرو خواهد بود.
گروه بین‌المللی KALE KILIT متشکل از چند گروه صنعتی بوده که در سطح جهان اقدام به عرضه محصولات می‌کند. شرکت نوید تجارت ارسام به طور مشخص چه محصولات و یراق‌آلات تولید شده را در بازار ایران عرضه می‌کند؟
گروه صنعتی KALE KILIT متشکل از 7 زیر مجموعه یا شرکت تابعه می‌باشد؛ از میان این 7 شرکت، شرکت KALE Avrupa در انبوه‌سازی مسکن و KALE SIGORTA در صنعت بیمه در حال فعالیت است. 5 شرکت دیگر با نام‌های KALE CEIIK ESYA که به ساخت درب‌های ضد سرقت خاص می‌پردازند و
 KALE KAPI PENCERE که به تولید یراق‌آلات درب و پنجره UPVC و آلومینیوم اشتغال دارد و KALE KILIT که محصول اصلی KALE یعنی قفل و کلید را تولیدی می‌کند و
 KALE CAM HIRDAVAT که یراق‌آلات بجز در بخش ساختمان فعالیت دارد. نوید تجارت ارسام به عنوان عضو گروه بین‌المللی KALE KILIT دفتر مشترک‌المنافع و نماینده قانونی و تام‌الاختیار این گروه سایر محصولات را عرضه و بر عملیات پخش محصولات نظارت می‌کند.
شما مدیریت یک شرکت ایرانی و البته عضو گروه بین‌المللی کاله را بر عهده دارید که در سال‌های اخیر در برخی نمایشگاه‌های خارجی هم حضور داشته‌اید، هدف از حضورتان در نمایشگاه‌های تخصصی دیگر کشورها چیست و چه ماموریتی را دنبال می‌کنید؟
بر اساس پروتکل‌های تعریفی این گروه بین‌المللی و همچنین آئین‌نامه‌های اجرایی دپارتمان صادرات KALE، کلیه دفاتر در سر تاسر دنیا ملزم به حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی که در کشورهای مختلف بر پا شده می‌باشند و امکان حضور بازدیدکنندگان از کشورهای متبوع در آنها وجود دارد. هدف از این امر نخست ارائه خدمات شایسته و یکسان شبکه مشتریان KALE در سراسر دنیا بوده و در مراحل بعد اهدافی نظیر دیدار و تبادل نظر مدیران دفاتر، حفظ یکپارچگی و شاکله سیستم عرضه، آشنایی هر چه بیشتر با رقبای بین‌المللی، تبادل افکار با شبکه مشتریان و ایده‌پردازی جهت ارتقاء سطح کیفی ارائه کالا و خدمات به مشتریان در داخل می‌باشد.
گروه بین‌المللی KALE KILIT تاکنون چه خدمات آموزشی برای تیم فنی و فروش نوید تجارت ارسام ارائه داده و برای به روز نگه‌داشتن سطح دانش فنی و مهارت همکاران چه برنامه‌هایی را در دستور کار دارید؟
امر آموزش به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران و مالک محترم این مجموعه منظم KALE KILIT از نخستین روزهای شروع همکاری مورد توجه ویژه بوده است؛ چنان که بر اساس بندهای مندرج در قرارداد، کلیه دفاتر ملزم به طی دوره‌های آموزشی در محل دپارتمان فنی و آموزش KALE بوده و می‌بایست با معرفی یک نفر به عنوان مدیر فنی به صورت تخصصی پیگیر مباحث مربوط به این حوزه باشند، بر این اساس تا کنون 4 دوره فنی به صورت سالانه در طی 4 سال اخیر در ترکیه در محل کارخانه برپا شده و کلیه آموزش‌های داده شده عیناً به تیم فروش و انبار در ایران منتقل شده است. کلیه پرسنل فعال در شرکت نیز بر اساس آئین‌نامه‌های داخلی موظف به فراگیری مباحث فنی بوده و شروع به کار و ارتباط ایشان با مشتریان نیز منوط به قبولی در آزمون فنی پس از طی دوره و احراز قابلیت آنها در این زمینه می‌باشد، چرا که ما فکر می‌کنیم این مهم، وجه تمایز قابل امکان ما با سایر رقبایمان به شمار می‌رود، شایان ذکر است که در تابستان سال 2016 نیز کل تیم نوید تجارت ارسام به دعوت شرکت KALE و با توجه به عملکرد دفتر ایران دریک دوره یک هفته‌ای آموزش و بازدید از کارخانه حضور یافتند.
در حال حاضر نوید تجارت ارسام علاوه بر ارائه طیفی از یراق‌الات یوپی‌وی‌سی و آلومینیومی، اقدام به عرضه قفل‌های هوشمند می‌کند. دلیل افزودن این محصول به سبد کالاهای شرکت چه بوده و استقبال بازار را چگونه دیدید؟ آیا در آینده محصولات جدیدتری هم به سبد محصولات اضافه خواهید کرد؟
 بر اساس برنامه 5 ساله تنظیمی که نقشه راه همکاری ما با مجموعه KALE KILIT بوده است مقرر شده بود که در طی 5 سال، کلیه محصولات تولیدی این شرکت به محصولات در حال عرضه نوید تجارت افزوده شود. یکی از این محصولات قفل‌های هوشمند و تجهیزات هتل می‌باشد، این امر با توجه به اهتمام درست مبنی بر توسعه بخش گردشگری و بهینه‌سازی و اصلاح هتل‌های سراسر کشور و نیز با توجه به ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد هتل‌های هوشمند KALE نظیر برخورداری از سیستم RFID و پروتکل NCP شرکت PHILIPS هلند و نیز سابقه و رزومه تجهیز بیش از 4000 هتل توسط شرکت KALE در دنیا با استقبال بی‌نظیر جامعه هتلداری و صنعت توریسم کشور مواجه شد که در ماه‌های آتی خبرهای آن به تفصیل جهت انتشار  در ماهنامه تخصصی دنیای نما و پنجره به حضورتان تقدیم خواهد شد.
پیشنهاد کارشناسی و فنی نوید تجارت ارسام به مشتریان و تولیدکنندگان در و پنجره در انتخاب یراق‌آلات چیست و چه معیارهای فنی باید در انتخاب یراق‌الات مناسب و باکیفیت و استاندارد لحاظ شود؟
به صورت مشخص همواره پیشنهاد کارشناسی و فنی ما به تولیدکنندگان محترم عدم اتکا به شیوه‌ها و مراجعه به اسناد و اطلاعات و نتایج آزمایشات و در کنار آن همکاری با عرضه‌کنندگان شرکت‌های معتبر و برندهای دارای سابقه قابل قبول نمی‌باشد، چرایی این مهم نیز به خوبی مشخص است، از آنجا که مراجع ذی‌صلاحی نظیر IFT و یا RAL آلمان محدودیتی در انتشار اسناد مربوط به آزمایشات انجام شده بررسی یراق‌آلات و سایر محصولات ندارند، لذا تولیدکنندگان عزیز می‌توانند از عرضه‌کنندگان بخواهند نسبت به ارائه آنها اقدام کنند. باز هم تأکید می‌کنم که در بسیاری از موارد فقط یک برگه که تنها گواهی ثبت نام آن محصول در آن مرجع بین‌المللی برای طی مراحل آزمایش می‌باشد، به عنوان گواهینامه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد که این خود بوجود آورنده نابسامانی در این عرصه است، لذا طلب کردن کلیه مراحل آزمون یراق‌آلات می‌تواند در این خصوص راه‌گشا باشد. علاوه بر این مقایسه فیزیکی یراق‌آلات و تست نمونه محصولات نیز توسط عوامل تولید کارگاه‌ها می‌تواند در این خصوص کمک کننده باشد.
عمر تولید یراق‌آلات در و پنجره یوپی‌وی‌سی در ایران هنوز به 10 سال هم نرسیده در حالی که کشورهایی نظیر آلمان و ترکیه سابقه بیش از نیم قرن دارند. به نظر شما تدوین استانداردهای یراق‌آلات در و پنجره بدون در نظر گرفتن استانداردهای بین‌المللی چه ضرورتی دارد و موسسه استاندارد در تدوین استانداردها باید چه سازوکاری را در نظر بگیرد؟
همانگونه که مستحضر هستید در طول سال‌های اخیر تلاش‌های متعددی با اهداف مختلف توسط مجموعه‌های مرتبط و غیر مرتبط برای نفوذ در سازمان استاندارد و تدوین استاندارد ملی یراق‌آلات صورت گرفته که هر بار بنا به دلایل مختلف و عمدتاً بدلیل عدم اشراف به مباحث فنی مسکوت مانده است. تلاش‌هایی که بیشتر با هدف تفسیر به بررسی کردن استاندارد و گنجاندن این تفاسیر غالباً منفعت‌طلبانه، در بندهای استاندارد بوده است که خوشبختانه تا کنون نتیجه‌ای در بر نداشته است. در زمستان سال 1395 تیم فنی نوید تجارت به دعوت اداره ملی استاندارد ایران در جلسه این سازمان شرکت و با ارائه اسناد، توضیحات جامع و پیگیری مجدانه، تدوین استاندارد ملی منطبق بر استانداردهای جهانی و منطقه‌ای ذی‌ربط را، تنها راه منطقی عادلانه و صحیح در این خصوص دانستند، که پیشنهاد این مجوعه با مساعدت مدیریت محترم کارگروه رسیدگی به استاندارد یراق‌آلات در دستور کار قرار گرفت.
در سال‌های اخیر شاهد عرضه انواع یراق‌آلات در و پنجره در بازار ایران بوده‌ایم که در برخی موارد فاقد استاندارد و کیفیت لازم بوده و از خدمات فنی کافی هم برخوردار نبوده است. به نظر شما برای صیانت از حقوق شرکت‌های با شناسنامه و کارنامه روشن و حمایت از حقوق مصرف‌کننده چه اقدامی باید صورت پذیرد؟
درمورد آثار و نتایج فنی ناشی از بکارگیری متون استاندارد، تمامی فعالان صنعت اتفاق نظر دارند که این مهم اهتمام ویژه تمامی دلسوزان و دست‌اندر کاران صنعت را برای حل این معضل می‌طلبد که با همکاری و بدور از رفتارهای مغرضانه در تدوین استاندارد ملی کمک حال سازمان استاندارد باشند. در خصوص بازار نیز ما معتقدیم که گذشت زمان عرضه‌کنندگان کالاهای بی‌کیفیت را از بازار حذف خواهد کرد، امری که در طی سالیان گذشته بارها شاهد آن بوده‌ایم که برندهای بی‌کیفیت و فاقد استاندارد وارد بازار شده با قیمت‌های پائین مدت زمان محدودی را در بازار ادامه حیات دادند و پس از آن تبعات ناشی از بکارگیری شان سبب شده، تولیدکنندگان ، این برندها را خود به خود از چرخه تولید خارج کنند. امّا اگر به فکر راهکار مستقلی هستیم که ذاتاً ورود به بازار این کالاها را متوقف کند می‌بایست به دنبال ایجاد یک تشکل فراگیر صنعتی باشیم که با اجماع و حضور اکثریت و استفاده از خرد جمعی شرکت‌های عرضه کننده یراق آلات، ماشین آلات  و تولید کنندگان پروفیل و پنجره یوپی وی سی آئین‌نامه مربوط را تدوین و با رتبه‌بندی آنها این ضوابط را به اجرا گذارد و مستمراً بر آن نظارت و نسبت به بهبود رویه اقدام کند تا از رهگذر انجام آن هم کیفیت محصولات تولیدی ارتقا یابد و هم دیگر شاهد از هم گسیختگی فعلی نباشیم.
با توجه به انتشار پنج نسخه از ماهنامه تخصصی و علمی دنیای نما و پنجره، پیشنهاد شما برای ارتقای سطح کیفی و محتوای این نشریه چیست؟
باعث بسی خوشحالی است که افراد با تجربه‌ای چون شما در حال تدوین و نشر ماهنامه فعلی هستند که فارغ از مسائل مالی دلسوزانه دغدغه بالا بردن سطح آگاهی صنعتگران این مرز و بوم را دارند. تبریک صمیمانه گروه KALE KILIT و نوید تجارت را در انتشار این نشریه پذیرا باشید.

ماهنامه دنیای نما و پنجره - شماره ششم - آذرماه 96


ارسال نظر

ارسال