آمار

جشنواره نوآوری صنعت سنگ در اصفهان برگزار می شود

  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 ساعت 16:12

اخبار => اخبار

جشنواره ' نوآوری و افزایش بهره وری در صنعت سنگ ' 26 تیر امسال در اصفهان برگزار می شود.

مجری برگزاری جشنواره نوآوری در صنعت سنگ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این رویداد توسط مرکز فن بازار ملی ایران و فن بازار استان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.
اعظم دانش با بیان این که این رویداد، نخستین جشنواره فن بازار ملی ایران در اصفهان است، افزود: هدف از برگزاری، ایجاد پل ارتباطی بین طراحان و ایده پردازان و سرمایه گذاران در صنعت سنگ در جهت نوسازی و بهینه سازی آن در استان است.
وی، محورهای این رویداد را فناوری های نوین در افزایش بهره وری، ماشین آلات خط تولید و بسته بندی، روش های نوین بازیافت پسماند و رفع چالش های زیست محیطی آن، اتوماسیون خط تولید، سنگ های تزیینی و نوآوری و افزایش بهره وری در استخراج سنگ عنوان کرد.
دانش، آخرین مهلت طرح ها و ایده ها به دبیرخانه جشنواره نوآوری در صنعت سنگ را دهم خرداد امسال اعلام و اضافه کرد : صاحبان ایده و فناوری و شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در روز برگزاری رویداد، طرح های خود را ارائه و معرفی می کنند و فضای مذاکره بین آنها و سرمایه گذاران فراهم شده است.
وی با بیان این که نیمی از صنعت سنگ کشور در استان مستقر است، تاکید کرد: با توجه به اینکه هنوز بسیاری از آنها از روش ها و سیستم های سنتی استفاده می کنند، نوسازی و بهینه سازی آنها با استفاده از فناوری های نوین ضروری است.
اصفهان به عنوان یکی از استان های با ظرفیت های بالای معدنی در کشور، حدود 840 معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال دارد که نزدیک به 400 واحد از آن ها، معادن سنگ های تزیینی هستند.
در کنار این معادن حدود 2 هزار واحد سنگبری در این استان وجود دارد که نوسازی و بهسازی و تجهیز آن ها با فناوری روز می تواند در فرآوری سنگ های تزیینی و نما و افزایش ارزش افزوده نقش موثری داشته باشد.
فن ‌بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه‌ کنندگان و متقاضیان فناوری می‌باشد که به صورت نظام ‌مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می کند.
مرکز فن ‌بازار ملی ایران، ایجاد فن‌ بازارهای منطقه ‌ای و تخصصی را با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به جامعه دانش‌ بنیان را در دستور کار خود دارد.


ارسال نظر

ارسال