تشکیل کمیته ملی تعیین سقف اجاره بهای مسکن

  • دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 16:18

اخبار => اخبار

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری اقتصاد مسکن: کمیته ملی تعیین سقف اجاره بهای مسکن در وزارت راه با ابزار تشویقی تشکیل می‌شود

عباس فرهادیه در گفتگوی اختصاصی با صداوسیما از تشکیل کمیته ملی تعیین سقف اجاره بهای مسکن خبر داد و گفت: بیشتر هدف ما این است که افزایش نرخ اجاره بها از تورم بیشتر نباشد به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی راهکاری را برای ساماندهی و تعیین شاخص برای افزایش نرخ اجاره بها پیشنهاد داد که کمیته‌ای ۹ نفری از نمایندگان بخش خصوصی و مجلس و مشاورین املاک و بانک مرکزی شکل گیرد.
وی ادامه داد: پیگیری تشکیل کمیته ملی تعیین افزایش نرخ اجاره بها به جد دنبال می‌شود و در حال دریافت مجوز هستیم.
فرهادیه با اشاره به اینکه در کشور ۱۰ میلیون خانه در رهن و اجاره وجود دارد، تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم در معاملات داخلی اجاره بهای مسکن مردم دخالت کنیم، زیرا مداخله منطقی نیست و با در اختیار قراردادن شاخص اجاره بها به مردم برای رسیدن نرخ اجاره کمک می‌شود. 
وی افزود: دولت ابزار تنبیهی برای معاملات اجاره بهای مسکن ندارد، اما در مقابل ابزار تشویقی را مد نظر قراردادیم بطوریکه اگر شخصی در چارچوب کمیته نرخ اجاره بها را تعیین کند از معافیت مالیاتی بهره می‌برد.
وی افزود: با توجه به اینکه برخی موجران از طریق اجاره بها امرارمعاش می‌کنند ما در این کمیته هر دو طرف را مد نظر قرار دادیم. 
فرهادیه بیان کرد: به جز بخش‌هایی که نیاز به اصلاح قانون دارد، ۲ بسته درقالب طرح ۲ فوریتی به مجلس خواهیم داد و در تلاش هستیم تا در زمان نقل و انتقالات این کمیته تشکیل شود.


ارسال نظر

ارسال