تدوین بسته حمایتی از مستأجران و بسته سیاست تشویقی برای مالکان منصف مسکن

  • چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 ساعت 17:6

اخبار => اخبار

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا تمام بخش ها از جمله وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات و اتحادیه مشاوران املاک باید یک بسته حمایتی از مستأجران و بسته سیاست تشویقی برای مالکان جهت تعدیل قیمت ها تدوین کنند.
تدوین بسته حمایتی از مستأجران و بسته سیاست تشویقی برای مالکان منصف مسکن

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از افزایش چشمگیر و سرسام آور قیمت اجاره مسکن در کلانشهرها به ویژه تهران، گفت: در چند ماه اخیر شاهد افزایش صعودی قیمت اجاره مسکن در تهران هستیم، مالکان مسکن اعلام می کنند که بر اساس روال گذشته قیمت ودیعه باید یک پنجم قیمت مسکن باشد، از این رو با توجه به افزایش 100 درصدی قیمت ها، مالکان نیز قیمت پول پیش را بالا برده اند.

دفتر املاک

وضعیت نگران کننده قیمت اجاره مسکن در کلانشهرها

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه گاهی اوقات، قیمت های اجاره مسکن، خارج از روال و اصول تعیین شده، بالا می رود و این مسئله بسیار نگران کننده است.

بازار مسکن تکه‌ای از پازل اقتصاد پرتلاطم کشور

وی تصریح کرد: به نظر من اقتصاد کشور مانند یک پازل بزرگ است و هر قسمت را یکی از بازارهای اقتصادی برعهده دارد، از این رو بازار مسکن نیز یکی از مولفه ها و بخش های بزرگ پازل اقتصاد کشور است، حال رابطه بین این بازار و اقتصاد کلان، رابطه ای دو طرفه است، یعنی آنکه تشدید تلاطمات در اقتصاد به صورت مستقیم بر بازاری مانند مسکن اثر می گذارد.

کیانپور ادامه داد: ما در سال های گذشته بارها به مسئولان وزارت راه و شهرسازی هشدار دادیم که دولت باید فکری برای حوزه مسکن اجاره ای کند، اما متأسفانه اقدامی در این عرصه صورت نگرفت.

وی گفت: به نظر من در عرصه بازار اجاره مسکن باید مکانیزم های مختلف از جمله اجاره 5 ساله و اجاره به شرط تملیک و روش های دیگر عملیاتی می شد تا بتوان شرایط را برای مستأجران تا حدودی بهتر کرد.

ضرورت نظارت همگانی بر بازار اجاره مسکن/ تمام وزارتخانه‌ها باید برای ساماندهی این بازار ورود کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت نظارت همگانی بر بازار مسکن به ویژه بخش رهن و اجاره تأکید کرد و گفت: به نظر من مسکن یک مقوله فرابخشی است و تمام بخش‌ها و وزارتخانه‌ها برای ساماندهی آن ورود کنند.

تدوین بسته حمایتی از مستأجران و بسته سیاست تشویقی برای مالکان

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا تمام بخش ها از جمله وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات و اتحادیه مشاوران املاک باید یک بسته حمایتی از مستأجران و بسته سیاست تشویقی برای مالکان جهت تعدیل قیمت ها تدوین کنند.


ارسال نظر

ارسال