آمار

در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد؛

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با نرم افزارهای پردازش مکانی

  • چهارشنبه 8 اسفند 1397 ساعت 17:4

اخبار => اخبار

کارشناسان و مسوولان GISادارات کل راه و شهرسازی استانها با اصول و مبانی جمع آوری و برداشت اطلاعات مکانی و پردازش اطلاعات و تجزیه و تحلیل خروجی های مربوطه آشنا شدند.
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با نرم افزارهای پردازش مکانی

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، نسرین کاظمی فرد رئیس بانک اطلاعات زمین این سازمان افزود: در این دوره چرخه کامل علم نقشه برداری مشتمل بر جمع آوری و برداشت اطلاعات مکانی، پردازش اطلاعات و بصری سازی خروجی ها مورد تحلیل و آنالیز قرار می گیرند.

وی افزود: بعد از بررسی و مقایسه انواع روشهای برداشت، معرفی ابزارهای مختلف سنجش و کاربرد آنها، روشهای جمع آوری اطلاعات از جمله استفاده از تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا و روشهای تعیین موقعیت آنی (RTK) به عنوان روش های شاخص در برداشت اطلاعات معرفی خواهد شد.

رئیس بانک اطلاعات زمین سازمان ملی زمین و مسکن لزوم بهره گیری از روشهای تعدیل و انطباق داده های  مکانی در راستای ارتقای دقت هندسی و موقعیتی داده های مکانی را از دیگر مباحثی عنوان کرد که در این دوره آموزشی به آن پرداخته خواهد شد.

وی در پایان معرفی ابزارها و تکنولوژی های نسل جدید در حوزه داده های مکانی و برگزاری کارگاه به صورت تعاملی با امکان مشارکت شرکت کنندگان در مباحث مطرح شده را از دیگر شاخصه های این دوره آموزشی عنوان کرد و افزود: این موارد موجب ارتقای سطح کیفی و پربار شدن دوره آموزشی ما می شود.


ارسال نظر

ارسال