بررسی مشکلات صنعت ساخت‌وساز در حوزه ادعاها

  • شنبه 12 بهمن 1398 ساعت 14:27

اخبار => اخبار

نخستین کنفرانس ملی حقوق ساخت، ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه جاری در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود.

حمیدرضا عباسیان، دبیر کنفراس ملی حقوق ساخت با اعلام این  خبر گفت: اولین کنفرانس حقوق ساخت در روزهای ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در دانشکده عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیر برگزار می‌شود و تعداد ۷۰ مقاله تخصصی به این کنفراس ارسال شده است که مقالات برتر ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمرکز اصلی ما بر مباحث صنعتی است، گفت: ارائه مقالات اهمیت دارد؛ اما مهمترین هدف ما از برگزاری این کنفرانس معرفی حقوق ساخت است.

عباسیان تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌های عمرانی را می‌توان بدون مراجعه قضایی حل و فصل کرد که این موضوع مغفول واقع شده است. ما در این کنفرانس مباحث ساخت و ساز و حقوق را با هم تجمیع کرده و ارائه می‌دهیم.

عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه خواجه  نصیر افزود: برای اولین بار می‌خواهیم در کشور به این موضوع بپردازیم و از ظرفیت علم آموزان در حوزه حقوق و ساخت و ساز استفاده کنیم؛ در حقیقت تمرکز اصلی کنفرانس بر حل مسائل و مشکلات صنعت ساخت و ساز در حوزه ادعاها و مشکلات حقوقی قراردادها است.

عباسیان تصریح کرد: بسیاری از دعاوی قراردادی در پروژه‌های عمرانی را می‌توان بدون مراجعه به دادگاه و توجه به رویکرد داوری حل و فصل کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه خواجه نصیر، دپارتمان حقوق دانشگاه شهید بهشتی و همچنین دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت از حامیان معنوی این کنفرانس هستند.


ارسال نظر

ارسال