آمار

برای ساختمان‌ها گواهینامه فنی صادر می‌ شود

  • پنجشنبه 29 آذر 1397 ساعت 9:36

اخبار => اخبار

رئیس مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی گفت: در آینده نزدیک بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ساختمان‌های موجود از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گواهینامه فنی صادر می‌شود.
برای ساختمان‌ها گواهینامه فنی صادر می‌ شود

به گزارش تسنیم، محمد شکرچی‌زاده دیروز عصر در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان کرمان اظهار‌داشت: فرهنگ‌سازی و توصیف اثرات مثبت صرفه‌جویی در انرژی مهم‌ترین راهکار در پیاده‌سازی مبحث 19 مقررات ملی ساختمان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی مبحث 19 را با تنظیم جدید آماده ارائه کرده است گفت: استان کرمان به‌عنوان پایلوت در پیاده‌سازی بهتر مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در راستای صرفه‌جویی انرژی معرفی می‌شود.

شکرچی‌زاده خاطر‌نشان کرد: پرداخت 10 میلیارد دلار یارانه انرژی در سال در بخش ساختمان و حمل و نقل و همچنین حرکت به سمت پیشگیری از اتلاف انرژی با استاندارد‌سازی ساخت و ساز از ضروریات کشور در شرایط امروزی است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ساختمان‌های موجود از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گواهینامه فنی صادر می‌شود گفت: با بهبود وضعیت مصرف انرژی در ساختمان‌های موجود، ارزش افزوده ناشی از صرفه‌جویی انرژی به استان‌ها برگشته و در آنجا هزینه می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: این مرکز از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در سطح ملی و منطقه‌ای با اتاق بازرگانی و انجمن صنفی انبوه‌سازان و پیمانکاران استان کرمان استقبال می‌کند.


ارسال نظر

ارسال