آمار

یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

اگر برای سرپناه، خانه می خواهید،امسال بخرید

  • یکشنبه 25 فروردین 1398 ساعت 10:25

اخبار => اخبار

به افرادی که قصد خرید ملک «به عنوان سرپناه» دارند توصیه خرید دارم. به عبارتی همانطور که انتظار افزایش قیمت‌های به صورت شدید نیست، انتظار کاهش قیمت هم وجود ندارد.
اگر برای سرپناه، خانه می خواهید،امسال بخرید

بازارنیوز: علی رئوفی،کارشناس اقتصادی،در یادداشتی اینستاگرامی تحلیلی درباره بازار مسکن در سال ۹۸ را ارائه داد.وی درباره میزان بازده بازار مسکن به صورت خلاصه نوشت:

» کمترین بازده مورد انتظار: ۵ درصد
» بیشترین بازده مورد انتظار: ۲۵ درصد
» متوسط بازده انتظاری (بازده وزنی): ۲۰ درصد
» پیش بینی من: ۲۵ درصد
» میزان ریسک: پایین ولی بی ارزش!
این کارشناس اقتصادی چند توصیه درباره بازار مسکن نیز مطرح کرد.وی نوشت:
۱- به افرادی که قصد خرید ملک «به عنوان سرپناه» دارند توصیه خرید دارم. به عبارتی همانطور که انتظار افزایش قیمت‌های به صورت شدید نیست، انتظار کاهش قیمت هم وجود ندارد. رشد ده درصدی برای خریدان مصرفیِ ملک قابل توجه است!

۲- به منظور «سرمایه گذاری» در مسکن، تنها اگر افق سرمایه‌گذاری شما بلندمدت (بیش از سه سال) است، توصیه به خرید ملک دارم. زیرا قیمت ملک ناگزیر به علت سه تا چهار برابر شدن قیمت مصالح باید گران شود اما به دلیل نبود قدرت خرید در کوتاه مدت امکان قیمت‌های بیشتر فعلا وجود ندارد. اما به مرور زمان به دلیل کاهش واحدهای نوساز، افزایش جمعیت و افزایش قدرت خرید، قیمت‌ها رشد خواهد کرد.

۳- هنوز امکان رشد قیمت در شهرستان‌ها وجود دارد. به عبارتی اگر در محل زندگی شما در سال گذشته رشد قیمت کمتر از ۴۰ درصد بوده است، به زودی شاهد رشد قیمت خواهید بود! این نکته همیشه صادق است که قیمت ملک در شهرستان با یک وقفه زمانی از قیمت‌های ملک در تهران تبعیت می‌کند.


ارسال نظر

ارسال