آمار

امکان افزایش تسهیلات مسکن تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان

  • دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 15:32

اخبار => اخبار

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق برنامه ریزی‌ها، کمیسیون عمران قرار است یکی از جلسات هفتگی خود را با حضور مسئولین وزرات راه و شهرسازی، به موضوع بهبود شرایط نابسامان مسکن اختصاص دهد.

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با میزان گفت: در حال حاضر تنها ۱۰ درصد زمین‌های دولتی در اختیار بخش مسکن قرار گرفته و ۹۰ درصد آن از سوی دستگا‌های اجرایی رهاسازی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه زمین یکی از فاکتور‌های افزایش قیمت مسکن است، اظهارداشت: اگر دستگاه‌ها اقدام به واگذاری زمین‌های خود به بخش مسکن کنند بسیاری از مشکلات حل و فصل خواهد شد.

رضایی‌کوچی با اشاره به جلسه مجلس پیرو واکاوی «طرح ملی مسکن» در مجلس گفت: در راستای این موضوع کمیسیون عمران از سوی رئیس مجلس ماموریت پیدا کرد تا با برگزاری جلسات ممتد پیگیر بهبود اوضاع مسکن در کشور باشد.

وی تصرح کرد: طبق برنامه ریزی‌ها، کمیسیون عمران قرار است یکی از جلسات هفتگی خود را با حضور مسئولین وزرات راه و شهرسازی، به موضوع بهبود شرایط نابسامان مسکن اختصاص دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به موضوع تسهیلات خرید مسکن گفت: تسهیلات خرید مسکن به طور حتم و آنهم متناسب با قدرت باز پرداخت مردم، افزایش پیدا خواهد کرد. تسهیلات مسکن متناسب با بازپرداخت مردم می‌تواند تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان هم افزایش پیدا کند.


ارسال نظر

ارسال