آرامش و آسایش خانواده‌ها با پنجره‌های برتر

  • یکشنبه 9 تیر 1398 ساعت 18:11

اخبار => اخبار

خدمت ویژه دنیای نما و پنجره با عنوان «پنجره برتر» یک پیشنهاد جذاب و البته در راستای حمایت از تولیدکنندگان برتر صنعت در و پنجره و ضامن حقوق مصرفکنندگان نهایی است که می‌تواند به آن‌ها در انتخابشان یاری رساند. خدمتی رایگان و البته تعیین‌کننده در صنعت در و پنجره که امید می‌رود باعث ارتقای سطح آگاهی و دانش فنی سازندگان و مردم نسبت به انتخاب پنجره‌های برتر شود.
آرامش و آسایش خانواده‌ها با پنجره‌های برتر

برخورداری خانواده‌ها از پنجره‌های استاندارد یک حق انکار ناشدنی است و تولیدکنندگان در و پنجره موظف هستند هم بر اساس الزامات فنی و استانداردها نسبت به تولید و نصب پنجره‌ها اقدام کنند و هم اینکه حقوق مصرف‌کنندگان نهایی را پاس بدارند. در این میان تولید پنجره‌ها بر اساس میل و سلیقه سازندگان، هرچند معیار نخست به شمار می‌رود، اما نمی‌توان از حقوق مصرف‌کننده نهایی غافل بود. در سال‌های گذشته برخی تولیدکنندگان در و پنجره بسته به بودجه پیشنهادی سازندگان ساختمان، در دام ارزان‌سازی و زدن از کیفیت پنجره‌ها گرفتارشده و نه‌تنها به حیثیت و اعتبار واحد تولیدی خود ضربه زده‌اند، بلکه صنعت در و پنجره را با چالش بی‌اعتمادی مردم مواجه کرده‌اند، به‌ویژه اینکه مردم از ویژگی‌ها و استانداردها و مواد اولیه به‌کاررفته در پنجره‌ها و نحوه مونتاژ و نصب آن‌ها بی‌اطلاع یا کم‌اطلاع هستند.

فعالیت تعداد زیادی از کارگاه‌های تولید در و پنجره در سراسر کشور بدون ارائه شناسنامه فنی محصول تولیدشده، ازجمله مختصات این صنعت در ایران است و در صورت نمایان شدن نقص فنی در مونتاژ و نصب و یا استفاده از پروفیل، گالوانیزه تقویتی، یراق‌آلات و شیشه و سایر ملزومات فاقد استاندارد، مرجع قانونی و فراگیر که بتواند از حقوق مصرف‌کننده نهایی حمایت کند، وجود ندارد و از سوی دیگر تعدادی از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی دارای شناسنامه فعالیت و کارنامه روشن هم در میدان رقابت با کارگاه‌های فاقد شناسنامه و مسئولیت‌ناپذیر در برابر خطاها هم گرفتارشده‌اند.

البته در سال‌های اخیر فعال شدن نهادهای صنفی ازجمله انجمن صنایع تولیدکنندگان پروفیل یوپی‌وی‌سی و انجمن در و پنجره تا حدودی باعث شده تا هم شناخت مردم از کیفیت و استانداردها و الزامات به‌کاررفته در در و پنجره‌های یوپی‌وی‌سی افزایش یابد، اما به نظر هنوز راه‌های بسیاری باید طی شود تا جلوی فعالیت برخی واحدهای تولیدی فاقد شناسنامه و تولید و نصب در و پنجره‌های غیراستاندارد گرفته شود. واقعیت این است که پنجره استاندارد حق مردم است و این حق یعنی اینکه مصرف‌کننده نهایی از پنجره‌های ساختمان احساس آرامش و آسایش کند. آسایش و آرامشی که نتیجه آن کارایی پنجره‌ها در برابر مصرف بهینه انرژی، جلوگیری از هدر رفت انرژی در ساختمان‌ها و ممانعت از ورود آلاینده‌های صوتی به درون محل زندگی و کار شهروندان ایرانی باشد. البته الزامی شدن استانداردهای در و پنجره هم می‌تواند آرامش و آسایش شهروندان را تقویت کند، ولیکن هنوز سؤال اصلی این است که مردم چگونه می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کدام تولیدکننده در و پنجره استانداردها و الزامات تولید و نصب را دقیق رعایت می‌کند.

گسترش شبکه‌های اجتماعی و انتشار نشریات تخصصی تنها یک ابزار رسانه‌ای برای اطلاع‌رسانی دقیق از کم و کیف پنجره‌های نصب‌شده در ساختمان‌هاست و به همین منظور ماهنامه تخصصی دنیای نما و پنجره به‌عنوان یک نشریه مرجع در صنعت در، پنجره، شیشه و نمای ساختمان با هدف ارتقای سطح آگاهی مردم اقدام به راه‌اندازی بخش ویژه‌ای تحت عنوان «پنجره برتر» در وب‌سایت رسمی به نشانی  http://www.donyayepanjereh.com کرده است. پنجره برتر درواقع پنجره‌ای است به سمت آگاهی مردم. تولیدکنندگان در و پنجره در سراسر کشور می‌توانند از دریچه پنجره برتر اقدام به بارگذاری تصاویری از پنجره‌های ساخته‌شده و نصب‌شده در ساختمان‌ها کنند و اطلاعات فنی ازجمله نوع پروفیل و یراق‌آلات، شیشه و سایر ملزومات به‌کاررفته در پنجره را به‌صورت رایگان منتشر سازند تا هم سازندگان ساختمان و هم مصرف‌کنندگان نهایی با در اختیار داشتن این اطلاعات نسبت به انتخاب پنجره‌‌سازان برتر اقدام کنند.

برای بارگذاری تصاویر پروژه‌های برتر و نمایش اطلاعات فنی پنجره‌های برتر هم راه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است که ازجمله می‌توان به روش‌های زیر اشاره کرد:

1. ارسال تصاویر پروژه‌ها و پنجره‌های برتر و همچنین اطلاعات فنی به شماره 09011625127 از طریق تلگرام، واتس‌آپ و یا ایمیل donyaypanjereh@gmail.com جهت بارگذاری روی وب‌سایت دنیای پنجره به نشانی http://www.donyayepanjereh.com

2. دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی ویژه تولیدکنندگان در و پنجره و بارگذاری تصاویر پروژه‌ها و انتشار اطلاعات فنی پنجره‌های برتر روی وب‌سایت www.donyayepanjereh.com

سخن روشن اینکه خدمت ویژه دنیای نما و پنجره با عنوان «پنجره برتر» یک پیشنهاد جذاب و البته در راستای حمایت از تولیدکنندگان برتر صنعت در و پنجره و ضامن حقوق مصرف‌کنندگان نهایی است که می‌تواند به آن‌ها در انتخابشان یاری رساند. خدمتی رایگان و البته تعیین‌کننده در صنعت در و پنجره که امید می‌رود باعث ارتقای سطح آگاهی و دانش فنی سازندگان و مردم نسبت به انتخاب پنجره‌های برتر شود.

شماره ۱۷ ماهنامه تخصصی دنیای نما و پنجره


ارسال نظر

ارسال