اخبار شرکت‌ها
یراق آلات در و پنجره؛ سنجش کیفیت زاماک
فراز برزگر - نوید تجارت آرسام - مهندس صنایع
شماره خبر : 8787
تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1395 ساعت 16:44
سیستان و بلوچستان کلکسیونی از انرژی‌های نو

سیستان و بلوچستان کلکسیونی از انرژی‌های نو

دنیای پنجره : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در راستای استفاده از انرژی باد در استان باید تشویق و جذب شوند.

باقر کرد در گفت وگو با ایسنا- افزود: سیستان و بلوچستان با داشتن انواع انرژی‌های تجدید پذیر به کلکسیونی از انرژی‌های نو تبدیل شده است.

معاون استاندار در ادامه بیان کرد: استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیک خاص خود در راستای استفاده از انرژی باد و خورشید در تامین نیازهای اساسی و زیر بنایی کشور اهمیت بسیاری دارد.وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان از نظر برخورداری از انرژی باد و خورشید رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

کرد افزود: برای بهره گیری بیشتر از این ظرفیتها استان نیازمند تقویت زیر ساختارهاست که با فراهم شدن آنها زمینه شکوفایی هرچه بیشتر سیستان وبلوچستان فراهم می شود.

وی تصریح کرد: امروز اقتصاد دانش بنیان به دلیل نقش مهم آنها در بهبود زندگی مردم و اقتصاد کشور از مهمترین مباحث اقتصاد مقاومتی است و از این رو این شرکت ها محدودیتی در تامین منابع مالی ندارند.

وی تاکید کرد: مزیتهای بسیاری ازجمله منابع زیرزمینی و انرژی خورشیدی و بادی در استان وجود دارد که شاید به عنوان چالش محسوب شوند، اما نکته مهم این است که می توان با نگاه منصفانه و عالمانه به این مسائل به آنها به عنوان مزیت نگریست از این رو هنر مدیریتی ما چه در سطح استان و چه در کشور این است که مجموعه توانمندی و زیرساخت‌های انسانی را با مزیت های طبیعی با هم مرتبط کنیم.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان خواستار اختصاص اعتبار پژوهشی در راستای تدوین سند توسعه استان شد.وی اظهار کرد: حرکت جدی در زمینه تدوین سند توسعه استان سیستان و بلوچستان آغاز شده که تدوین این سند نیاز به مطالعه و پژوهش‌های مربوطه و نیاز به اعتبارات خاص دارد.


ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 6 و 2 =