اخبار شرکت‌ها
یراق آلات در و پنجره؛ سنجش کیفیت زاماک
فراز برزگر - نوید تجارت آرسام - مهندس صنایع
شماره خبر : 8778
تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 دی 1395 ساعت 10:46
نرخ سود تسهیلات مسکن باید کاهش یابد

نرخ سود تسهیلات مسکن باید کاهش یابد

دنیای پنجره : رئیس کمیسیون عمران مجلس در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت تامین منابع مالی مسکن مهر در راستای تکمیل این طرح گفت: مجلس نسبت به وضعیت مسکن حساس بوده و در این رابطه پیگیر اجرای تعهدات مجموعه دولت است.

به گزارش  خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی لحظاتی پیش در دیدار با ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن گفت: مجموعه دولت به ویژه بانک مرکزی باید به تعهدات خود در زمینه بهبود بازار مسکن و همچنین تکمیل واحدهای مسکن مهر عمل کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس مجموعه دولت باید نسبت به تامین منابع مالی طرح مسکن مهر اقدام کند افزود: منابع در نظر گرفته شده برای مسکن مهر باید هر چه سریعتر جهت تکمیل واحدهای این پروژه به طرح تزریق شود ومجلس نیز پیگیر مصوبه خود در این رابطه است.

رضایی کوچی با اشاره به دغدغه دیگری که در خصوص مسکن مطرح است تصریح کرد: علاوه بر مشکلات پیش روی مسکن مهر سخت بودن شرایط خانه دار شدن برای افرادی که به تازگی متقاضی خرید خانه هستند تبعات بسیاری را ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در بخش دیگری از اظهاراتش در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی با انتقاداز نرخ بالای سود تسهیلات بانکی در حوزه مسکن گفت: با تسهیلات 18 درصدی در بحث مسکن با این بازار رونقی را تجربه نکرده و مردم خانه دار نخواهند شد.

رضایی کوچی با بیان اینکه سود بالای تسهیلات بانکی برای فعالیت انبوه سازان نیز صرفه اقتصادی ندارد تصریح کرد: یکی از مطالبات اصلی ما این است که بانک مرکزی با همکاری دولت کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی را در دستور کار خود قرار دهد.

 خط اعتباری 45 هزار میلیاردی در نظر گرفته شده برای مسکن مهر تنها برای این طرح هزینه شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای طرح مسکن مهر گفت: رقمی در حدود 45 هزار میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر در نظر گرفته شده که هرگونه سرمایه گذاری از این منبع در جای دیگری غیر از مسکن تخلف آشکار بوده و مورد پیگیری قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با  اشاره به اینکه رقم مذکور باید با نظارت دقیق تنها در حوزه مسکن صرف شود افزود: دولت متعهد به انجام تعهدات خود در حوزه مسکن مهر شده و در این راستا پروژه هایی که در خصوص آنها قرارداد نیز منعقد نشده مشمول این تعهدات می شود.

رضایی کوچی ادامه داد: دولت باید تعهدات قبل از توقف ساخت  مسکن مهر جدید را به رسمیت شناخته و در این باره به قراردادها اکتفا نکند.

وی با بیان اینکه طبق تصمیمات بانک مرکزی بانک مسکن خود می تواند در خصوص منابع مذکور تصمیم گیری کند گفت: تنها شرط برای این منابع هزینه کرد آنها در حوزه مسکن است.

رضایی کوچی در بخش دیگری از اظهارات خود در دیدار با سیف با طرح این سوال که رشد اقتصادی 7.4 درصدی در بخش مسکن به چه شکل دیده شده است گفت: در این رابطه رئیس کل بانک مرکزی ارائه پاسخ را به زمان دیگری همزمان با انجام بحث های کارشناسی موکول کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه باید مجموعه دولت به ویژه بانک مرکزی هر چه سریعتر در زمینه بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش آن تدبیری اتخاذ کند افزود: شرایط فعلی بازار مسکن مناسب نبوده و از این رو هر روز مشکلات عدیده ای را برای مردم ایجاد می کند.

رضایی کوچی با بیان اینکه باید مسئولان دولتی از جمله رئیس کل بانک مرکزی برای ارائه گزارشی در خصوص وضعیت بازار مسکن و اقدامات انجام شده برای بهبود آن در مجلس به ویژه کمیسیون عمران حاضر شوند گفت: با تعامل کافی مشکلات حوزه مسکن مرتفع شود زیرا انباشت نیاز مسکن می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برنامه مدار بودن دولت در حوزه مسکن و همچنین ارائه تسهیلات کارآمد در این حوزه مطالبه ما از مسئولان بوده که پیگیر اجرای آن نیز هستیم.


ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 2 و 7 =