اخبار شرکت‌ها
یراق آلات در و پنجره؛ سنجش کیفیت زاماک
فراز برزگر - نوید تجارت آرسام - مهندس صنایع
شماره خبر : 8774
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 دی 1395 ساعت 16:19
برترین برندها از نظر بهره وری و مصرف انرژی

برترین برندها از نظر بهره وری و مصرف انرژی

دنیای پنجره : جشنواره ملی بهره‌وری در ۸ سال گذشته سعی کرده رشد شاخص‌های بهره‌وری کل عوامل، بهره‌وری نیروی کار و بهره‌وری سرمایه به نرخ ثابت (تورم‌زدایی شده نسبت به سال ۸۳) در صنایع مختلف را محاسبه کند

جشنواره ملی بهره وری با هدف اشاعه فرهنگ مدیریت بهره­وری و کمک به افزایش توان رقابت پذیری بنگاه های اقتصادی و قدردانی از بهره ­ورترین مدیران ارشد شرکت های ایرانی با حمایت معنوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار می شود. در هر دوره این جشنواره سازمان ها در 5 رویداد شامل مسابقه ملی بهره وری، مسابقه ملی بهینه کاوی، مسابقه ملی تجربه های موفق، مسابقه بهترین محل برای کار ، مسابقه برترین توان اجرا و مسابقه ملی مصرف بهینه انرژیبا یکدیگر به رقابت می پردازند. لازم به ذکر است فرآیند اجرایی این جشنواره از یکم خردادماه هر سال (مصادف با روز ملی بهره وری) آغاز و تا یکم خردادماه سال بعد، ادامه می‌یابد که علاوه بر ارایه لوح های تقدیر به برترین ها در هر مسابقه، به بهترین عملکرد در مجموع همه رویدادها، تندیس ملی بهره وری نیز اعطا می شود.

فرشید شکرخدایی، دبیر جشنواره ملی گفت؛ در عصر حاضر دستیابی به رشد اقتصادی از طریق ارتقای بهره‌وری از مهم‌ترین اهداف اقتصادی کشورها به شمار می‌آید. بررسی عملکرد کشورهایی که در چند دهه اخیر از رشد اقتصادی قابل‌توجهی بهره‌مند شده‌اند، بیانگر این واقعیت است که بخش عمده‌ای از رشد اقتصادی بیشتر این کشورها از طریق بهره‌وری حاصل شده است. به گفته دبیر جشنواره ملی بهره‌وری، بر این اساس محاسبه رشد شاخص‌های بهره‌وری در صنایع مختلف برای تعیین سهم آن در رشد اقتصادی کشورها در راستای برنامه‌ریزی‌های آینده از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین پیرو این مسئله جشنواره ملی بهره‌وری در ۸ سال گذشته سعی کرده رشد شاخص‌های بهره‌وری کل عوامل، بهره‌وری نیروی کار و بهره‌وری سرمایه به نرخ ثابت (تورم‌زدایی شده نسبت به سال ۸۳) در صنایع مختلف را محاسبه کند و در اختیار برنامه‌ریزان اقتصادی و پژوهشگران و صاحبان کسب‌وکار قرار دهد، تاکنون نیز اندازه‌گیری شاخص‌های ۵۰۰۰بنگاه اقتصادی در این جشنواره انجام شده است.

دبیر جشنواره ملی بهره وری (ipcel.ir) افزود: مراسم هشتمین مسابقه ملی بهره وری و مسابقه ملی مصرف بهینه انرژی با ارزیابی بیش از 5000بنگاه اقتصادی در قالب 38 صنعت در تاریخ 21 دی ماه 95برگزار می شودکه در این دوره پس از مشخص شدن نامزدهای هر صنعت ، با توجه به فرآیند داوری این مسابقه از تاریخ 7 الی 13 دی ماه توسط بیش از 6000 داور که از متخصصین صنعت مربوطه هستند به صورت آنلاین انجام شده که پس از برگزاری نشست کمیته علمی در تاریخ 14 دی ماه  نتایج نهایی مشخص و از بنگاه های برتر به تفکیک هر صنعت در 21 دی ماه تجلیل بعمل می آید.دبیرهشتمین جشنواره ملی بهره وری تصریح کرد: مهمترین ویژگی جشنواره ملی بهره‌وری رایگان بودن مرحله اول جشنواره است،چرا که هر بنگاه اقتصادی که صورت مالی تایید شده داشته باشد و سود و زیانهایش مشخص باشد بدون هیچ محدودیتی می­تواند در آن حضور داشته باشد. و بهره وری اش به صورت رایگان محاسبه و کارنامه بهره وری آن بنگاه صادر می شود.

در آئین مراسم روز ملی بهره وری و اختتامیه هشتمین جشنواره ملی بهره وری در اول خرداد سال 96؛ برگزیدگان مسابقه ملی بهینه کاوی، مسابقه ملی تجربه های موفق،مسابقه بهترین محل برای کار، مسابقه ملی برترین توان اجرامعرفی ومراسم تجلیل از آنها برگزار می شود،لذا شرکت ها می توانند جهت شرکت در این مسابقات هم اکنون اقدام کنند.


ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 3 و 4 =