اخبار شرکت‌ها
یراق آلات در و پنجره؛ سنجش کیفیت زاماک
فراز برزگر - نوید تجارت آرسام - مهندس صنایع
شماره خبر : 7978
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 مهر 1395 ساعت 18:25
اولویت نخست در مسکن اجتماعی

اولویت نخست در مسکن اجتماعی

دنیای پنجره : وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مسکن اجتماعی اولویت نخست ما بازنشستگان هستند.

علی ربیعی در یازدهمین همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه بالای 56 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می کردند افزود: قدرت خرید بازنشستگان کشوری 67 درصد کاهش یافته بود و روز به روز پایین تر می آمد. وی با بیان اینکه ما چند سیاست را برای کاهش این مشکلات دنبال کردیم گفت: یکی از این سیاست ها سیاست درمان بود که بر اساس بررسی های که انجام دادیم بیماری‌هایی را که بازنشستگان بیشتر به آن مبتلا می شوند از جمله بیماری های زانو و سکته تحت پوشش بیمه بردیم که تعویض مفصل زانو از آن جمله است.
وزیر تعاون با بیان اینکه در بخش بیمه تکمیلی نیز با وجود همه فشارهای موجود مشارکت کردیم گفت: سعی می‌کنیم آن را توسعه دهیم و سال آینده مشارکت خود را افزایش بدهیم و این مسیر را به مرور دنبال می کنیم . وی افزود: سیاست افزایش مستمری و پیشی گرفتن آن بر تورم را نیز سال به سال به عنوان یک سیاست دنبال می‌کنیم.
ربیعی با بیان اینکه امسال سیاست پلکانی افزایش حقوق را اعمال کردیم گفت: قصد داریم با حمایت دولت در سال های آتی نیز آن را عملیاتی کنیم.وی با بیان اینکه در سه سال گذشته تجربه خوبی در خصوص افزایش حداقل دستمزد بازنشستگان داشتیم افزود: امسال تصمیم گرفتیم حداقل دستمزدها را بیشتر افزایش دهیم که این میزان افزایش برای حداقل بگیرها به بیش از 30 درصد رسید.
ربیعی ادامه داد: حقوق بازنشستگان کشوری قرار بود 12 درصد افزایش یابد که این میزان به 20 درصد رسید.وی با بیان اینکه بخشی از سیاست های خانواده و سالمندی را به صورت ترکیبی با مشارکت معاونت زنان ریاست جمهوری به دولت می بریم گفت: جامعه آمادگی ورود به دوره سالمندی را ندارد و ما تلاش می‌کنیم برای افزایش کرامت سالمندان نیز کار کنیم.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ما پایبندیم از اموال بازنشستگان حراست کنیم افزود: در ابتدای دولت از مدیرعامل وقت صندوق درباره انتصاب ها سوال کردم ، متاسفانه هیچ مدیری را بر اساس نظام کارشناسی در هیات مدیره ها منصوب نکرده بودند.وی گفت: به دنبال افزایش سهم بازنشستگان و کارگران بر صندوق ها هستیم و برنامه‌ای به مجلس ارائه کرده‌ایم و می‌خواهیم سهم بازنشستگان را در نظارت بر هیات مدیره‌ ها افزایش دهیم.
ربیعی با بیان اینکه در چند سال قبل صندوق ها مفهوم کارپردازی پیدا کرده بودند افزود: از ابتدا استراتژی ما این بود که صندوق ها به محل زندگی اجتماعی بازنشستگان تبدیل شوند.وی با بیان اینکه 800 میلیارد تومان مشارکت صندوق ها در امور بازنشستگان بود، گفت: سال گذشته نیز 2 هزار میلیارد تومان مشارکت کردیم. 
ربیعی در ادامه با بیان اینکه در مسکن اجتماعی اولویت نخست ما بازنشستگان هستند افزود: خانه‌های امید را برای بازنشستگان توسعه می‌دهیم.وی گفت: متاسفانه مسکن مهر وقت و هزینه بسیاری را از دولت گرفت اما با این وجود ، پیگیر مسکن اجتماعی کارگران هستیم و بازنشستگان نیز در اولویت هستند.
وزیر تعاون با بیان اینکه جامعه ایران رو به سالمندی است و نیاز به مراقبت بیشتری از سالمندان احساس می شود افزود: امسال مجموعه ای از برنامه ها در دولت برای بازنشستگان پیگیری می شود.


ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 8 و 4 =