اخبار شرکت‌ها
رنج بی‌کیفیت‌ها در صنعت در و پنجره
مهندس سید اخوان دستمالچی*
آخرین خبر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
سازمان تجارت خارجی هند ادعا کرده است برای مبارزه با دامپینگ ایران بر بازار شیشه تعرفه‌های گمرکی این محصول برای واردات از ایران افزایش یابد.
مدیر عامل بانک مسکن گفت:رشد منفی اقتصادی بخش ساختمان، کاهش حجم سرمایه گذاری، روند کاهشی سهم بخش مسکن از تسهیلات شبکه بانکی، عدم رشد صدور پروانه های ساختمانی از مهمترین شواهد عدم رونق همه جانبه بخش مسکن و ساختمان است.
ممکن است محدودیت هایی برای صادرات ایران به داخل اتحادیه اروپا بگذارند یا اینکه عوارض و یا آنتی دامپینگ روی فولاد ایران در نظر بگیرند
دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران استان‌های سراسر کشور، روسای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور، مصوبه شورای‌عالی را درباره حادثه ساختمان پلاسکو ابلاغ کرد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به پرونده واگذاری املاک شهرداری گفت: ۴۰ نفر از اسامی اعلام شده در گزارش سازمان بازرسی کل کشور هیچ ارتباطی با این پرونده نداشته‌اند و نباید اسامی شان در لیست می‌آمد.
دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی ضمن طبقه‌بندی وضع موجود بازار مسکن درقالب 6 مولفه، 12‌متغیر درونی و بیرونی اثرگذار بر بخش مسکن در سال آینده را فهرست کرد.
با تصویب شورای شهر پرداخت نقدی عوارض شهرداری در سال 96، مشمول 23 درصد تخفیف می‌شود.
مشاور وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد، سال آینده این وزارتخانه به درستی برنامه‌های حمایتی از دهک‌های کم‌ درآمد جامعه را در قالب مسکن اجتماعی در دستور کار قرار داده اما توسعه بازار رهن به‌عنوان شرط اصلی توسعه بازار مسکن در کشور با محدودیت منابع بانکی روبروست.
قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی یکی از مسائلی است که فعالان پایین‌دست این صنعت از آن گله‌مندند.
معاون اول رییس‌جمهوری بر اهمیت موضوع مقابله با زمین خواری به عنوان یکی از مظاهر مفاسد اقتصادی تاکید کرد. و گفت: این مهم از دغدغه های مردم و نظام است.
بر اساس اعلام مرکز آمار از محصول ناخالص داخلی در ۹ماهه نخست سال جاری، درحالی که نرخ رشد بدون نفت ۵درصد بوده، گروه ساختمان رشد منفی ۱۱درصدی داشته است.
‌ رییس هیات‌مدیره انجمن ملی پلاستیک و انجمن پی وی سی ایران موضوع عنوان شده در رسانه‌ها مبنی بر طرح خروج محصولات پتروشیمی از بورس‌کالا را در این جلسه رد کرد و گفت: این جلسه به دلیل نوپا بودن برای برخی رسانه‌ها، شائبه‌هایی ایجاد کرد که قرار است عرضه‌های پتروشیمی‌ها را از بورس کالا خارج کنند در صورتی که اهم مباحث مطرح شده در این جلسه در رابطه با مشکلات عرضه و تقاضای مواد اولیه و مسایل مربوط به آن بود.
انجمن ملی پلاستیک ایران با ارسال نامه ای به رییس کمیته تنظیم بازار محصولات پتروشیمی شورای رقابت، خواستار ارائه test report، اصلاح مدیریت بسته بندی و لجستیک، تشکیل کارگروه رسیدگی به شکایات صنایع تکمیلی و حضور نماینده های ثابت در سازمان حمایت، اتاق بازرگانی و شورای رقابت شد.
محققان واحد تحقیق و توسعه پتروشیمی تبریز با استفاده از مواد زیست‌سازگار موفق به تولید پلیمرهای هوشمندی شدند که منجربه بهینه‌سازی درمصرف انرژی، صرفه‌جویی درهزینه‌ تولید انرژی و کاهش آلودگی‌های محیط زیست می‌شود.
قیمت های پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
ایران می‌تواند از محل بهینه‌سازی مصرف انرژی 30 تا40 میلیارد دلار درآمد در سال کسب کند.
عضو شورای فقهی بانک مرکزی با تشریح برنامه جدید بانکها برای تامین ودیعه مسکن خانوارها گفت: بانک با شرایط مالک، آپارتمان یا مغازه را اجاره کرده و متناسب با توان مالی مستاجر،به او اجاره می دهد.
هر کیلو قوطی 30 در 10 در بازار با قیمت 2 هزار و 410 تومان به فروش می رسد.
در حالی که در شهر تهران نسبت به مدیریت ریسک مخاطرات زمین بی‌توجهی شده و ساختمان‌های بلندمرتبه و سازه‌های حساس در اطراف گسل‌ها ساخته شده است، رییس پژوهشکده علوم زمین از شناسایی گسل جدید در بین بزرگراه‌های حکیم و همت با توان لرزه‎زایی بالا خبر می‌دهد.
عضو هیات‌مدیره بانک مسکن اعلام کرد: انتشار اوراق رهنی مسکن سال آینده از سر گرفته می‌شود.
عضو هیات مدیره بانک مسکن از افزایش تقاضا در بازار ملک برای خرید واحدهای کوچک و میان متراژ مصرفی از نیمه دوم سال ۹۶ خبر داد.
طرح الحاقیه اصلاحیه مصوبه مجوز اخذ عوارض تمدید پروانه ساختمان‌های نیمه‌کاره مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا با ارائه پیشنهاد جدید مقرر شد که این طرح به کمیسیون مربوطه بازگشت داده شود و مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش ملی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ساختمان با تشریح دلایل عدم‌موفقیت ایران در صدور خدمات مهندسی ساختمان بر تقویت ارتباط‌های تاریخی- فرهنگی با کشورهای همجوار و همچنین فراگیری زبان مهندسی بین‌المللی برای دست‌یابی به بازارهای جهانی و توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ساختمان، تاکید کرد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد.
معاون اول رییس‌جمهور گفت: واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی نباید فقط به ماشین آلات و تجهیزات خود فکر کنند زیرا دارایی‌های فیزیکی زمانی اهمیت دارد که یک سرمایه اجتماعی آن را حمایت کند.